Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот mariyv » 18 Яну 2017, 11:13

Здравейте, д-р Тодева. От около 2 години и нещо имам проблем с образуването на циреи около половата област, в гънките до бедрата. Циреите се появяват през 2-3 месеца някъде. Някои се появяват на същото място по 2-3 пъти. Реших да ида на дерматолог и след като обясних, че се появяват през 2 месеца ми изписаха азатрил, който пих месец и половина, хапчета за коса, кожа и нокти, фусидин за мазане и ихтиол. След около 3 месеца цирея пак изби- отидох отново при същата дерматоложка и ми изписа клиндамицин, каза ако се появи пак цирей да ходя на хирург. Не съм ходила на хирург и не съм доволна от лечението което ми направи, защото нито потърси причина, не ми назначи никакви изследвания да се ориентирам някаква инфекция ли е, как да я лекувам, все пак и споделих че проблема не е от сега, а от известно време. Какво да правя в този случай? Благодаря Ви за отговора предварително.
mariyv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Яну 2017, 10:54

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Яну 2017, 12:00

mariyv написа:Здравейте, д-р Тодева. От около 2 години и нещо имам проблем с образуването на циреи около половата област, в гънките до бедрата. Циреите се появяват през 2-3 месеца някъде. Някои се появяват на същото място по 2-3 пъти. Реших да ида на дерматолог и след като обясних, че се появяват през 2 месеца ми изписаха азатрил, който пих месец и половина, хапчета за коса, кожа и нокти, фусидин за мазане и ихтиол. След около 3 месеца цирея пак изби- отидох отново при същата дерматоложка и ми изписа клиндамицин, каза ако се появи пак цирей да ходя на хирург. Не съм ходила на хирург и не съм доволна от лечението което ми направи, защото нито потърси причина, не ми назначи никакви изследвания да се ориентирам някаква инфекция ли е, как да я лекувам, все пак и споделих че проблема не е от сега, а от известно време. Какво да правя в този случай? Благодаря Ви за отговора предварително.

Здравейте!

Според мен в случая предвид това, че проблема остава на фона на лечението е добре да се направят кръвни изследвания с кръвна захар и микробиология от цирея. Възможно е да има нужда и от други изследвания, но не мога да кажа, без да съм видяла проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот zlato_bg » 25 Фев 2017, 18:56

Сърдечни поздрави, доктор Тодева. Обърщам се към Вас по кожен проблем на моята баба. От известно време има нарастващо образувание на челото. То хваща коричка и гноясва. Дълбае на вътре и постоянно сълзи. Тази т.нар. рана хвана коричка и след една баня наскоро падна. По някакъв начин съм сигурна, че и сълзенето на окото под раната не е случайно, а е именно заради тази рана. Дразни я окото, боли я раната, дори при най-лек допир. В момента е около 3 см в диаметър. Предписан й е Ихтиол, но на много места чета, че това не е най-доброто лечение. Попринцип трябва баща ми да я води на лекар допълнително, за да се предприеме по-сериозно лечение. За сега промиваме раната и мажем с мехлем от свинска маз и невен. За съжаление тя не живее с нас и я виждам веднъж на 1-2 седмици, за да мога да си я лекувам. Какво бихте предложили като някакво по-адекватно решение, докато я заведем на лекар? Притеснена съм, че я тормози. Благодаря Ви предарително за вниманието!
zlato_bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2017, 18:47

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот denio85 » 08 Мар 2017, 12:09

Здравейте можете ли да ми кажете каква е тази раничка на главата и с какво да я лекувам.Не ме боли, нито сърби.
http://www.image-share.com/ijpg-3471-6.html.
denio85
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Мар 2017, 11:54

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Мар 2017, 17:09

zlato_bg написа:Сърдечни поздрави, доктор Тодева. Обърщам се към Вас по кожен проблем на моята баба. От известно време има нарастващо образувание на челото. То хваща коричка и гноясва. Дълбае на вътре и постоянно сълзи. Тази т.нар. рана хвана коричка и след една баня наскоро падна. По някакъв начин съм сигурна, че и сълзенето на окото под раната не е случайно, а е именно заради тази рана. Дразни я окото, боли я раната, дори при най-лек допир. В момента е около 3 см в диаметър. Предписан й е Ихтиол, но на много места чета, че това не е най-доброто лечение. Попринцип трябва баща ми да я води на лекар допълнително, за да се предприеме по-сериозно лечение. За сега промиваме раната и мажем с мехлем от свинска маз и невен. За съжаление тя не живее с нас и я виждам веднъж на 1-2 седмици, за да мога да си я лекувам. Какво бихте предложили като някакво по-адекватно решение, докато я заведем на лекар? Притеснена съм, че я тормози. Благодаря Ви предарително за вниманието!

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Предполагам, че сте решили проблема си!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Мар 2017, 17:12

denio85 написа:Здравейте можете ли да ми кажете каква е тази раничка на главата и с какво да я лекувам.Не ме боли, нито сърби.
http://www.image-share.com/ijpg-3471-6.html.

Здравейте!

Трябва лично да посетите специалист, за да се уточни какъв е проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот denis 4321 » 16 Мар 2017, 19:04

zdraveite doctor todeva poyavihamise 4erveni papki po osnovata na chlenane sarbyat ne bolyat okolo 10 sa i tvardi na dopir bez vrah sa kato malki benki poyavihamise predi okolo 3 4 meseca ai ne s ot polov kontakt i prosto 4akah da se mahnat no ne shte sam blagodaren ako mi pomognete mersi predvaritelno
denis 4321
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Мар 2017, 10:51

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Мар 2017, 17:00

denis 4321 написа:zdraveite doctor todeva poyavihamise 4erveni papki po osnovata na chlenane sarbyat ne bolyat okolo 10 sa i tvardi na dopir bez vrah sa kato malki benki poyavihamise predi okolo 3 4 meseca ai ne s ot polov kontakt i prosto 4akah da se mahnat no ne shte sam blagodaren ako mi pomognete mersi predvaritelno

Здравейте!

Изпратете снимка, която да е на фокус обрива!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот lodger » 29 Мар 2017, 14:01

Благодаря Ви предварително за възможността да Ви задам въпрос от това естество.
Проблемът ми се състои в образуването на гнойни джобчета под кожата на главичката на пениса. Досега се появяваха по вътрешната страна на кожата под главичката, а сега за първи път ми излизат по ръба на главичката пак в закритата част. Бях на лекар преди време, който ми каза, че това са гъбички, но ми постави диагнозата без да ме изследва. Проблемът ми е, че за половин година ми се появяват вече за трети път, всеки път ги мажа с Канестен, но мисля, че няма ефект и просто в един момент изчезват, като понякога първо се пукат и стават малки язвички. През цялото време мястото е много чувствително и болезнено на допир. Прилагам снимка, за да добиете реална представа за проблема ми. Ще Ви бъда много благодарен, ако ме посъветвате как да постъпя и как да се лекувам. Благодаря Ви още веднъж и очаквам да ми отговорите.(снимката ще я изтрия след като ми отговорите)
Прикачени файлове
pro.jpg
pro.jpg (218.62 KiB) Прегледано 531 пъти
lodger
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2017, 13:32

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот balito » 29 Мар 2017, 19:11

Здравейте, имам проблем на пръстите на ръката от гризене години наред сякаш локално кожата се удебелява мога да изпратя снимки ако желаете в имейла.
balito
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2017, 18:58

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron