Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Vikito... » 27 Дек 2016, 00:17

Здравейте отново! Ходих при дерматолог както ме посъветвахте. Направиха ми микробиология на косъм и остъргване(незнам как се казва наименованието на изследването) от кожата на главата. Всичко е нормално и нямам микроорганизми. Правих изследване на тестостерон -нормално. Ходих на гинеколог-човека каза,че имам лека киста,неоснователна за косопада ми. Дерматоложката изписа anacaps 30капс. ;neopide(за впръскване) ; апликорт силицио 100мл. Не съм започнала лечение,защото са скъпи и се притеснявам дали са за мен . Аз няйой път правя алергии. Къпя с head and shoulders от години,той ми допада . Прилагам снимка
Ако сметнете за добре посъветвайте ме за някакво кечение или шампоан за сгъстяване. Ще съм благодарна!
DSC_2047.JPG
DSC_2047.JPG (55.75 KiB) Прегледано 531 пъти
Vikito...
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Дек 2016, 14:33

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Теменужка.Иванова » 28 Дек 2016, 12:13

Здравейте, може ли съвет - пречи ли едновременният прием на Мирифемин, Допелхерц за коса и нокти и сутрин на гладно чаена лъжичка медицинска сяра с мед- против косопад и за свежа кожа? Благодаря предварително
Теменужка.Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Дек 2016, 11:34

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Дек 2016, 12:53

Vikito... написа:Здравейте отново! Ходих при дерматолог както ме посъветвахте. Направиха ми микробиология на косъм и остъргване(незнам как се казва наименованието на изследването) от кожата на главата. Всичко е нормално и нямам микроорганизми. Правих изследване на тестостерон -нормално. Ходих на гинеколог-човека каза,че имам лека киста,неоснователна за косопада ми. Дерматоложката изписа anacaps 30капс. ;neopide(за впръскване) ; апликорт силицио 100мл. Не съм започнала лечение,защото са скъпи и се притеснявам дали са за мен . Аз няйой път правя алергии. Къпя с head and shoulders от години,той ми допада . Прилагам снимка
Ако сметнете за добре посъветвайте ме за някакво кечение или шампоан за сгъстяване. Ще съм благодарна!
DSC_2047.JPG

Здравейте!

Съветвам Ви да се доверите на лекуващия ви дерматолог. Шампоаните имат по-слаб ефект! По принцип към така назначеното лечение може да добавите и шампоан анафаз.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Дек 2016, 12:54

Теменужка.Иванова написа:Здравейте, може ли съвет - пречи ли едновременният прием на Мирифемин, Допелхерц за коса и нокти и сутрин на гладно чаена лъжичка медицинска сяра с мед- против косопад и за свежа кожа? Благодаря предварително

Здравейте!

Няма проблем да ги комбинирате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот iraikova » 03 Яну 2017, 12:27

Здравейте, искам да попитам приложим ли е Низорал шампоан за дете на 7 г. От известно време я сърби главата и се лющи като пърхут. Пробвах със смяна на шампоана, но явно трябва и някакво лечение.
iraikova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2017, 12:21

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Яну 2017, 12:49

iraikova написа:Здравейте, искам да попитам приложим ли е Низорал шампоан за дете на 7 г. От известно време я сърби главата и се лющи като пърхут. Пробвах със смяна на шампоана, но явно трябва и някакво лечение.

Здравейте!

Би могло да използвате Низорал! Ако до едни месец при измиване с Низорал няма подобрение посетете и специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот akapanova » 25 Яну 2017, 08:44

Здравейте,д-р Тодева.Синът ми е на 15г.и от три години има опадване на веждите ,а от месец и миглите на едното око започнаха да падат.Всички изследвания са направени,щитовидна,зъби,шампоани,капсули.Вече незнам къде да го водя и какво да направим.Какво е вашето мнение? Благодаря предварително.
akapanova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Дек 2013, 12:00

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот presi7096 » 04 Фев 2017, 15:01

Здравейте, моят проблем е прекалено мазна коса и скалп. След измиване косата ми издържа само един ден, а понякога до вечерта вече е мазна. Пробвах всякакви шампоани, дори и медицински , но нямаше никакъв ефект. Напоследък освен, че омазняването се засили , скалпът ми започна да ме сърби, на места има леко зачервяване и косата ми започна да пада повече от обикновено. Моля Ви, дайте ми някакъв съвет.
presi7096
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2017, 14:56

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот fatos » 09 Фев 2017, 12:10

здравейте

ДР Тодева от 10 години имам косопад може ли нещо да ми препоръчате много ми оредя косата. имам нов растеж но като не ми спира не може да се възстановява.
fatos
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Фев 2017, 11:47

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Преса2 » 12 Фев 2017, 09:31

Здравейте. Имам много сериозен проблем с косата. Косопадът е ужасен адски много коса губя вече 3г. Имам по силен косопад от преди но от 2-3месеца стана ужасен. Имам чувството че със всеки изминал ден се усилва. Правих изследвания и се оказа че хемоглобинът ми е 107 тоест по нисък. Личната каза желязодефицитна анемия. От няколко дни пия лекарства за желязо и ампули фитовал за косата. Но този силен косопад вследствие нч анемията ли е просто не издържам постояно падат коси а след баня е ад умирам от страх че ще си загубя косата. Много ви моля за съвет ще полудея напрчво ако се овладее анемията косата ще се оправи ли. Благодаря ви много
Преса2
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Фев 2017, 09:17

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron