Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Йордан.Желязков » 15 Мар 2016, 15:20

Здравейте д-р Тодева. Казвам се Йордан Желязков.Имам себорея.Преди година бях приет в кожната клиника към университетската болница в град Стара Загора за лечение на екзема по тялото и тогава бяха ми дали да си мажа главата с 5 % салицилово масло за себореята.Много ми помогна и беше изчезнала но сега пак се появи и искам да разбера как да си поръчам в аптеката да го направят , понеже не съм осигурен и много е сложно с прегледа и рецептата.С една дума какви съставки има и в каква пропорция.
Йордан.Желязков
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Мар 2016, 14:43

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Мар 2016, 10:48

Йордан.Желязков написа:Здравейте д-р Тодева. Казвам се Йордан Желязков.Имам себорея.Преди година бях приет в кожната клиника към университетската болница в град Стара Загора за лечение на екзема по тялото и тогава бяха ми дали да си мажа главата с 5 % салицилово масло за себореята.Много ми помогна и беше изчезнала но сега пак се появи и искам да разбера как да си поръчам в аптеката да го направят , понеже не съм осигурен и много е сложно с прегледа и рецептата.С една дума какви съставки има и в каква пропорция.

Здравейте, г-н Желязков!

Най-добре е да се консултирате с дерматолог, защото салициловото масло може да не е подходящо към момента за Вас! Концентрацията му се определя от състоянието. Без да съм запозната лично с проблема Ви бих Ви препоръчала да използвате шампоан Кетозал 3 пъти седмично с престой на пяната 10 минути!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Valentina96 » 11 Юни 2016, 17:22

Здравейте! От няколко години ми се лющи кожата на главата. Мислех си, че е нещо временно и ще премине. Купувах си различни шампоани от които проблема понякога се засилваше, а понякога изчезваше за кратко. От около година имам страшен косопад. Боядисвам се, използвам сешоар и преса за коса. Пробвах за няколко месеца да не я третирам с нищо, но проблема си остана. Имам чувството, че косата ми оредява. Ходих на дерматолог и той каза, че имам себореен дерматит. Каза, че е възможно заради това да ми пада косата. Предписа ми 2 пъти седмично измиване с лечебен шампоан Низорал 2 % , лосион Себорал Форте + който да впръсквам в корените през ден, но аз го нанасям всяка вечер и една капсула Фунголон, която да изпия еднократно. Косопада отново продължава, както и лющенето на скалпа. Страхувам се, че ще остана без коса. Какво бихте ми препоръчали ?
Valentina96
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юни 2016, 17:09

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Юни 2016, 11:47

Valentina96 написа:Здравейте! От няколко години ми се лющи кожата на главата. Мислех си, че е нещо временно и ще премине. Купувах си различни шампоани от които проблема понякога се засилваше, а понякога изчезваше за кратко. От около година имам страшен косопад. Боядисвам се, използвам сешоар и преса за коса. Пробвах за няколко месеца да не я третирам с нищо, но проблема си остана. Имам чувството, че косата ми оредява. Ходих на дерматолог и той каза, че имам себореен дерматит. Каза, че е възможно заради това да ми пада косата. Предписа ми 2 пъти седмично измиване с лечебен шампоан Низорал 2 % , лосион Себорал Форте + който да впръсквам в корените през ден, но аз го нанасям всяка вечер и една капсула Фунголон, която да изпия еднократно. Косопада отново продължава, както и лющенето на скалпа. Страхувам се, че ще остана без коса. Какво бихте ми препоръчали ?

Здравейте!

Съветвам Ви да направите контролен преглед при колегата, който е запознат с проблемът! Може да имате нужда от корекция в лечението. Понякога отнема малко време докато се стабилизират нещата! Ако желаете и сте от Стара Загора няма проблем да се обадите и да запишете удобен за Вас час!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот milen22 » 02 Авг 2016, 00:12

Здравейте Dr Violina Todeva

От над 6 години и повече се боря с проблема себорея. Посетил съм над 3 известни доктори в града (не искам да споменавам имена... ) и след множество препарати и какво ли не мазано , пробвано , и т.н. на главата ми ефект няма. В момента се мия с Дюкре за сух пърхут и правя всичко както е написано на опаковката НО понякога кожата ми просто се лющи понякога е идеална. Всичко което повтарям като процедура е 1 към 1 просто резултата различен. Чел съм доста за този проблем. Знам , че може би е нещо което в тялото не е наред така да го наречем и от там идва самия пробл. черен дроб, щитовидна жлеза , и т.н. и т.н. Досега НИТО 1 доктор не ми е предписал преглед да се види тялото ми как е , дали има нужда от някой витамин - Знам че Д3 и Б 5 са добри за тези проблеми приемал съм ги но нямам ефект и от тях. В крайна сметка специалист в Ст Загора едва ли има който да помогне по даден проблем според мен. След толкова години и вайкане и мъчения на чужд гръб. Интересно ми е да чуя вашето мнение понеже всеки предписва нещо , с или без преглед Каква е гаранция след лечение от ваша страна , че ще има резултат и то не временен със думите , че няма лечение . Дори и да няма лечение има поддръжка , как толкова хора по света се справят с проблема а великите доктори в БГ не могат или просто не искат ........ Мисля , че клетвата е да се помага на хората и то в буквалния смисъл Благодаря Ви ! :thankyouyellow: :smileyflower:
milen22
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Апр 2014, 09:55

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Авг 2016, 10:27

milen22 написа:Здравейте Dr Violina Todeva

От над 6 години и повече се боря с проблема себорея. Посетил съм над 3 известни доктори в града (не искам да споменавам имена... ) и след множество препарати и какво ли не мазано , пробвано , и т.н. на главата ми ефект няма. В момента се мия с Дюкре за сух пърхут и правя всичко както е написано на опаковката НО понякога кожата ми просто се лющи понякога е идеална. Всичко което повтарям като процедура е 1 към 1 просто резултата различен. Чел съм доста за този проблем. Знам , че може би е нещо което в тялото не е наред така да го наречем и от там идва самия пробл. черен дроб, щитовидна жлеза , и т.н. и т.н. Досега НИТО 1 доктор не ми е предписал преглед да се види тялото ми как е , дали има нужда от някой витамин - Знам че Д3 и Б 5 са добри за тези проблеми приемал съм ги но нямам ефект и от тях. В крайна сметка специалист в Ст Загора едва ли има който да помогне по даден проблем според мен. След толкова години и вайкане и мъчения на чужд гръб. Интересно ми е да чуя вашето мнение понеже всеки предписва нещо , с или без преглед Каква е гаранция след лечение от ваша страна , че ще има резултат и то не временен със думите , че няма лечение . Дори и да няма лечение има поддръжка , как толкова хора по света се справят с проблема а великите доктори в БГ не могат или просто не искат ........ Мисля , че клетвата е да се помага на хората и то в буквалния смисъл Благодаря Ви ! :thankyouyellow: :smileyflower:

Здравейте!

За съжаление себорейният дерматит при възрастни е хронично състояние и като такова след лечебния курс изисква профилактика. Понякога дори и с профилактика пак може да има рецидив. Счита се, че основната причина е генетичната предразположеност, факторите от средата и стреса. В повечето случаи съчетанието от тези фактори определя и тежестта. Понякога при хора със себореен дерматит често се налага да посещават дерматолога си докато се намери верния път към проблема.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот milen22 » 04 Авг 2016, 22:57

Dr Violina Todeva написа:
milen22 написа:Здравейте Dr Violina Todeva

От над 6 години и повече се боря с проблема себорея. Посетил съм над 3 известни доктори в града (не искам да споменавам имена... ) и след множество препарати и какво ли не мазано , пробвано , и т.н. на главата ми ефект няма. В момента се мия с Дюкре за сух пърхут и правя всичко както е написано на опаковката НО понякога кожата ми просто се лющи понякога е идеална. Всичко което повтарям като процедура е 1 към 1 просто резултата различен. Чел съм доста за този проблем. Знам , че може би е нещо което в тялото не е наред така да го наречем и от там идва самия пробл. черен дроб, щитовидна жлеза , и т.н. и т.н. Досега НИТО 1 доктор не ми е предписал преглед да се види тялото ми как е , дали има нужда от някой витамин - Знам че Д3 и Б 5 са добри за тези проблеми приемал съм ги но нямам ефект и от тях. В крайна сметка специалист в Ст Загора едва ли има който да помогне по даден проблем според мен. След толкова години и вайкане и мъчения на чужд гръб. Интересно ми е да чуя вашето мнение понеже всеки предписва нещо , с или без преглед Каква е гаранция след лечение от ваша страна , че ще има резултат и то не временен със думите , че няма лечение . Дори и да няма лечение има поддръжка , как толкова хора по света се справят с проблема а великите доктори в БГ не могат или просто не искат ........ Мисля , че клетвата е да се помага на хората и то в буквалния смисъл Благодаря Ви ! :thankyouyellow: :smileyflower:

Здравейте!

За съжаление себорейният дерматит при възрастни е хронично състояние и като такова след лечебния курс изисква профилактика. Понякога дори и с профилактика пак може да има рецидив. Счита се, че основната причина е генетичната предразположеност, факторите от средата и стреса. В повечето случаи съчетанието от тези фактори определя и тежестта. Понякога при хора със себореен дерматит често се налага да посещават дерматолога си докато се намери верния път към проблема.

С уважение,
д-р Тодева







на 27 години съм. Работата ми и живота ми честно казано са ГРАМ ама ГРАМ без стрес . Околната среда не е да съм в мизерия по цял ден. Чел съм доста по форуми извън БГ - Там хората казват така - Правят се изследвания , примерно взема се натривка от скалпа и се изследва и се вижда кое би било важно в борбата с гъбата . Както казах черен дроб, дали на организма му трябва вода, дали нещо друго. Честно казано ходил съм и при какви ли не доктори който ми изписваха кортико.... и след уж голяма помощ от тях накрая проблема стана още по зле. Знам , че ще кажете понякога само те помагат НО искрено знаете , че не са те решението на проблема. Как навсякъде хората ти правят изследвания за някой витамин или минерал да не ти е нужен а само в БГ ти изписват НАЙ скъпия шампоан и 10 вида лекарства който МОЖЕ да помогнат ? ! МИсля , че лекарската професия е недолюбвана не за друго ами точно по тези причини че се дават неща който не са точно по предназначение без нищо лично ! При посещение на няма да казвам кой личен лекар и молба да ми бъдат пуснат изследвания за тялото просто да се види дали имам недостиг от някой витамин ми беше отговорено така - За кво са ти , нищо ти няма нали те виждам :) За каква система говорим за какво лечение В момента се къпя със възможно най скъпия шампоан на Дюкре и не виждам подобрение Толкова ли е сложно 1 гъба да се види от какво се причинява а хората ръце и крака присаждат ..........
milen22
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Апр 2014, 09:55

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Авг 2016, 11:23

milen22 написа:
Dr Violina Todeva написа:
milen22 написа:Здравейте Dr Violina Todeva

От над 6 години и повече се боря с проблема себорея. Посетил съм над 3 известни доктори в града (не искам да споменавам имена... ) и след множество препарати и какво ли не мазано , пробвано , и т.н. на главата ми ефект няма. В момента се мия с Дюкре за сух пърхут и правя всичко както е написано на опаковката НО понякога кожата ми просто се лющи понякога е идеална. Всичко което повтарям като процедура е 1 към 1 просто резултата различен. Чел съм доста за този проблем. Знам , че може би е нещо което в тялото не е наред така да го наречем и от там идва самия пробл. черен дроб, щитовидна жлеза , и т.н. и т.н. Досега НИТО 1 доктор не ми е предписал преглед да се види тялото ми как е , дали има нужда от някой витамин - Знам че Д3 и Б 5 са добри за тези проблеми приемал съм ги но нямам ефект и от тях. В крайна сметка специалист в Ст Загора едва ли има който да помогне по даден проблем според мен. След толкова години и вайкане и мъчения на чужд гръб. Интересно ми е да чуя вашето мнение понеже всеки предписва нещо , с или без преглед Каква е гаранция след лечение от ваша страна , че ще има резултат и то не временен със думите , че няма лечение . Дори и да няма лечение има поддръжка , как толкова хора по света се справят с проблема а великите доктори в БГ не могат или просто не искат ........ Мисля , че клетвата е да се помага на хората и то в буквалния смисъл Благодаря Ви ! :thankyouyellow: :smileyflower:

Здравейте!

За съжаление себорейният дерматит при възрастни е хронично състояние и като такова след лечебния курс изисква профилактика. Понякога дори и с профилактика пак може да има рецидив. Счита се, че основната причина е генетичната предразположеност, факторите от средата и стреса. В повечето случаи съчетанието от тези фактори определя и тежестта. Понякога при хора със себореен дерматит често се налага да посещават дерматолога си докато се намери верния път към проблема.

С уважение,
д-р Тодева







на 27 години съм. Работата ми и живота ми честно казано са ГРАМ ама ГРАМ без стрес . Околната среда не е да съм в мизерия по цял ден. Чел съм доста по форуми извън БГ - Там хората казват така - Правят се изследвания , примерно взема се натривка от скалпа и се изследва и се вижда кое би било важно в борбата с гъбата . Както казах черен дроб, дали на организма му трябва вода, дали нещо друго. Честно казано ходил съм и при какви ли не доктори който ми изписваха кортико.... и след уж голяма помощ от тях накрая проблема стана още по зле. Знам , че ще кажете понякога само те помагат НО искрено знаете , че не са те решението на проблема. Как навсякъде хората ти правят изследвания за някой витамин или минерал да не ти е нужен а само в БГ ти изписват НАЙ скъпия шампоан и 10 вида лекарства който МОЖЕ да помогнат ? ! МИсля , че лекарската професия е недолюбвана не за друго ами точно по тези причини че се дават неща който не са точно по предназначение без нищо лично ! При посещение на няма да казвам кой личен лекар и молба да ми бъдат пуснат изследвания за тялото просто да се види дали имам недостиг от някой витамин ми беше отговорено така - За кво са ти , нищо ти няма нали те виждам :) За каква система говорим за какво лечение В момента се къпя със възможно най скъпия шампоан на Дюкре и не виждам подобрение Толкова ли е сложно 1 гъба да се види от какво се причинява а хората ръце и крака присаждат ..........

Здравейте!

Смятам, че за някои неща сте прав, но за други не сте и се подвел от информацията което четете и емоциите, които имате като не може да намерите решение на проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот radigl » 22 Окт 2016, 19:48

Здравейте д-р Тодева,
Синът ми е на почти 7год.и е със себореен дерматит.Все още му се образуват доста плаки в окосмената част на главата, като сме ползвали различни лосиони и шампоани с временен или почти никакъв ефект - мустела, а-дерма,д-р тайс,svr, здраве, себа мед , медикет и др.производители на козметика за себорея.Последно бяхме на шампоан и лосион на биотрейд - себомакс, от който сме доста доволни, но за съжаление след около 1-2 месеца кожата на главата привиква и отново се образуват големи плаки, които залепват и коса.Сега реших да пробвам лосион и шампоан алгопикс на фирма медика, но след като ги купих забелязах на опаковката, че е за деца над 12год. Смятате ли, че бих могла да го приложа за лечение на себореята на главата на сина ми или ако не към кой продукт ще ме насочите Вие.
radigl
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Окт 2016, 19:00

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот tofifi » 31 Окт 2016, 15:54

Dr Violina Todeva написа:
passion1 написа:Здравейте,

на 18 годинки съм, есента на 2013 почуствах по сериозно дразнение на кожата по лицето и след няколко консултации с различни дерматолози: те бяха единодушни, че това е мазен себореен дерматит. Веднъж проведохме активна терапия и 10 дни използвах Дактакорт за лицето и Алпикорт за главата. .След това използвам Селсънблу шампоан и съм много доволна. От шампоана, който в момента използвам съм много доволна и нямам проблем с скалпа. По-сериозно е положението на личицето ми. Тъй като кожата ми е много бяла и чувствителна дерматоложката ми назначи 14 дневна активна терапия с Дактакорт, на което кожата ми реагира доста негативно - пареше и зачервяваше още повече. На вторчният преглед ми казаха въпреки това, че дерматите се е събрал. Въпреки това обаче кожата ми реагираше много на топлина, стоеше много червена и я чувстах опъната. Мисля, че поддържащата терапия (sensi bioderma H2o, Kelual ds ducray creme, sebium serum bioderma) окоза до голяма степен положителен ефект с цвета на кожата и до някаква степен успя да я успокои. Въпреки това обаче бих желала да Ви попитам дали можете да ми предложите други или допълващи тази терапия мерки и по специялно ще съм Ви много благодарна да ми кажете и Вашето мнение относно следните мерки:

- хранене: избягване на сладки, мазни, млечни продукт и увеличаването на консумацията на плодове?
- хомеопатия: използване / измиване на компреси с лайка/ компреси с невен / почистване на лицето със от краставица / използването на GinGira цинков крем или други неща? Би ли имала полза/ вреда използването на такава народна медицина и бихте ли ми дали други съвети за мерки, за да чувства кожата ми по-спокойно?

Вярвата ли, че с напредването на възрастта себорееният дерматит започва да се проявява активно по рядко с напредването на възрастта и смятате ли, че дългата употреба на тази поддържаща терапия ще успее да успокои до нормално състояние кожата? Според мен моя дерматит се влияе много от сезонните, това значи ли че всяка година ще се появява поне 2 пъти?

Благодаря Ви много предварително за Вашият отговор и споделено мнение по моят случай!

Поздрави

Здравейте, passion1!

Можете ли да приложите снимка, в някой от е-мейлите ми? Така ще се ориентирам по-добре какъв е проблемът!
Себорейният дерматит е състояние, което е напълно възможно да се обостря в някои месеци, особено есен!
Относно народната медицина или GinGira не Ви препоръчвам, защото само може да влоши състоянието.
Относно храненето съм на мнение, че балансирано и правилно хранене е винаги полезно!

С уважение,
д-р Виолина Тодева


Здравейте незнам защо казвате че Джинджира може да влоши положението аз от 15 години имам с. дерматит и след като гледах предаването на гала с една кожна лекарка която обясни болестта и относно цинк перитиона който помагал , пробвах тази джинджира и от влошена и силна себорея сега почти не излизат обриви и люспи само ми е зачервена кожата леко като видях този резултат разгледах и за някакъв шампоан с този цинк перитион и попаднах само на саъс има го платинум и черен който уж бил само за мъже сега и пърхота и люспите на главата ги няма почти само мъни4ко отзад на главата се появява , сега просто косата ми се омазнява много на 2-3 ден и имам косопад най се усеща когато си мия косата ( внимавам докато я мия) вземам сега на билка шампоана за косопад и този на саъс с цинк перитиона , преди това вземах мерц и допелхерц коса и нокти за косопада освен че ми се появяваха пъпки нямаше много действие от тях явно не са създадени за себореен косопад , та остана ми само да се справя с този косопад и омазняването на косата , иначе единствено джинджирата ми помогна досега с едно мазане на лицето дневно , хора не ползваите кортикостероидите ако ви предпишат !
tofifi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Окт 2016, 15:42

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron