Схема за приемане на противозачатъчни Ясмин

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Схема за приемане на противозачатъчни Ясмин

Мнениеот Ivkaggii » 01 Апр 2014, 19:51

Здравейте. Имаме едно въпросче относно противозачатъчните Ясмин. В листовката пише, че 1-вото хапче се взима от първия ден на цикъла и че ако се вземе в следващите дни, тоест 2-5 трябва да се използва защита в следващите 7 дни. Изпих си първото хапче в петък - на 4 ден от цикъла ми, след което в сряда, тоест след 6 дни със съпруга ми се увлякохме и направихме беля , като ги броя това са 6 дни, а не 7. Може да ви се стори глупав въпрос, но има ли опасност от забременяване и кога наистина влизат в действие хапченцата. :)
Ivkaggii
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Апр 2014, 19:49

Re: Схема за приемане на противозачатъчни Ясмин

Мнениеот FramarLekari » 02 Апр 2014, 14:04

Ivkaggii написа:Здравейте. Имаме едно въпросче относно противозачатъчните Ясмин. В листовката пише, че 1-вото хапче се взима от първия ден на цикъла и че ако се вземе в следващите дни, тоест 2-5 трябва да се използва защита в следващите 7 дни. Изпих си първото хапче в петък - на 4 ден от цикъла ми, след което в сряда, тоест след 6 дни със съпруга ми се увлякохме и направихме беля , като ги броя това са 6 дни, а не 7. Може да ви се стори глупав въпрос, но има ли опасност от забременяване и кога наистина влизат в действие хапченцата. :)

Здравейте, Ivkaggii!

Съществува риск от бременност! Може да си направите тест за бременност 14 дни след този рисков полов контакт.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Схема за приемане на противозачатъчни Ясмин

Мнениеот Sisi14 » 05 Фев 2015, 18:44

Здравейте,
Аз също имам въпрос относно приема на таблетки Ясмин, след изпиване на опаковката от 21 таблетки, следва 7 дни почивка, в която се очаква МЦ, в рамките на тези дни защитена ли съм от нежелана бременност ?
Благодаря Ви !
Sisi14
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Фев 2015, 18:35

Re: Схема за приемане на противозачатъчни Ясмин

Мнениеот FramarLekari » 06 Фев 2015, 15:00

Sisi14 написа:Здравейте,
Аз също имам въпрос относно приема на таблетки Ясмин, след изпиване на опаковката от 21 таблетки, следва 7 дни почивка, в която се очаква МЦ, в рамките на тези дни защитена ли съм от нежелана бременност ?
Благодаря Ви !


Здравейте, Sisi14!

Ако сте приемали таблетките Ясмин правилно и редовно през този 21-дневен период, пред следващите 7 дни, в които правите почивка, сте защитена от бременност.

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Схема за приемане на противозачатъчни Ясмин

Мнениеот Sisi14 » 09 Фев 2015, 00:51

Благодаря Ви, за отговора ! Редовно ги приемам, без пропуск , но понякога се случва да ги приема с +/- 2 или 3 часа разлика от определения от мен час, надявам се не са проблем !?
Sisi14
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Фев 2015, 18:35

Re: Схема за приемане на противозачатъчни Ясмин

Мнениеот moni.sparrow » 09 Фев 2015, 10:03

Sisi14 написа:Благодаря Ви, за отговора ! Редовно ги приемам, без пропуск , но понякога се случва да ги приема с +/- 2 или 3 часа разлика от определения от мен час, надявам се не са проблем !?

Такава разлика не мисля, че е фатална и аз съм го правила този номер, без да искам, разбира се, но все пак е добре да е горе-долу в един и същи час ;)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Схема за приемане на противозачатъчни Ясмин

Мнениеот FramarLekari » 09 Фев 2015, 12:54

Sisi14 написа:Благодаря Ви, за отговора ! Редовно ги приемам, без пропуск , но понякога се случва да ги приема с +/- 2 или 3 часа разлика от определения от мен час, надявам се не са проблем !?


Не е много голям проблем, но Ви препоръчваме да се опитате да го приемате по едно и също време всеки ден.

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта