Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 12:38

galin-ioni.boshnakovi написа:Как мога да премахна лепкащото нещо от главата

Не мога да разбера въпроса!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 12:41

abi1315 написа:Здравейте!
От известно време започнах да забелязвам, че по ствола на пениса си имам малки бледи точици с различна големина, не са точно пъпки но е нещо подобно. Някои от тях имат връхчета и това се забелязва когато съм в ерекция. Имам съвсем лек сърбеж от време на време. Предимно формата им е плоска и са като мехурчета. Пробвах да ги мажа с кремове - Гентамицин, Здраве. Скоро не съм имал полов контакт. Бихте ли ме посъветвали какво да направя? Благодаря!

Здравейте!

Мисля, че вече ви отговорих и бяхте приложил снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 12:50

rusalina.evtimova написа:Здравейте,д-р Тодева. По цяла зима,а и през ветровитите дни устните ми са напукани.използвам балсами,но не ме предпазват на 100 процента.Сега единия ъгъл на устата ми се сцепи и от вчера е като загноило и боли ужасно.Мазах се с мед,но не помага. Четох за клобедерм,но ме е малко страх да се намажа на устата.Какво ще ме посъветвате

Здравейте!

Ако проблемът е актуален може да приложите снимка, за да се ориентирам по-добре!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Newsmyle » 16 Дек 2016, 01:20

Здравейте,д-р Тодева .
Преди ден забелязах пъпчица, съвсем малка, разположена на вътрешната част на бедрото.Около нея имаше 4,5 точици като прежулено. Не й обърнах сериозно внимание, но днес вечерта тази пъпчица се беше уголемила и забрала доста. Не ми изглежда като нормалните пъпчици от обърнато косъмче. Около нея има голямо червено петно, сякаш със сини ръбове. Бих искала да чуя вашето мнение, за което предварително благодаря !
http://prikachi.com/images.php?images/500/8990500K.jpg
Newsmyle
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Дек 2016, 01:01

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Newsmyle » 16 Дек 2016, 10:26

Newsmyle написа:Здравейте,д-р Тодева .
Преди ден забелязах пъпчица, съвсем малка, разположена на вътрешната част на бедрото.Около нея имаше 4,5 точици като прежулено. Не й обърнах сериозно внимание, но днес вечерта тази пъпчица се беше уголемила и забрала доста. Не ми изглежда като нормалните пъпчици от обърнато косъмче. Около нея има голямо червено петно, сякаш със сини ръбове. Бих искала да чуя вашето мнение, за което предварително благодаря !
http://prikachi.com/images.php?images/500/8990500K.jpg

Допълвам информацията: Пъпката сутринта е твърда и мнооого болезнена и като усещане е все едно има нещо остро в нея при допир. А червеното петно със сини ръбове около нея се усеща като ударено място. Сигурна съм, че не съм се удряла от вътрешната страна на бедрото.
Newsmyle
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Дек 2016, 01:01

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот sissbg » 16 Дек 2016, 19:12

Здравейте , от 3-4 месеца на мъжът ми му се появяват червени петънца по главичката на пениса съпроводени със лек сърбеж и по някога има лека болка при забелване ( като се едно кожата изсъхва и се нацепва ) . От началото , като се появи проблема му дадох микомакс 2 хапчета и му предписаха паста Дактарот да се маже по 2 пъти на ден . Симптомите изчезнаха за изестно време , но когато спре да се маже те пак се появяват . Ходихме и при друг лекар ,който изписа паста Канестен и Бенаптен и пак по същия начин докато се маже няма проблем и когато спре симптомите пак се появяват след известно време . Избягва да се мие със сапун , но в последно време ми прави впчеталение , че след баня не се подсушава хубаво . Можете ли да ми дадете съвет от какво може да е и какво е редно да се прави за де не се появява проблема след , като симптомите отминат . В момента той е в чужбина и няма как да посети лекар . Благодаря
sissbg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Дек 2016, 19:08

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот valia.st » 16 Дек 2016, 19:41

здр д-р Тодева,
какво бихте препоъчали за лечение при офталморозацея?
valia.st
 
Мнения: 34
Регистриран на: 27 Ное 2016, 11:27

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Kolio » 17 Дек 2016, 21:24

Здравейте, доктор Тодева,
не знам дали проблема ми е точно за тази тема, но не намерих друга подходяща. Момче на 23 години съм. От няколко години ми се появи проблем с главичката на пениса. Имаше зачервяване и сърбежи, но впоследствие успях да го овладея с по-високо ниво на хигиена, но сега въпреки отличната хигиена се появяват някакви зачервявания, които нито сърбят, нито болят. Ходих на уролог и той ми пусна изследване за семенна течност, но пишеше, че не се изолират нито бактерии, нито гъбички. Даде ми да се мажа с тридерм, с който като се намажа изчезват за момент и съвсем скоро пак се появяват. А и също така след ерекция, когато се отпуска кожата се набръчква. Четох какви ли не статии за баланит и други и ме притеснява, че баланитът, ако е това води до рак на пениса, а аз не мога да се отърва за постоянно от тези зачервявания. Сега нямам сърбежи, а просто петна, които избледняват, но се виждат и понякога пак се зачервяват. Благодаря Ви предварително за отделеното време.
Kolio
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Юни 2014, 14:16

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Kolio » 17 Дек 2016, 21:31

Просто, ако може да ме насочите какво може да е и има ли някакво лечение или поддържане, така че да не се стигне до рак на пениса. Знам че звучи, като изказване на хипохондрик, но съм много притеснен, защото това ми пречи и влияе на цялостното ми състояние.
Kolio
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Юни 2014, 14:16

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2016, 11:33

Newsmyle написа:Здравейте,д-р Тодева .
Преди ден забелязах пъпчица, съвсем малка, разположена на вътрешната част на бедрото.Около нея имаше 4,5 точици като прежулено. Не й обърнах сериозно внимание, но днес вечерта тази пъпчица се беше уголемила и забрала доста. Не ми изглежда като нормалните пъпчици от обърнато косъмче. Около нея има голямо червено петно, сякаш със сини ръбове. Бих искала да чуя вашето мнение, за което предварително благодаря !
http://prikachi.com/images.php?images/500/8990500K.jpg

Здравейте!

Съветвам Ви да посетите лично лекар. Не мога само от снимката и без допълнителен преглед да направя коментар, защото може да Ви подведа!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта