Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Vesetooo1991 » 14 Дек 2016, 12:56

Снимката не е на фокус и не позволява да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева[/quote]


По късно ще се постарая да Ви пратя друга снимка.А като цяло може ли да се мажа с крема там?Говорих с лекарката ми и тя каза че няма проблем,но аз искам и второ мнение все пак това е кортикостероид и се притеснявам :)
Vesetooo1991
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Мар 2015, 21:18

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Дек 2016, 10:33

Vesetooo1991 написа:Снимката не е на фокус и не позволява да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева



По късно ще се постарая да Ви пратя друга снимка.А като цяло може ли да се мажа с крема там?Говорих с лекарката ми и тя каза че няма проблем,но аз искам и второ мнение все пак това е кортикостероид и се притеснявам :)[/quote]
Снимката не позволява да остава коментар!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Empirio » 18 Дек 2016, 01:12

Здравейте д-р Тодева,

Бихте ли дали съвет/мнение по отношение на прикачените снимки тук - http://imgur.com/a/EZxCc .

Според Вас за себореен дерматит ли става дума? Ако не, за каква друга диагноза може да става дума? Розовите петънца със залющване не се поддават на терапия с кортикостероидни мазила. Изчезват понякога за период от седмица, но не съм забелязал зависимост спрямо това какви продукти се прилагат. Когато са по-зачервени се усеща и леко парене/сърбеж и има по-осезаемо залющване. Прилагал съм кортикостериоди (комбинирани с антимикотици) - без резултат. Прилагал съм и крем Низорал, крем Kelaul DS, крем GinGira (ZP), крем Aveeno Moisturising Cream - към момента не съм постигнал задоволителен резултат, с който и да е от тези продукти. Към момента използвам популярно в САЩ блокче за измиване с Цинк Пиритион (на Noble Formula) - не се формират люспички, но розовината си е все там.

Когато за първи път се появи обривът (преди около 2 години) - беше доста по-обширен и след прилагането на кортизон - стана огнено червен. Терапията, която беше изписана след това, и даде задоволителен резултат, беше антибиотици (по спомен еритромицин/хлорнитромицин), разтворени в салицилов спирт. Прилагах докато обривът не се излющи - а след това добавих хидратиращ крем. Почти половин година не се бяха появявали зачервявания и залющвания в тази зона след тази терапия...

Ще съм благодарен, ако споделите съвет или мнение по отношение на това за какво състояние може да става дума и каква терапия мога да опитам. Благодаря за помощта Ви!

Светли празници,
Милан
Empirio
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Дек 2016, 00:47

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Дек 2016, 12:14

Empirio написа:Здравейте д-р Тодева,

Бихте ли дали съвет/мнение по отношение на прикачените снимки тук - http://imgur.com/a/EZxCc .

Според Вас за себореен дерматит ли става дума? Ако не, за каква друга диагноза може да става дума? Розовите петънца със залющване не се поддават на терапия с кортикостероидни мазила. Изчезват понякога за период от седмица, но не съм забелязал зависимост спрямо това какви продукти се прилагат. Когато са по-зачервени се усеща и леко парене/сърбеж и има по-осезаемо залющване. Прилагал съм кортикостериоди (комбинирани с антимикотици) - без резултат. Прилагал съм и крем Низорал, крем Kelaul DS, крем GinGira (ZP), крем Aveeno Moisturising Cream - към момента не съм постигнал задоволителен резултат, с който и да е от тези продукти. Към момента използвам популярно в САЩ блокче за измиване с Цинк Пиритион (на Noble Formula) - не се формират люспички, но розовината си е все там.

Когато за първи път се появи обривът (преди около 2 години) - беше доста по-обширен и след прилагането на кортизон - стана огнено червен. Терапията, която беше изписана след това, и даде задоволителен резултат, беше антибиотици (по спомен еритромицин/хлорнитромицин), разтворени в салицилов спирт. Прилагах докато обривът не се излющи - а след това добавих хидратиращ крем. Почти половин година не се бяха появявали зачервявания и залющвания в тази зона след тази терапия...

Ще съм благодарен, ако споделите съвет или мнение по отношение на това за какво състояние може да става дума и каква терапия мога да опитам. Благодаря за помощта Ви!

Светли празници,
Милан

Здравейте!

От приложената снимка смятам че се касае за себореен дерматит! Не Ви съветвам да използвате кортикостероиди, защото проблема хронифицира! Като цяло себорейният дерматит е хронично състояние и като такова е много важна профилактиката! Съветвам Ви да посетите лично дерматолог, на който може да се доверите и да следвате препоръките му. Поставянето на контрол на заболяването може да отнеме повече време!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vasilena » 10 Яну 2017, 16:37

Здравейте!
Имам себореен дерматит и много бързо ми се омазнява косата, може ли да ми препоръчате шампоан за фазата интензивно третиране? И след интензивното третиране с какво да продължа? Използвала съм кетозал и низорал, но не ми помогнаха.
vasilena
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Яну 2014, 14:20

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 12:07

vasilena написа:Здравейте!
Имам себореен дерматит и много бързо ми се омазнява косата, може ли да ми препоръчате шампоан за фазата интензивно третиране? И след интензивното третиране с какво да продължа? Използвала съм кетозал и низорал, но не ми помогнаха.

Здравейте!

Бихте могла да използвате Неовал шампоан, а след него Келуал ДС шампоан!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот nkv_sz » 31 Май 2017, 14:21

Добър ден др . Тодева , преди две седмици ми се появиха малки червени петънца на челото които не ме сърбят а парят . Кожата на лицето ми не понася никаква козметика от тогава освен Циклафат на Авен - крем . До днес ходих при 5 дерматолога , ще изброя диагнозите :
1 . Уртикария - Ксизал табл. и на Авен Толеранс екстриим - в момента в който сложа крема и съм още по червена
2. Розацея - изписа ми серията на Биодерма за розацея - още по червена станах
3. Каза че и двете диагнози са верни и допълни с дерма кеар ( не съм го взимала ) е компреси от лайка от тях съм доволна но обрива си стои и започва от окосмената част над ушите и стига под брадичката
4. Диагноза - Алергичен контактен дерматит - крем за нетолерантна кожа на Ла рош , сменяма ксизала с Ериус и Elidel - който още не съм купила ( през ден съм в аптека Фрамар )
5. Днес съм пак на дерматолог - който казва че първите диагнози са верни и прибавяме и себореен дерматит . И добавя че такава непоносимост( към Козметика ) се получавала при много обгрижвани кожи . Изписва Толеранс екстрим на Авен но емулсия защото не понася кожата ми крема и термална вода и мицеларната вода на Биодерма .
Аз се опитвам да кажа че ми понася само крем Циклафат на Авен но..... купувам отново и емулсията .
Моля за съвет :bump:
nkv_sz
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Май 2017, 13:49

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Юни 2017, 16:59

nkv_sz написа:Добър ден др . Тодева , преди две седмици ми се появиха малки червени петънца на челото които не ме сърбят а парят . Кожата на лицето ми не понася никаква козметика от тогава освен Циклафат на Авен - крем . До днес ходих при 5 дерматолога , ще изброя диагнозите :
1 . Уртикария - Ксизал табл. и на Авен Толеранс екстриим - в момента в който сложа крема и съм още по червена
2. Розацея - изписа ми серията на Биодерма за розацея - още по червена станах
3. Каза че и двете диагнози са верни и допълни с дерма кеар ( не съм го взимала ) е компреси от лайка от тях съм доволна но обрива си стои и започва от окосмената част над ушите и стига под брадичката
4. Диагноза - Алергичен контактен дерматит - крем за нетолерантна кожа на Ла рош , сменяма ксизала с Ериус и Elidel - който още не съм купила ( през ден съм в аптека Фрамар )
5. Днес съм пак на дерматолог - който казва че първите диагнози са верни и прибавяме и себореен дерматит . И добавя че такава непоносимост( към Козметика ) се получавала при много обгрижвани кожи . Изписва Толеранс екстрим на Авен но емулсия защото не понася кожата ми крема и термална вода и мицеларната вода на Биодерма .
Аз се опитвам да кажа че ми понася само крем Циклафат на Авен но..... купувам отново и емулсията .
Моля за съвет :bump:

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Причините за подобен проблем могат да са много! Можете ли да приложите снимки, за да се ориентирам по-добре - ако желаете го направете на е-мейла!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот nkv_sz » 21 Юни 2017, 21:10

Благодаря ви за отговора .Бях на 8 дерматолог който каза че според него се касае за алергичен контактен дерматит .Който може би е предизвикан или от боята за коса или от дезинфектанта(Браунол ) който използва естетичния дерматолог .Изписа терапия Xyzal и Alergosan i.m.пет вечери и Elokom крем само на местата със възпаление .Страх ме е да кажа че лицето е добре след 6 седмици .Сега продължавам само с Xyzal и капки за очи ( след като писах тук и двете очи се зачервиха силно ).Нямам снимки просто челото и лявата половина бяха много червени и отекли и усещах втрисане без да имам температура.Сега на местата на червенините кожата е леко залющена но под коричките е спокойна .Няма да се боядисвам и разкрасявам доста дълго време( ако диагнозата е вярна ).И когато спра антихистамина мога да направя тест за алергия поне за тези две неща.
nkv_sz
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Май 2017, 13:49

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2017, 15:59

nkv_sz написа:Благодаря ви за отговора .Бях на 8 дерматолог който каза че според него се касае за алергичен контактен дерматит .Който може би е предизвикан или от боята за коса или от дезинфектанта(Браунол ) който използва естетичния дерматолог .Изписа терапия Xyzal и Alergosan i.m.пет вечери и Elokom крем само на местата със възпаление .Страх ме е да кажа че лицето е добре след 6 седмици .Сега продължавам само с Xyzal и капки за очи ( след като писах тук и двете очи се зачервиха силно ).Нямам снимки просто челото и лявата половина бяха много червени и отекли и усещах втрисане без да имам температура.Сега на местата на червенините кожата е леко залющена но под коричките е спокойна .Няма да се боядисвам и разкрасявам доста дълго време( ако диагнозата е вярна ).И когато спра антихистамина мога да направя тест за алергия поне за тези две неща.

Здравейте!

Радвам се, че е намерено решение! И моят съвет е да направите алергологичното тестуване при тези съмнения!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта