Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Апр 2014, 13:53

kristina.gramatikova написа:Здравейте д-р Тодева. Най- накрая успях да направя снимки на състоянието ми в момента. Ако си спомняте преди месец ви бях писала, че имам псориазис и го лекувам с Ксамиол гел 15мг/г . Но в момента съм в много лошо състояние и ако можете да ми препоръчате друго лекарство. Благодаря !
П.С. Снимала съм различни части на главата.

Здравейте, Kristina Gramatikova!

Снимките добре показват състоянието на окосмената част на главата към момента. Вие сега използвате ли ксамиол или прекратихте употребата му? Какво друго използвате - шампоан, лосион, боя, оцветител или др. Питам Ви защото може да има отношение към влошаването на състоянието. Какво е положението с тялото?
Очаквам Вашия отговор!

П.С. Снимките съм премахнала, за а не се разглеждат от всички потребители във форума.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот kristina.gramatikova » 07 Апр 2014, 15:14

Dr Violina Todeva написа:
kristina.gramatikova написа:Здравейте д-р Тодева. Най- накрая успях да направя снимки на състоянието ми в момента. Ако си спомняте преди месец ви бях писала, че имам псориазис и го лекувам с Ксамиол гел 15мг/г . Но в момента съм в много лошо състояние и ако можете да ми препоръчате друго лекарство. Благодаря !
П.С. Снимала съм различни части на главата.

Здравейте, Kristina Gramatikova!

Снимките добре показват състоянието на окосмената част на главата към момента. Вие сега използвате ли ксамиол или прекратихте употребата му? Какво друго използвате - шампоан, лосион, боя, оцветител или др. Питам Ви защото може да има отношение към влошаването на състоянието. Какво е положението с тялото?
Очаквам Вашия отговор!

П.С. Снимките съм премахнала, за а не се разглеждат от всички потребители във форума.

С уважение,


Здравейте д-р Тодева. Благодаря за бързия отговор. В момента се лекувам с Ксамиол ( но не всеки ден, през 1-2-3 дни), Витасин (козметичен крем, препоръчаха ми го в една аптека), понякога си правя разтвор, който прочетох по интернет- равни количества ябълков оцет, зехтин и щипка сол, шампоан Елусион на Дюкре, боя за коса Лонда Колор ( когато се боядисам, малко отихва, но за няколко дни и през това време трябва също да се мажа с лекарства. Също използвам тази боя, защото една позната каза, че с нея и изчезнал на главата псориазиса.) Имам това ужасно нещо от баба си и тя ми каза да пия корени на змийско грозде, по принцип и корените са ми помагали, преди 2-3 години, когато пак ги бях пила. Това състояние на главата се получи след като ми дойде цикала миналия месец. Имам чувството в момента, че нищо не ми помага... Отказах цигарите, кафето (много, много рядко да си позволя да изпуша 1 цигара с 1 кафе... ) Правя неща, които би трябвало да го "спрат" поне за малко( заради лятото на 22 години съм и изпадам вече в депресия заради този псориазис...), а сякаш го стимулирам да "разте" по бързо.
Единствено по тялото е в малко по добро състояние. Имам най- много по ръцете, по краката ми остаха само леки белезии и между гърдите по 1-2 точици, които едва се виждат. Снимала съм само двата лакатя, заяото най- добре се виждат на снимките. Лекарства за тяло едно правено лекарство което знам, че съдържа дайвобет (другите съставки не мога да ги разчета от рецептата), Ксериал 30 крем, и понякога Витасин (козметичния крем, който ми препоръчаха. Дори мисля, че от Витасин има най- голям ефект, понеже лявата ми ръка е по- зле от дясната, и когато мажа с Витасин по- малко изчезва и намалява.) Тялото си мия по 2 пъти на ден с AVENE PEDIATRIL Почистващ гел за коса и тяло (има добър ефект върху кожата на тялото, за главата не ми допада, не измива нищо).
П.С.Понеже мога да добавя само 3 файла, ще кача останалите в друго съобщение.
kristina.gramatikova
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Мар 2014, 18:14

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот kristina.gramatikova » 07 Апр 2014, 15:18

Ноктите на ръцете ми също са деформирани, не знам дали се вижда добре на снимката...
Благодаря, за вниманието. Скоро ще се опитам да ви посетя лично. Отново благодаря!
kristina.gramatikova
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Мар 2014, 18:14

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Апр 2014, 12:31

kristina.gramatikova написа:
Dr Violina Todeva написа:
kristina.gramatikova написа:Здравейте д-р Тодева. Най- накрая успях да направя снимки на състоянието ми в момента. Ако си спомняте преди месец ви бях писала, че имам псориазис и го лекувам с Ксамиол гел 15мг/г . Но в момента съм в много лошо състояние и ако можете да ми препоръчате друго лекарство. Благодаря !
П.С. Снимала съм различни части на главата.

Здравейте, Kristina Gramatikova!

Снимките добре показват състоянието на окосмената част на главата към момента. Вие сега използвате ли ксамиол или прекратихте употребата му? Какво друго използвате - шампоан, лосион, боя, оцветител или др. Питам Ви защото може да има отношение към влошаването на състоянието. Какво е положението с тялото?
Очаквам Вашия отговор!

П.С. Снимките съм премахнала, за а не се разглеждат от всички потребители във форума.

С уважение,


Здравейте д-р Тодева. Благодаря за бързия отговор. В момента се лекувам с Ксамиол ( но не всеки ден, през 1-2-3 дни), Витасин (козметичен крем, препоръчаха ми го в една аптека), понякога си правя разтвор, който прочетох по интернет- равни количества ябълков оцет, зехтин и щипка сол, шампоан Елусион на Дюкре, боя за коса Лонда Колор ( когато се боядисам, малко отихва, но за няколко дни и през това време трябва също да се мажа с лекарства. Също използвам тази боя, защото една позната каза, че с нея и изчезнал на главата псориазиса.) Имам това ужасно нещо от баба си и тя ми каза да пия корени на змийско грозде, по принцип и корените са ми помагали, преди 2-3 години, когато пак ги бях пила. Това състояние на главата се получи след като ми дойде цикала миналия месец. Имам чувството в момента, че нищо не ми помага... Отказах цигарите, кафето (много, много рядко да си позволя да изпуша 1 цигара с 1 кафе... ) Правя неща, които би трябвало да го "спрат" поне за малко( заради лятото на 22 години съм и изпадам вече в депресия заради този псориазис...), а сякаш го стимулирам да "разте" по бързо.
Единствено по тялото е в малко по добро състояние. Имам най- много по ръцете, по краката ми остаха само леки белезии и между гърдите по 1-2 точици, които едва се виждат. Снимала съм само двата лакатя, заяото най- добре се виждат на снимките. Лекарства за тяло едно правено лекарство което знам, че съдържа дайвобет (другите съставки не мога да ги разчета от рецептата), Ксериал 30 крем, и понякога Витасин (козметичния крем, който ми препоръчаха. Дори мисля, че от Витасин има най- голям ефект, понеже лявата ми ръка е по- зле от дясната, и когато мажа с Витасин по- малко изчезва и намалява.) Тялото си мия по 2 пъти на ден с AVENE PEDIATRIL Почистващ гел за коса и тяло (има добър ефект върху кожата на тялото, за главата не ми допада, не измива нищо).
П.С.Понеже мога да добавя само 3 файла, ще кача останалите в друго съобщение.

Здравейте, Kristina Gramatikova!

Имате грешен подход към проблемът. Не е уместно да опитвате със всичко, защото колкото повече неща използвате толкова по-голям е риска да няма необходимия ефект.
Препоръчвам Ви временно да спрете боядисването на косата и разтвора, за който споделяте. Реакцията към боята за коса е компенсаторна. Предлагам да преминете на шампоан Кертиол.
Спрете да използвате Витасин. Може да преминете на Синхобаза дуо за тялото?
Възможно е в момента да имате тласък от провокиращ фактор, който трябва да се открие!
Разбирам Ви напълно, защото псориазиса причинява сериозен психологичен дискомфорт! Опитайте се да сте спокойна, защото стреса е много вреден за Вашето заболяване.

П.С. Премахнала съм снимките, за а не се разглеждат от всички потребители във форума.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот kristina.gramatikova » 19 Апр 2014, 20:18

Здравейте д-р Тодева. Благодаря за лекарствата, които ми препоръчахте. Започнах да ги ползвам преди няколко дни, надявам се да ми помогнат. Пожелавам Ви весели празници.
kristina.gramatikova
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Мар 2014, 18:14

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Апр 2014, 13:50

kristina.gramatikova написа:Здравейте д-р Тодева. Благодаря за лекарствата, които ми препоръчахте. Започнах да ги ползвам преди няколко дни, надявам се да ми помогнат. Пожелавам Ви весели празници.

Здравейте, Kristina Gramatikova!

Благодаря за пожеланията! Ще очаквам скоро да ми пишете!
Желая Ви бързо възстановяване!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот kristina.gramatikova » 08 Юни 2014, 18:54

Здравейте д-р Тодева. Да Ви пиша само, че от лекарствата нямам никакво подобрение, дори станах много по- зле на тялото от Синхобаза дуо, а на главата за Кертиол добър е шампоана, но може да се каже, че няма този задоволителен ефект...
Все пак Ви благодаря за отделеното време. Всичко хубаво от мен.
kristina.gramatikova
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Мар 2014, 18:14

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот kristina.gramatikova » 08 Юни 2014, 19:41

И да попитам мнение за Инхибирела хранителна добавка можете ли да дадете? Заслужава ли си скъпата цена ?
kristina.gramatikova
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Мар 2014, 18:14

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Юни 2014, 09:46

kristina.gramatikova написа:Здравейте д-р Тодева. Да Ви пиша само, че от лекарствата нямам никакво подобрение, дори станах много по- зле на тялото от Синхобаза дуо, а на главата за Кертиол добър е шампоана, но може да се каже, че няма този задоволителен ефект...
Все пак Ви благодаря за отделеното време. Всичко хубаво от мен.
И да попитам мнение за Инхибирела хранителна добавка можете ли да дадете? Заслужава ли си скъпата цена ?

Здравейте!

Възможно е да не Ви е комфортно приложение на продукти с урея. Някои от пациентите с псориазис имат непоносимост към тази съставка. В този случай трябва да се използват емолиенти само с омекотяващо действие.
Предвид активността е добре да се направят някои изследвания, за да се открие причината за тласък.
По отношение на добавката, за която ме питате не мога да дам мнение какъв ще бъде ефекта от нея. Така или иначе има научни данни, че балансираното и добро хранене, избягването на алкохола и цигарите имат положителен ефект.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Псориазис - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Shiraya » 18 Авг 2014, 12:48

Здравейте д-р Тодева.
Имам псориазис вулгарис, от доста години използвала съм най различни мазила за тялото и скалпа но без ефект. По тялото нямам много само на гърба няколко петанца, но на скалпа е доста повече мажа се с Еуцерин уреа лосион 10% и кортикостероиди Клобедерм маз и крем.. Шампоан Т-гел за псориазис от Англия. Интересува ме дали има нови лекарства за скалпа,сърбежа е непоносим. Или нещо да ми препоръчате като витамини или лосион,защото Еъцерина почна да не ми действа повече.
Благодаря ви предварително.!
Shiraya
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Авг 2014, 12:46

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта