Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Ное 2016, 10:31

сълзица капкова написа:Уважаема д-р Тодева,
извинявам се за притеснението,но ми е важно да знам, дали ампулите против косопад, които си закупих стават за кърмачки - това са ампулите ЛАБО HAIR LOSS HSSC. Благодаря Ви за вниманието!

Здравейте!

Аз вече Ви дадох отговор на фейсбук страницата!
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Ное 2016, 10:33

SuzanaArsova написа:Здравейте!
Aко плешивостта ми е наследствена, но и ако преди години съм имала гъста и буйна коса има ли шанс да я спася скоро започнах Ревалид, но незнам дали въобще има смисъл да ги пия.Моля ви помогнете ми защото ми писна да я крия в плитка за да не се вижда темето ми от километри. Ще съм благодарна и на съвети относно маски,ампули, лекарства и др.. Благодаря предварително. П.с. на 24 години съм, а последно имах хубава коса като много малка може би на 10 години. Мисля, че след пубертета я загубих.

Здравейте!

За съжаление без да съм запозната със състоянието на косата ви ми е трудно да кажа какво да очаквате! Приложете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Ное 2016, 10:38

synex написа:Здравейте д-р Тодева ! Имам проблем свързан с бързо омазняване на скалпа характеризиращо се с неприятна миризма.Също така имам засилен косопад който най-вероятно е генетично обусловен. Сутрин след като се изкъпя след няколко часа се появява въпросната миризма която се засилва с напредването на деня, като ако не си измия косата преди да легна на сутринта миризмата е най-силна. Косата ми е с дължина 6-9 mm като не я оставям да пораства над тази дължина. Няма видими люспи, зачервяване, сърбеж или пърхот. Мъж на 21 години съм и нямам проблеми с омазняването на кожата по други части на тялото. Използвам шампоан Clear против омазняване като го прилагам всяка сутрин.

Здравейте!

Проблемите, които описвате най-вероятно са взаимно свързани! Съветвам Ви да използвате шампоан Низорал за един месец с престой на пяната поне 5 минути! Ако след това проблема продължи е добре да се консултирате с дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Jaxon » 27 Ное 2016, 18:46

Здравейте, д-р Тодева!
От пет месеца използвам Миноксидил 5% на Kirkland. Спазвам точно дозировката по 1 мл сутрин и вечер, като понякога ми се е случвало и да забравя, но следващото слагане е отново по предписание. Оплешивявам на темето и в челната област, като този милилитър го разделям горе-долу на половина, не знам дали е много правилно. Както и да е, резултатите са по-скоро оптимистични, макар и да не ми е порастнала буйна коса, има известно сгъстяване, особено на теменната област, а на челото е значително по-слабо. Разбрах, че след шестмесечният курс се прави почивка от три месеца и след това се продължава с лечението. От около седмица обаче, се появи един проблем- скалпа започна да ме сърби много, появиха ми се нещо като малки пъпчици на третираните места. Кожата ми не е зачервена и не се лющи, но сърбежът е налице. Четох, че е възможно да съм направил алергична реакция към гликол-пропила. Въпросът ми е, е ли е възможно да е това и защо чак сега (в края на петият месец от лечението)? Как бихте ме посъветвали да продължа?
Благодаря за вниманието и очаквам отговорът Ви с нетърпение!
Jaxon
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Ное 2016, 18:31

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Jaxon » 30 Ное 2016, 16:39

П.С. От вчера ми се появи пърхот, нещо, което не ми се беше случвало повече от 15 години, ползвам за измиване на косата Selsun Blue. Предполагам, че има връзка със сърбежа и миноксидила като цяло, да го спирам ли съвсем? Последните дни си слагам само по веднъж на ден, поне да приключа петата доза и да прекратя? Моля за отговор!
Jaxon
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Ное 2016, 18:31

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Tihomir0091 » 01 Дек 2016, 16:20

Здравейте.Искам да попитам имам не малко плешиво петно на главата дали е възможно да се е появило от киста на зъб,която ми откриха преди седмица,петното се появи преди два месеца беше малко но се уголемява доста...
Tihomir0091
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Дек 2016, 16:07

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Дек 2016, 12:19

Jaxon написа:Здравейте, д-р Тодева!
От пет месеца използвам Миноксидил 5% на Kirkland. Спазвам точно дозировката по 1 мл сутрин и вечер, като понякога ми се е случвало и да забравя, но следващото слагане е отново по предписание. Оплешивявам на темето и в челната област, като този милилитър го разделям горе-долу на половина, не знам дали е много правилно. Както и да е, резултатите са по-скоро оптимистични, макар и да не ми е порастнала буйна коса, има известно сгъстяване, особено на теменната област, а на челото е значително по-слабо. Разбрах, че след шестмесечният курс се прави почивка от три месеца и след това се продължава с лечението. От около седмица обаче, се появи един проблем- скалпа започна да ме сърби много, появиха ми се нещо като малки пъпчици на третираните места. Кожата ми не е зачервена и не се лющи, но сърбежът е налице. Четох, че е възможно да съм направил алергична реакция към гликол-пропила. Въпросът ми е, е ли е възможно да е това и защо чак сега (в края на петият месец от лечението)? Как бихте ме посъветвали да продължа?
Благодаря за вниманието и очаквам отговорът Ви с нетърпение!

Здравейте!

Моят съвет е да посетите лично лекар, възможно е да е реакция или да се касае за себореен дерматит!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Дек 2016, 12:24

Tihomir0091 написа:Здравейте.Искам да попитам имам не малко плешиво петно на главата дали е възможно да се е появило от киста на зъб,която ми откриха преди седмица,петното се появи преди два месеца беше малко но се уголемява доста...

Да, най-вероятно това е причината!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Vikito... » 13 Дек 2016, 18:56

Здравейте! Имам силен косопад, слепоочието ми е много оредяло,както и отстрани към ушите и над челото. Имам парене,чак леко болезнено в областа на скалпа и усещам странна тежка миризма от главата. Веждитеми също са пооредяли ,преди бяха по гъсти.
Аз съм жена на 30години, с коса една педя под раменете, не е боядисвана , не съм раждала ,щитовидната ми жлеза е нормална, пкк също, бъбреците са нормални. Хормони не съм изследвала. Майка ми кма мн.гъста коса,баща плешива в началото на челото.
Какво да правя,какво да използвам,искам да си имам предишната гъста коса? Трябва ли да настоявам зза изследване на скалпа и космите?
Vikito...
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Дек 2016, 14:33

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 12:18

Vikito... написа:Здравейте! Имам силен косопад, слепоочието ми е много оредяло,както и отстрани към ушите и над челото. Имам парене,чак леко болезнено в областа на скалпа и усещам странна тежка миризма от главата. Веждитеми също са пооредяли ,преди бяха по гъсти.
Аз съм жена на 30години, с коса една педя под раменете, не е боядисвана , не съм раждала ,щитовидната ми жлеза е нормална, пкк също, бъбреците са нормални. Хормони не съм изследвала. Майка ми кма мн.гъста коса,баща плешива в началото на челото.
Какво да правя,какво да използвам,искам да си имам предишната гъста коса? Трябва ли да настоявам зза изследване на скалпа и космите?

Здравейте!

Съветвам Ви да се консултирате с кожен лекар, за да прецени дали имат основание притесненията Ви и ако е така да се назначат допълнителни изследвания и лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта