Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Юни 2016, 15:35

Ками.Колчакова написа:Здр от няколко дни ми излезнаха някакви малки бели пъпчици на пръстите на ръцете и доста ме сърби моля ви кажете ми от какво може да е това и с какво да се мажа добавих снимка

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Валери.С. » 28 Окт 2016, 13:56

Проблема е че ми излизат някакви червени,ситни пъпки по ръцете най вече и по корема.Може ли да ми кажете от какво може да е и с какво да ги лекувам.
Валери.С.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Окт 2016, 13:50

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Iliqana » 29 Окт 2016, 11:07

[quote="Dr Violina Todeva"]Здравейте.Почти 3 години минаха от раждането на синът ми (секцио) и все още имам лека болка и сърбеж на мястото на операцията ми + това получих и някаква инфекция на уретъра.Споделих това с докторката която направи операцията ,пих антибиотик ,но не след дълго симптомите ми се възвърнаха ...какво бихте ме посъветвали?Притеснявам се още повече понеже от скоро получих и сълзене на пъпът и просто незная дали са свързани тези симптоми икакво да направя...не съм в Бг и немога да се обърна към личен лекър за насока .Благодаря ви предварително
Iliqana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Окт 2016, 10:47

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Gogo22 » 04 Ное 2016, 16:34

Здравейте обръщам се към вас защото имам пъпки от комари или паячета от лятото насам и сърбят много какво би могло да е ?
Gogo22
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Ное 2016, 16:25

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Gogo22 » 04 Ное 2016, 16:37

да се поясня не се махат месеци наред
Gogo22
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Ное 2016, 16:25

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 11:44

Валери.С. написа:Проблема е че ми излизат някакви червени,ситни пъпки по ръцете най вече и по корема.Може ли да ми кажете от какво може да е и с какво да ги лекувам.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 11:47

Iliqana написа:
Dr Violina Todeva написа:Здравейте.Почти 3 години минаха от раждането на синът ми (секцио) и все още имам лека болка и сърбеж на мястото на операцията ми + това получих и някаква инфекция на уретъра.Споделих това с докторката която направи операцията ,пих антибиотик ,но не след дълго симптомите ми се възвърнаха ...какво бихте ме посъветвали?Притеснявам се още повече понеже от скоро получих и сълзене на пъпът и просто незная дали са свързани тези симптоми икакво да направя...не съм в Бг и немога да се обърна към личен лекър за насока .Благодаря ви предварително

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 11:47

Gogo22 написа:Здравейте обръщам се към вас защото имам пъпки от комари или паячета от лятото насам и сърбят много какво би могло да е ?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот keny » 21 Ное 2016, 03:20

Здравейте ! Не знам да ли е точно тук мястото, но имам страшно силен сърбеж, който се появява периодично. Как започна всичко :

Сутрин 4 часа посетих бърза помощ със силен сърбеж по цялото тяло където се докосна, започваше да сърби успокоиха ме, след два дена се появи същият сърбеж, но започнаха да се появяват и бледо червени точици по ръцете, гърдите и раменете ми. Посетих дермателог. Влязох вътре и си повдигнах само тениската , след един бегъл поглед от страната на дермателога и един единствен въпрос "стяга ли те гърлото" ми беше поставена диагноза "пухест мъх" . Забранено ми беше да ям абсолютно всичко освен препечени филий със саламурено сирене и така карах 3 дена, изписаните ми лекарства бяха локоид крело ( крем) , зенаро ( хапчета) и инджекций , но забравих как се казваха. Всичко това беше без Ефект .

След прегледа трядваше да летя за Англия на следващия ден. Проблема и така не изчезна тези точки ми се появяват в различни часове през деня и след това си изчезват. Първо след като напуснах България сърбежа изчезна, точките си останаха който се появяваха периодично през деня по цялото тяло . Тука също ми се наложи да посетя бърза помощ, защото ми бяха излезли даже и по лицето което беше страшно , но докато чакам ред от порядъка на 2 часа всичко изчезна и си бях нормален ( това стана на втората седмица). Третата седмица вече бях като далматинец по цялото тяло си ги имах без лицето и вечер набъбваха . Сега е четвъртата седмица точките понамаляха , но се появи силният сърбеж и на пошеченото място се появяват оброви приличащи на малки пъпки от ухапвания на комар или все едно е изгоряло от коприва .

Какво бихте ме посъветвали да се прибера за България и направя иследвания или да не се притеснявам ?

Тук не мога да посетя дерматолог защото е сложно за мен и нямам това време , сигурно трябва да се влача две седмици по болниците чист пример е да чакаш в спешното 3 през ноща 2 часа ред
keny
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Ное 2016, 02:28

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Дек 2016, 12:27

keny написа:Здравейте ! Не знам да ли е точно тук мястото, но имам страшно силен сърбеж, който се появява периодично. Как започна всичко :

Сутрин 4 часа посетих бърза помощ със силен сърбеж по цялото тяло където се докосна, започваше да сърби успокоиха ме, след два дена се появи същият сърбеж, но започнаха да се появяват и бледо червени точици по ръцете, гърдите и раменете ми. Посетих дермателог. Влязох вътре и си повдигнах само тениската , след един бегъл поглед от страната на дермателога и един единствен въпрос "стяга ли те гърлото" ми беше поставена диагноза "пухест мъх" . Забранено ми беше да ям абсолютно всичко освен препечени филий със саламурено сирене и така карах 3 дена, изписаните ми лекарства бяха локоид крело ( крем) , зенаро ( хапчета) и инджекций , но забравих как се казваха. Всичко това беше без Ефект .

След прегледа трядваше да летя за Англия на следващия ден. Проблема и така не изчезна тези точки ми се появяват в различни часове през деня и след това си изчезват. Първо след като напуснах България сърбежа изчезна, точките си останаха който се появяваха периодично през деня по цялото тяло . Тука също ми се наложи да посетя бърза помощ, защото ми бяха излезли даже и по лицето което беше страшно , но докато чакам ред от порядъка на 2 часа всичко изчезна и си бях нормален ( това стана на втората седмица). Третата седмица вече бях като далматинец по цялото тяло си ги имах без лицето и вечер набъбваха . Сега е четвъртата седмица точките понамаляха , но се появи силният сърбеж и на пошеченото място се появяват оброви приличащи на малки пъпки от ухапвания на комар или все едно е изгоряло от коприва .

Какво бихте ме посъветвали да се прибера за България и направя иследвания или да не се притеснявам ?

Тук не мога да посетя дерматолог защото е сложно за мен и нямам това време , сигурно трябва да се влача две седмици по болниците чист пример е да чакаш в спешното 3 през ноща 2 часа ред

Здравейте!

Проблема актуален ли е? Ако е така е най-добре да посетите специалист. От обясненията смятам, че може да се касае за уртикария, която е алергична реакция и трябва да се установи причината за нея!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта