rispolept consta и пиене на алкохол

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

rispolept consta и пиене на алкохол

Мнениеот hri117 » 09 Яну 2012, 00:11

Един приятел приема Рисполепт Конста два пъти месечно и се чувства добре,той е шизофреник.Това което го притеснява е дали може да пие алкохол и ако да в какви количества?А може ли да пие и концентрат?Доколкото знам пие по 1-2 бири и няма проблем.
hri117
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Яну 2012, 00:03

Re: rispolept consta и пиене на алкохол

Мнениеот FramarModEli » 10 Яну 2012, 10:35

Здравейте!
Рисполепт засилва ефекта на алкохола и лекарствата, забавящи реакциите (транквилизатори, наркотични аналгетици, някои антихистаминови препарати, някои антидепресанти). Затова употребата на алкохол трябва да се избягва или да е в разумно количество( говорим за леки концетрати като бира). Употреба на твърд алкохол не е уместно. Също така трябва да се приемат само такива медикаменти, които са по лекарско предписание.
FramarMod2
FramarModEli
 
Мнения: 81
Регистриран на: 15 Апр 2011, 09:30

rispolept consta и лекарства за стомах

Мнениеот hri117 » 10 Май 2012, 14:05

Въпроса ми е кое лекарство за раздразнен стомзх,киселини и уригване може да се комбинира с Рисполепт конста без странични ефекти?Препоръчаха ми ранитидин,омепразол или хомеопатичното Bio anacid?И колко дълго мога да го пия?
hri117
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Яну 2012, 00:03

Re: rispolept consta и лекарства за стомах

Мнениеот aninka » 10 Май 2012, 14:27

Най-добре задайте въпроса си в секцията - Въпрос към специалиста, защото в нея отговарят само и единствено лекари, а те най-добре ще знаят :roll:
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: rispolept consta и лекарства за стомах

Мнениеот hri117 » 10 Май 2012, 16:27

Добре ,че я има хлебната сода :D
hri117
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Яну 2012, 00:03

Re: rispolept consta и лекарства за стомах

Мнениеот rony_80 » 10 Май 2012, 16:39

Не знам защо повечето хора разчитат на содата за хляб, за да облекчат болките в стомаха :idea: Тя облекчава временно симптомите, а и разяжда лигавицата на стомаха.
Най-добре се консултирай с лекар, наистина и дано бързо да се справиш с този проблем :)
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: rispolept consta и лекарства за стомах

Мнениеот monito » 11 Май 2012, 09:55

rony_80 написа:Не знам защо повечето хора разчитат на содата за хляб, за да облекчат болките в стомаха :idea: Тя облекчава временно симптомите, а и разяжда лигавицата на стомаха.
Най-добре се консултирай с лекар, наистина и дано бързо да се справиш с този проблем :)

Аз също използвам сода при болки в стомаха :roll: Пия я с мляко обаче /1 чаша мляко + 2 щипки сода/ и много ми помага. Естествено не прекалявам, но когато нямам нищо друго под ръка...
Биоанацида е изцяло натурален био продукт и не би трябвало да пречи по някакъв начин на приема на лекарства. Купувала съм си от таблетките Bio Anacid на Абока и определено облекчават болката в стомаха.
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: rispolept consta и лекарства за стомах

Мнениеот hri117 » 11 Май 2012, 19:03

Не знам при друг дали е така,но аз се готвя за изпит и употребата на Биоанацид ми пречи на запомнянето със сигурност.Видях ,че в състава му има някакво женско биле.Може от това да е.Утре ще пия ранитидин.Дано ефекта не е същия.
hri117
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Яну 2012, 00:03

Re: rispolept consta и пиене на алкохол

Мнениеот hri117 » 11 Май 2012, 19:07

А дали ,например,едно стабилно напиване семично ще навреди,защото по принцип влошаването идва ,ако не се взимат лекарствата 2-3 дни и ако предположим,че алкохола се разгражда 24 часа и лекарството няма да действа през това време ,значи на третия ден отново ще действа.Някой не е ли опитвал?
hri117
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Яну 2012, 00:03

Re: rispolept consta и пиене на алкохол

Мнениеот tochica » 14 Май 2012, 09:41

hri117 написа:А дали ,например,едно стабилно напиване семично ще навреди,защото по принцип влошаването идва ,ако не се взимат лекарствата 2-3 дни и ако предположим,че алкохола се разгражда 24 часа и лекарството няма да действа през това време ,значи на третия ден отново ще действа.Някой не е ли опитвал?

Лекарствата и алкохола са абсолютно несъвместими, а предположенията в случая - неуместни :idea: Защо вашия приятел не се консултира с лекаря, който му е предписал лекарството? В противен случай рискува да си навреди, а надали иска точно това. Аз лично не съм опитвала, но не смятам и да го правя :idea:
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта