Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Georgy87 » 05 Апр 2017, 17:07

Добър ден , мъж на 29 години съм и искам да попитам , от около 2 месеца ми се появи доста кофти сърбеж на главата , с жълти люспички и сякаш косопад . Смених шампоана тъй като ползвах алпецин ц1 и май отнего ми стана така . Ползвах хининов шампоан и преди седмица си взех спрей себорал форте и честно казано сърбежа понамаля определено , но чета много хубави отзиви за катрановия шампоан на алгопикс и мисля да се мия с него а след това с себорал форте . Дали ще ми помогне и за сърбежа и за косопада . Иначе сякаш пърхот нямам много а и люспички вече сякаш нямам но ми се струва , че и космите на веждите взеха да ми падат чат пат .
Georgy87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Апр 2017, 16:52

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот janito16 » 04 Май 2017, 13:43

Здравейте! От много време скалпът ми се лющи. Когато косата е суха падат като люспички. Нямам сърбеж. Какво мога да използвам, за да се изчисти?
janito16
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2017, 13:39

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Май 2017, 17:15

akapanova написа:Здравейте,д-р Тодева.Синът ми е на 15г.и от три години има опадване на веждите ,а от месец и миглите на едното око започнаха да падат.Всички изследвания са направени,щитовидна,зъби,шампоани,капсули.Вече незнам къде да го водя и какво да направим.Какво е вашето мнение? Благодаря предварително.

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате още притеснения ми пишете и изпратете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Май 2017, 17:16

presi7096 написа:Здравейте, моят проблем е прекалено мазна коса и скалп. След измиване косата ми издържа само един ден, а понякога до вечерта вече е мазна. Пробвах всякакви шампоани, дори и медицински , но нямаше никакъв ефект. Напоследък освен, че омазняването се засили , скалпът ми започна да ме сърби, на места има леко зачервяване и косата ми започна да пада повече от обикновено. Моля Ви, дайте ми някакъв съвет.

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате още притеснения ми пишете!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Май 2017, 17:16

fatos написа:здравейте

ДР Тодева от 10 години имам косопад може ли нещо да ми препоръчате много ми оредя косата. имам нов растеж но като не ми спира не може да се възстановява.

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате още притеснения ми пишете и изпратете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Май 2017, 17:17

Преса2 написа:Здравейте. Имам много сериозен проблем с косата. Косопадът е ужасен адски много коса губя вече 3г. Имам по силен косопад от преди но от 2-3месеца стана ужасен. Имам чувството че със всеки изминал ден се усилва. Правих изследвания и се оказа че хемоглобинът ми е 107 тоест по нисък. Личната каза желязодефицитна анемия. От няколко дни пия лекарства за желязо и ампули фитовал за косата. Но този силен косопад вследствие нч анемията ли е просто не издържам постояно падат коси а след баня е ад умирам от страх че ще си загубя косата. Много ви моля за съвет ще полудея напрчво ако се овладее анемията косата ще се оправи ли. Благодаря ви много

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате още притеснения ми пишете и изпратете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Май 2017, 17:18

Georgy87 написа:Добър ден , мъж на 29 години съм и искам да попитам , от около 2 месеца ми се появи доста кофти сърбеж на главата , с жълти люспички и сякаш косопад . Смених шампоана тъй като ползвах алпецин ц1 и май отнего ми стана така . Ползвах хининов шампоан и преди седмица си взех спрей себорал форте и честно казано сърбежа понамаля определено , но чета много хубави отзиви за катрановия шампоан на алгопикс и мисля да се мия с него а след това с себорал форте . Дали ще ми помогне и за сърбежа и за косопада . Иначе сякаш пърхот нямам много а и люспички вече сякаш нямам но ми се струва , че и космите на веждите взеха да ми падат чат пат .

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате още притеснения ми пишете и изпратете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Май 2017, 17:20

janito16 написа:Здравейте! От много време скалпът ми се лющи. Когато косата е суха падат като люспички. Нямам сърбеж. Какво мога да използвам, за да се изчисти?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? На колко години сте? Каква е професията Ви? Колко често измивате косата? Какви продукти използвате към момента? Някой в семейството Ви има ли пърхот?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Ивелина.Кирова » 23 Май 2017, 17:14

Здравейте. Косата ми почти не расте, от доста години си стои горе-долу една и съща дължина. Много е тънка и рядка. Ползвала съм какво ли не, но видимо без успех. Към момента използвам единствено ежедневен шампоан. Може ли да ми дадете съвет за стимулиране на растеж и заздравяваме на косъма (или може би скалпа)? Благодаря ви!
Ивелина.Кирова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Май 2017, 17:02

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Юни 2017, 15:41

Ивелина.Кирова написа:Здравейте. Косата ми почти не расте, от доста години си стои горе-долу една и съща дължина. Много е тънка и рядка. Ползвала съм какво ли не, но видимо без успех. Към момента използвам единствено ежедневен шампоан. Може ли да ми дадете съвет за стимулиране на растеж и заздравяваме на косъма (или може би скалпа)? Благодаря ви!

Здравейте!

Много често косата има генетична предопределеност за дължина и не може много да се помогне в това отношение! Изключение е, ако редовно я третирате с преси, маши и други увреждащи структурата на косъм средства!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron