Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 28 Мар 2017, 18:30

magitobg написа:Много ви моля за мнение.На 39 год. съм и имам нередовен цикъл.Ето ги резултатите.
LH S 22.45 IU/L 2.40 – 12.60 ECLIA
FSH S 12.16 IU/L 3.5 – 12.5 ECLIA
Prolactin S 395 µIU/ml 101.76 – 487.60 ECLIA
Anti-Mullerian Hormone S 0.133 ng/ml 0.777 – 5.24 ECLIA *
Inhibin B *S < 10.0 ng/l 15 – 120 ELISA

Уважаема magitobg,
Изследванията показват намалени яйчникови резерви, нещо което не е патология на 39 години. Част от изследванията изискват вземането им да стане между 2-7 ден за да бъдат тълкувани. Не знам дали това е изпълнено, а също и какви по-точно са нарушенията в менструалния цикъл и от кога датират. Тези въпроси ще насочат към това дали нарушенията в цикъла могат да са свързани с намаления яйчников резерв или трябва да се мисли и за друга причина.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 28 Мар 2017, 18:37

dust_ написа:Здравейте д-р Йорданова,

Моля за Вашето мнение. На 36 години съм и правим опити за забременяване от 2 години, но не се получава. Напоследък цикълът ми доста намаля и затова пуснах ПКК и TSH.

Предварително благодаря за отделеното време!

Уважаема dust_,
от изследванията, които сте направили става ясно, че няма проблем с щитовидната жлеза, който да е свързан с неуспешните опити за забременяване.
Причината може да бъде и в двамата партньори. Изключването на проблем с щитовидната жлеза не е достатъчно за да се изключи женския фактор. Трябва да се търси гинекологичен проблем, както и да се проведе изследване на половите хормони. Набора от изследвания трябва да е насочен към Вас, така че е препоръчително да се консултирате в тази насока.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 02 Апр 2017, 11:40

Здравейте!През месец февруари се наложи по спешност да ми направят абразио,но нещо не са ме изчистили и продължих да имам кравоизливи.Аз съм оперирана и нямам щитовидна жлеза да вмъкна.Та се наложи да ми правят хистероскопия Тази седмица на 30 ми я направиха ,като след това нямах кръвотечение .Но на 1 .04 сутринта аз протекох и пулса ми беше ускорен така и на другата сутрин беше ми зле.Дали е възможно от щитовидната да имам и проблем с полипите и дали от тях ми се разбиха и хормоните нещо не се чуствам добре имам чуството че и нервите ми се опъват къде да ходя освен при гинеколог дали трябва пак да си проверя и хормоните.
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 02 Апр 2017, 11:58

Забравих да спомена ,че полипите са били много и ми казаха че е възможно да има връзка с другите хормони и за това ох незнам писна ми с тия хормони.
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 04 Апр 2017, 06:59

Екатерина.Георгиева написа:Здравейте!През месец февруари се наложи по спешност да ми направят абразио,но нещо не са ме изчистили и продължих да имам кравоизливи.Аз съм оперирана и нямам щитовидна жлеза да вмъкна.Та се наложи да ми правят хистероскопия Тази седмица на 30 ми я направиха ,като след това нямах кръвотечение .Но на 1 .04 сутринта аз протекох и пулса ми беше ускорен така и на другата сутрин беше ми зле.Дали е възможно от щитовидната да имам и проблем с полипите и дали от тях ми се разбиха и хормоните нещо не се чуствам добре имам чуството че и нервите ми се опъват къде да ходя освен при гинеколог дали трябва пак да си проверя и хормоните.

Уважаема Екатерина.Георгиева,
Възможно е при анестезия и зле компенсирано заболяване на щитовидната жлеза, да се получи проблема. Ако заболяването е правилно лекувано не би трябвало да има проблем. Само с изследване на тиреоидни хормони може да се каже дали е имало съучастие на проблема с щитовидната жлеза.
При наличие на кървене е естествено да има прилошаване. Щом сте кървели трябва да се обърнете към гинеколог.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 19 Апр 2017, 10:45

Здарвейте!Благодаря за отговора.Оказа се ,че имам нещо на матката и ще трябва да ми я махат и аз реших всичко направо да махам.Мисля така е най -добре.Но сега много се притеснявам за хормоните след операцията дали няма да се разбъркат.Какво ще ме посъветвате после при гинеколог-ендокринолог ли трябва да се ходи или при отделни специалисти.Лапароскопия ще ми правят.В аг болница.
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 22 Апр 2017, 16:53

Екатерина.Георгиева написа:Здарвейте!Благодаря за отговора.Оказа се ,че имам нещо на матката и ще трябва да ми я махат и аз реших всичко направо да махам.Мисля така е най -добре.Но сега много се притеснявам за хормоните след операцията дали няма да се разбъркат.Какво ще ме посъветвате после при гинеколог-ендокринолог ли трябва да се ходи или при отделни специалисти.Лапароскопия ще ми правят.В аг болница.

Уважаема Екатерина.Георгиева,
Яйчниците са органи, които произвеждат хормони. При отпадането на яйчниковата функция при по-голяма част от жените се появяват симптоми като горещи вълни, изпотяване и т.н. При оперативното отстраняване на яйчниците също има такива оплаквания. Дали ще се появят при вас или не е въпрос на време да се разбере. Дали ще се налага хормонална терапия или не няма как да се каже. Тя се предприема при наличие на индикации и при липса на сериозни противопоказания.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Vasenceto » 12 Юли 2017, 16:10

Здравейте! Незнам дали това е точната тема да задам въпроса си, но все пак искам да попитам тъй като ми предстои пътуване, мога ли да използвам примолут нор за отлагане с два до три дена на цикъла си. Знам, че не е правилно, но просто в този случай ми се налага. До сега не съм прибягвала до подобни лекарствени продукти и затова питам. Благодаря предварително!
Vasenceto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юли 2017, 15:18

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 14 Юли 2017, 07:15

Vasenceto написа:Здравейте! Незнам дали това е точната тема да задам въпроса си, но все пак искам да попитам тъй като ми предстои пътуване, мога ли да използвам примолут нор за отлагане с два до три дена на цикъла си. Знам, че не е правилно, но просто в този случай ми се налага. До сега не съм прибягвала до подобни лекарствени продукти и затова питам. Благодаря предварително!

Уважаема Vasenceto,
При правилно използване на препарати съдържащи женски полови хормони се постига търсения от Вас ефект. Производителите на Примолут-Нор не са търсили такова приложение и в кратката характеристика на продукта липсва такава индикация за приложението му. Такава индикация има медикаментът Оргаметрил. В листовката на продукта е описано начина на приложението на медикамента при тази индикация.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Проблеми полови жлези, менструация консултация ендокринолог

Мнениеот Ira » 25 Юли 2017, 14:37

Здравейте,
Искам да споделя моя проблем. Много време не можах да забременея. Отидох в репродуктивна клиника и там не установиха причина... Нямало друг начин освен инвитро...Започнах го, най-после лекарката прогледна, когато от естрадиола полипа се увеличи значително и установи, че имам полип, продължих с инвитрото /получи се един ембрион/. Махнах полипа, после съм забремняла по естествен път, но лекарката не видя и ме натъпка с доста силни дози хормони за поставяне на ембриона. В резултат прокървих и загубих 2те си деца. Последва аборт и от тогава нямам 4 месеца и половина цикъл. Запас от яйцеклетки имам 3,83, хормоните ми са наред /направих изследвания на всичките/. Посъветвайте ме моля, какво да правя. Писна ми да свиват рамене и да ми казват да чакам. Минах през повече от 10 лекари и нямат представа, какво да правя.
Ira
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юли 2017, 14:09

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта