Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Апр 2016, 12:51

cer написа:Здравейте д-р Тодева,от двете страни на нокътната ми плочка се появиха вроговявания,които изрязвам с ножчето за кожички,но доста често се възпаляват и са много болезнени.по принцип кожата ми е много суха,дори намазана усещам нещо като мравучкане от сухота. Моля Ви за съвет.Благодаря предварително

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот stefani1306 » 19 Апр 2016, 00:16

Здравейте! От една година някъде имам едно.......не знам как да го определя,като петно на единият нокът на ръката.Ще приложа снимка.От едната страна плочката на нокътя е леко отлепена.Няма сърбеж,няма удебеляване,гладък е.Изглежда здрав,като изключим петното разбира се.Притеснявах се да не отиде и на другите нокти и днес отидох на дерматолог.Казаха ми,че са гъбички и било много сериозно.Изписаха ми Тербинафин,Екзодерил солуцио и Фунги спрей.Притеснява ме,че не ми направиха изследвания.То и не знам дали се правят такива,но гъбичките не са ли различни? Също така ме притеснява и,че трябва да го пия този Тербинафин в продължение на 3 месеца.Знам,че не е антибиотик,но все пак.....Вие какво мислите за изписаното ми лечение,тъй като много искам да чуя и второ мнение? Не може ли да използвам само Екзодерил без да прилагам нещо вътрешно?
IMG_20160418_235711.jpg
IMG_20160418_235711.jpg (27.48 KiB) Прегледано 573 пъти
stefani1306
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2015, 02:53

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2016, 11:30

stefani1306 написа:Здравейте! От една година някъде имам едно.......не знам как да го определя,като петно на единият нокът на ръката.Ще приложа снимка.От едната страна плочката на нокътя е леко отлепена.Няма сърбеж,няма удебеляване,гладък е.Изглежда здрав,като изключим петното разбира се.Притеснявах се да не отиде и на другите нокти и днес отидох на дерматолог.Казаха ми,че са гъбички и било много сериозно.Изписаха ми Тербинафин,Екзодерил солуцио и Фунги спрей.Притеснява ме,че не ми направиха изследвания.То и не знам дали се правят такива,но гъбичките не са ли различни? Също така ме притеснява и,че трябва да го пия този Тербинафин в продължение на 3 месеца.Знам,че не е антибиотик,но все пак.....Вие какво мислите за изписаното ми лечение,тъй като много искам да чуя и второ мнение? Не може ли да използвам само Екзодерил без да прилагам нещо вътрешно?
IMG_20160418_235711.jpg

Здравейте!

За съжаление качеството на снимката не е добро, но въпреки това смятам, че дерматолога Ви е прав! При гъбички на нокътя много рядко би могло да помогне само локално лечение и доколкото се вижда от снимките при тази форма, която имате не е достатъчно! Относно лечението курса е продължителен, а какво ще се избере зависи от преценката на лекаря!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот cer » 22 Апр 2016, 11:06

Здравейте д-р Тодева,от двете страни на нокътната ми плочка се появиха вроговявания,които изрязвам с ножчето за кожички,но доста често се възпаляват и са много болезнени.по принцип кожата ми е много суха,дори намазана усещам нещо като мравучкане от сухота. Моля Ви за съвет.Благодаря предварително
Здравейте отново,изпращам Ви снимки на първата мисля добре се вижда как нокътя ми хлътва навътре от вроговяванията. Поздрави!
cer
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2014, 11:11

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот cer » 22 Апр 2016, 11:11

Здравейте д-р Тодева,от двете страни на нокътната ми плочка се появиха вроговявания,които изрязвам с ножчето за кожички,но доста често се възпаляват и са много болезнени.по принцип кожата ми е много суха,дори намазана усещам нещо като мравучкане от сухота. Моля Ви за съвет.Благодаря предварително
WP_20160422_001компр.jpg
WP_20160422_001компр.jpg (48.72 KiB) Прегледано 546 пъти
cer
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2014, 11:11

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Май 2016, 10:10

cer написа:Здравейте д-р Тодева,от двете страни на нокътната ми плочка се появиха вроговявания,които изрязвам с ножчето за кожички,но доста често се възпаляват и са много болезнени.по принцип кожата ми е много суха,дори намазана усещам нещо като мравучкане от сухота. Моля Ви за съвет.Благодаря предварително
WP_20160422_001компр.jpg

Здравейте!

Съветвам Ви да не правите такива изрязвания и да използвате редовно крем за ръце, за да се омекотява кожата. Качеството на снимката не е добро и не мога да направя друг коментар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот MartinStoyanov » 07 Май 2016, 11:22

Здравейте ,ноктите са ми бели с розово около върха. А сутрин са ми сини. Бялото в началото на нокътя, полу месеца изчезна. Преди много години съм карал хепатит Б.
MartinStoyanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Май 2016, 11:02

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Май 2016, 10:50

MartinStoyanov написа:Здравейте ,ноктите са ми бели с розово около върха. А сутрин са ми сини. Бялото в началото на нокътя, полу месеца изчезна. Преди много години съм карал хепатит Б.

Здравейте!

Съветвам Ви да се обърнете към личния си лекар, за да се прецени дали има проблем и какъв специалист да посетите!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот димитър стоянов » 26 Юни 2016, 22:07

Здравейте др. Тодева,
От няколко години единия нокът на ръката ми расте много различен като цвят и структура. Това се получи след травма, досега съм опитвал много начини за възтановяването му, но без резултат. Вие какво бихте препоръчали, дали има начин за възстановяване на нормалното му състояние?
Прилагам и снимка,
Благодаря предварително!
Прикачени файлове
7a85795c4a7c42e4edb5c591b21addc8af76e8fe4d0587f39914f82576d04dfd.JPG
7a85795c4a7c42e4edb5c591b21addc8af76e8fe4d0587f39914f82576d04dfd.JPG (30.07 KiB) Прегледано 379 пъти
димитър стоянов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Юни 2016, 21:58

Re: Проблеми с ноктите онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот emoticon » 26 Юни 2016, 22:31

Здравейте. От около 2-3 години имам проблем с ноктите на ръцете и краката. Първо започна с неравности по ноктите(хоризонтални линии които са грапави). От скоро на ръцете ми се появиха същите,но вертикални линии. На какво може да се дължи това?
emoticon
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юни 2016, 22:26

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта