Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 26 Юни 2012, 22:30

dqvolsko_jelanie написа:Здравейте д-р Еров,пише ви млада жена на 28год от гр.Кърджали,бих искала да споделя нашия проблем със вас.Семейна съм от 5години,когато се роди дъщеря ми,понеже много плачеше на сън,мъжът ми се премести да спи в другата стая и така ние повече не се събрахме като мъж и жена в една стая и в едно легло,и това вече продължава 4години и половина.В момента сме разделени,точно поради тази причина-липса на каквито и да е сексуални контакти помежду ни и той е този който ги избягва или по скоро се бои да има такива.В малкото случаи в които се е стигало до секс става така че той получава сексуална засечка или казано на прост език не може да се възбуди достатъчно да се надърви за да се стигне до проникване,извинявам се че го обяснявам по този директен начин но искам да го обясня така както си е за да ме разберете правилно,и така и не се стига до нищо.Ходи на уролог казаха му че всичко е наред и се дължи на психична основа.В момента сме разделени,защото той от своя страна не потърси никаква компетентна помощ,специалист който да му помогне,аз ви пиша защото искам да разбера дали все още имаме някакъв шанс нещата да се оправят.Искам да се консултираме със вас,готови сме да дойдем и до Пловдив за консултация двамата,да обясните на него какво трябва да направи той,какво бих могла да направя аз от своя страна за да му помогна по някакъв начин,ще направим всичко което кажете-като съвети,лекарства,консултация стига да успеем да се справим и да решим този проблем.Според вас има ли още нещо което може да се направи за да ни се помогне,или вече всичко е изгубено.Ще очаквам скорошен отговор от вас.



Извинете за късния отговор. Имах много професионални ангажименти. Мога да реша Вашия проблем, но за да го изясним напълно и да разберем причините, трябва да ми отговорите на няколко въпроса: 1. Съществува ли неразбиране между Вас и Вашия съпруг в емоционален план? (финансов или битов проблем) 2. Сами ли живеете? 3. Споделяте ли свободното си време един с друг - ходите ли на почивки, заедно ли отглеждате детето? 4. Споделяте ли си често - ежедневни случки, лични проблеми, настроения... 5. Относно проблемът Ви - самата Вие какви действия предприемате, за да го разрешите? (изненади, нещо предразполагащо...)

Като цяло също мога да кажа, че е най-добре да се видим, за да бъде най-обстойна и полезна консултацията.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот rock_super_star » 09 Авг 2012, 18:50

Здравейте Д-р Еров! Имам проблем с бързата еякулация.На 21 години съм и водя полов живот от 2 години.Доста често ми се случва да свърша още по време на любовната игра,а в най-добрия случай 2-3 мин.какво мога да направя?благодаря ви предварително !
rock_super_star
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Авг 2012, 18:38

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот rock_super_star » 09 Авг 2012, 19:00

Здравейте Д-р Еров! Имам проблем с бързата еякулация.На 21 години съм и водя полов живот от 2 години.Доста често ми се случва да свърша още по време на любовната игра,а в най-добрия случай 2-3 мин.какво мога да направя?благодаря ви предварително !
rock_super_star
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Авг 2012, 18:38

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 15 Авг 2012, 20:23

rock_super_star написа:Здравейте Д-р Еров! Имам проблем с бързата еякулация.На 21 години съм и водя полов живот от 2 години.Доста често ми се случва да свърша още по време на любовната игра,а в най-добрия случай 2-3 мин.какво мога да направя?благодаря ви предварително !


На тази възраст е нормално да се свършва малко по - бързо. Желателно е да водите редовен полов живот и да имате постоянна партньорка, от която да не изпитвате притеснение и с която да се чувствате комфортно. Използвайте пози, при които свършвате по - бавно , например партньорката да е върху вас. Ако любовната игра продължава много дълго, намалете времетраенето и'. Използвайте техники на притискане, но за да има ефект от тях е нужно да имате търпение.
Първа техника - с палеца и показалеца се притиска главичката на пениса по време на полов акт. Пристискането се извършва в продължение на 5 - 6 секунди, когато усетите ,че еякулацията наближава. Дори и да не се получи първите пъти, не се отчайвайте и го правете при всеки полов акт.
Друг вариант е притискане между ануса и скротума .
Ако тези методи не помагат, се пристъпва към медикаментозно лечение, което се извършва след консултация.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот rock_super_star » 17 Авг 2012, 18:33

Dr Todor Erov написа:
rock_super_star написа:Здравейте Д-р Еров! Имам проблем с бързата еякулация.На 21 години съм и водя полов живот от 2 години.Доста често ми се случва да свърша още по време на любовната игра,а в най-добрия случай 2-3 мин.какво мога да направя?благодаря ви предварително !


На тази възраст е нормално да се свършва малко по - бързо. Желателно е да водите редовен полов живот и да имате постоянна партньорка, от която да не изпитвате притеснение и с която да се чувствате комфортно. Използвайте пози, при които свършвате по - бавно , например партньорката да е върху вас. Ако любовната игра продължава много дълго, намалете времетраенето и'. Използвайте техники на притискане, но за да има ефект от тях е нужно да имате търпение.
Първа техника - с палеца и показалеца се притиска главичката на пениса по време на полов акт. Пристискането се извършва в продължение на 5 - 6 секунди, когато усетите ,че еякулацията наближава. Дори и да не се получи първите пъти, не се отчайвайте и го правете при всеки полов акт.
Друг вариант е притискане между ануса и скротума .
Ако тези методи не помагат, се пристъпва към медикаментозно лечение, което се извършва след консултация.

Здравейте отново!Пробвах метода с различните пози метода с притискането но все същата ситуация.Имам малко проблеми с кръвното налягане и си мисля че е от това незнам.Някакви медикаменти да ми предложите.
rock_super_star
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Авг 2012, 18:38

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 23 Авг 2012, 18:45

rock_super_star написа:
Dr Todor Erov написа:
rock_super_star написа:Здравейте Д-р Еров! Имам проблем с бързата еякулация.На 21 години съм и водя полов живот от 2 години.Доста често ми се случва да свърша още по време на любовната игра,а в най-добрия случай 2-3 мин.какво мога да направя?благодаря ви предварително !


На тази възраст е нормално да се свършва малко по - бързо. Желателно е да водите редовен полов живот и да имате постоянна партньорка, от която да не изпитвате притеснение и с която да се чувствате комфортно. Използвайте пози, при които свършвате по - бавно , например партньорката да е върху вас. Ако любовната игра продължава много дълго, намалете времетраенето и'. Използвайте техники на притискане, но за да има ефект от тях е нужно да имате търпение.
Първа техника - с палеца и показалеца се притиска главичката на пениса по време на полов акт. Пристискането се извършва в продължение на 5 - 6 секунди, когато усетите ,че еякулацията наближава. Дори и да не се получи първите пъти, не се отчайвайте и го правете при всеки полов акт.
Друг вариант е притискане между ануса и скротума .
Ако тези методи не помагат, се пристъпва към медикаментозно лечение, което се извършва след консултация.

Здравейте отново!Пробвах метода с различните пози метода с притискането но все същата ситуация.Имам малко проблеми с кръвното налягане и си мисля че е от това незнам.Някакви медикаменти да ми предложите.

Мога да Ви назнача медикаменти за коригиране на артериалното налягане, които няма да повлияят на еякулацията (както и такива за подобряване на еякулацията), но това трябва да стане след извършване на съответните изследвания и консултация при мен. За Ваше улеснение Ви пиша какви изследвания трябва да си направите. Това са: холестерол, триглицериди, кръвна захар и тестостерон. Проблемът е разрешим, но се изисква търпение от Ваша страна.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот velislav_08 » 05 Сеп 2012, 15:22

Здравейте, д-р Еров много съм обезпокоен и за това ще ви помоля за бърз отговор. От няколко месеца поддържам връзка с една жена и след известно време след началото на връзката ни имах неблагоразумието да правим секс без презерватив само, че след 2-3 месеца въпросната жена ми сподели, че по същото това време е имала контакт и с друг мъж и се съмнява за заразяване със СПИН. Веднага си направих тест за ХИВ и СПИН, който беше с отрицателен резултат. Повторих теста в друга лаборатория, но резултата и там беше същия-отрицателен. Въпросът ми е след този отрицателен резултат, мога ли да съм напълно спокоен, че нямам СПИН или трябва да мине време за да повторя теста отново?
Благодаря ви предварително!
velislav_08
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Сеп 2012, 15:16

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 05 Сеп 2012, 20:46

velislav_08 написа:Здравейте, д-р Еров много съм обезпокоен и за това ще ви помоля за бърз отговор. От няколко месеца поддържам връзка с една жена и след известно време след началото на връзката ни имах неблагоразумието да правим секс без презерватив само, че след 2-3 месеца въпросната жена ми сподели, че по същото това време е имала контакт и с друг мъж и се съмнява за заразяване със СПИН. Веднага си направих тест за ХИВ и СПИН, който беше с отрицателен резултат. Повторих теста в друга лаборатория, но резултата и там беше същия-отрицателен. Въпросът ми е след този отрицателен резултат, мога ли да съм напълно спокоен, че нямам СПИН или трябва да мине време за да повторя теста отново?
Благодаря ви предварително!

След като е минал повече от 1 месец от началото на половия контакт и тестът е отрицателен, това означава, че не би трябвало да има заразяване. Желателно е след около месец да повторите изследването. Ако се притеснявате и за други инфекции, направете си следните изследвания: Хепатит B и C и хламидии. За в бъдеще използвайте предпазни средства.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Giovanna1 » 10 Сеп 2012, 11:46

Уважаеми д-р Еров,
моля за Вашето компетентно мнение и съвет относно сексуални действия по време на сън.
Моят партньор нощем, по време на сън извършва спрямо мен сексуални действия. По това време не осъзнава какво се случва, освен ако не го събудя или не се събуди сам от интензивна дейност. Това създава ужасно конфузни ситуации и не знам какво да предприемем. Доколко това е нормално и какво го провокира? Той твърди, че подобни неща не са му се случвали преди. Твърди, че сексът е бил по- скоро физически акт, без особена дълбочина и чувственост. Има постоянно желание за интимност, на което не съм в състояние постоянно да откликвам. Твърди, че сега преоткрива интимното общувяне... а аз се чувствам ужасно от среднощните му безсъзнателни покушения.
Моля Ви за мнение как да се справим с тази ситуация.
Сърдечно Ви благодаря!
Giovanna1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Сеп 2012, 11:20

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 17 Сеп 2012, 00:36

Giovanna1 написа:Уважаеми д-р Еров,
моля за Вашето компетентно мнение и съвет относно сексуални действия по време на сън.
Моят партньор нощем, по време на сън извършва спрямо мен сексуални действия. По това време не осъзнава какво се случва, освен ако не го събудя или не се събуди сам от интензивна дейност. Това създава ужасно конфузни ситуации и не знам какво да предприемем. Доколко това е нормално и какво го провокира? Той твърди, че подобни неща не са му се случвали преди. Твърди, че сексът е бил по- скоро физически акт, без особена дълбочина и чувственост. Има постоянно желание за интимност, на което не съм в състояние постоянно да откликвам. Твърди, че сега преоткрива интимното общувяне... а аз се чувствам ужасно от среднощните му безсъзнателни покушения.
Моля Ви за мнение как да се справим с тази ситуация.
Сърдечно Ви благодаря!

Това явление се среща рядко и изисква задълбочен анализ. Вашият партньор трябва да си направи консултация, за да изясним проблема.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта