Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Мнениеот silvi_8966 » 06 Юни 2016, 00:58

Здравейте д-р Еров имам проблем с сексуалното удоволствие по време на секс от година и половина.До преди това всичко беше нормално удоволствието ми беше много голямо и вагинално и клиторно.Сега като правя секс с приятеля си не изпитвам нищо усещам само влизане и излизане на пениса но нищо повече даже на моменти не чувствам вече че пениса е вътре абсолютно вече всичко ми е безчувствено.Също така и положението е при клитора слаба чувствителност при стимулиране и слаби оргазми.Моля ви дайте ми съвет какво може да ми има.Аз съм болна от хашимото щитовидната жлеза и високи хормони пия л тироксин възможно ли е да ми влияе от това никога до преди това не съм имала такива проблеми.От две години съм болна от хашимото много съм притеснена.Казвам се Силвия на 27 години.
silvi_8966
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юни 2016, 00:21

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 10 Юни 2016, 00:25

silvi_8966 написа:
silvi_8966 написа:
silvi_8966 написа:Здравейте д-р Еров имам проблем с сексуалното удоволствие по време на секс от година и половина.До преди това всичко беше нормално удоволствието ми беше много голямо и вагинално и клиторно.Сега като правя секс с приятеля си не изпитвам нищо усещам само влизане и излизане на пениса но нищо повече даже на моменти не чувствам вече че пениса е вътре абсолютно вече всичко ми е безчувствено.Също така и положението е при клитора слаба чувствителност при стимулиране и слаби оргазми.Моля ви дайте ми съвет какво може да ми има.Аз съм болна от хашимото щитовидната жлеза и високи хормони пия л тироксин възможно ли е да ми влияе от това никога до преди това не съм имала такива проблеми.От две години съм болна от хашимото много съм притеснена.Казвам се Силвия на 27 години.


За да Ви бъда полезен, ми трябва повече информация. Трябват ми изследвания на хормоните, на щитовидната жлеза...Първо съм задължен да се запозная подробно със здравословното Ви състояние.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот silvi_8966 » 13 Юни 2016, 20:40

ЗДАВЕЙТЕ Д-Р ЕРОВ ПАК ВИ ПИША АЗ СИЛВИЯ НА 27ГОДИНИ.ПИСАХ ВИ ЧЕ НЕ УСЕЩАМ НИЩО ПО ВРЕМЕ НА СЕКС НИКАКВО УДОВОЛСТВИЕ НИКАКВИ УСЕЩАНИЯ НЯМАМ.ЩЕ ВИ ДАМ ИЗСЛЕДВАНИЯТА НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА ВИЕ МИ ГИ ПОИСКАХТЕ ЗАЩОТО ВИ БЯХ ПИСАЛА ЧЕ СЪМ БОЛНА ОТ НЕЯ. ФОРМА:атофична. РАЗПОЛОЖЕНИЕ:нормално. ПОВЪРХНОСТ:налобена. СТРУКТУРА:хипоехогенна,нехомогенна,без фиброзни повлекла. ВАСКУЛАРИЗАЦИЯ:усилена. РАЗМЕРИ:неувеличени. ОГНИЩНИ ПРОМЕНИ:няма. ШИЙНИ ЛИМФНИ ВЪЗЛИ:неувеличени. ЗАКЛЮЧЕНИЕ:Ехографки данни за автоимунен тиреоидит-атрофична форма хипотиреоидизъм.В началото ми бяха хормоните високи много 15.945mlu/l сега тсх ми е различно един път е в норма друг път се повишава пия л тироксин един ден 100мкг един ден 75мкг.КАЗА МИ ЕНДОКРИНОЛОГА ЧЕ Е ВЛОШЕНА ОТПРЕДИ ДВЕ ГОДИНИ БЕШЕ ВЪЗПАЛЕНА СЕГА Е ВЛОШЕНА.Само на тсх взимам изследвания.Моля ви помогнете ми дали на секса ми влияе това или причината е гинекологична.
silvi_8966
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юни 2016, 00:21

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот silvi_8966 » 13 Юни 2016, 20:44

сега хормоните ми са 0.437mlu/l но варират различно
silvi_8966
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юни 2016, 00:21

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот иван иванов » 23 Юни 2016, 10:23

Здравейте, някой попадал ли е на марката Bulgaricus и по точно на продукта Трибулус, та чувал съм че помага за повишаване на сексуалното желание и колко е вярно?
http://bulgaricus.bg/bg/vitamini-minera ... 59940.html
иван иванов
иван иванов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Мар 2016, 13:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 24 Юни 2016, 13:28

silvi_8966 написа:ЗДАВЕЙТЕ Д-Р ЕРОВ ПАК ВИ ПИША АЗ СИЛВИЯ НА 27ГОДИНИ.ПИСАХ ВИ ЧЕ НЕ УСЕЩАМ НИЩО ПО ВРЕМЕ НА СЕКС НИКАКВО УДОВОЛСТВИЕ НИКАКВИ УСЕЩАНИЯ НЯМАМ.ЩЕ ВИ ДАМ ИЗСЛЕДВАНИЯТА НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА ВИЕ МИ ГИ ПОИСКАХТЕ ЗАЩОТО ВИ БЯХ ПИСАЛА ЧЕ СЪМ БОЛНА ОТ НЕЯ. ФОРМА:атофична. РАЗПОЛОЖЕНИЕ:нормално. ПОВЪРХНОСТ:налобена. СТРУКТУРА:хипоехогенна,нехомогенна,без фиброзни повлекла. ВАСКУЛАРИЗАЦИЯ:усилена. РАЗМЕРИ:неувеличени. ОГНИЩНИ ПРОМЕНИ:няма. ШИЙНИ ЛИМФНИ ВЪЗЛИ:неувеличени. ЗАКЛЮЧЕНИЕ:Ехографки данни за автоимунен тиреоидит-атрофична форма хипотиреоидизъм.В началото ми бяха хормоните високи много 15.945mlu/l сега тсх ми е различно един път е в норма друг път се повишава пия л тироксин един ден 100мкг един ден 75мкг.КАЗА МИ ЕНДОКРИНОЛОГА ЧЕ Е ВЛОШЕНА ОТПРЕДИ ДВЕ ГОДИНИ БЕШЕ ВЪЗПАЛЕНА СЕГА Е ВЛОШЕНА.Само на тсх взимам изследвания.Моля ви помогнете ми дали на секса ми влияе това или причината е гинекологична.


Причината може да е комплексна. Изследвайте тестостерон, естрадиол, прогестерон, FSH и LH.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 24 Юни 2016, 13:31

иван иванов написа:Здравейте, някой попадал ли е на марката Bulgaricus и по точно на продукта Трибулус, та чувал съм че помага за повишаване на сексуалното желание и колко е вярно?
http://bulgaricus.bg/bg/vitamini-minera ... 59940.html
иван иванов


Може би имате предвид Tribulus terrestris. Това е билка, която стимулира сексуалните функции. За да има ефект, трябва да се взима по- продължително
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот potrebitel001 » 21 Юли 2016, 23:25

Здравейте, от няколко месеца имам странен проблем с половата система. Мъж на 27 години съм и от няколко месеца периодично изпитвам пред-оргазмени чувства (не знам как точно да го опиша) на произволен принцип. Случва се без да съм сексуално възбуден нито психически, нито физически, без да имам ерекция, без да изпитвам полов нагон и т.н. За този период от време през който ми се случва, забелязах че става предимно когато съм под психическо напрежение (а на мен ми се случва често, понеже съм доста притеснителен). Понякога се случва по няколко пъти на ден, понякога може да минат дни през който да нямам проблеми... Писах в много други форуми, но без резултат, не съм сигурен дали проблема е за сексолог, или пък уролог, или дори за психолог... Имам някои симптоми на простатит, но точно за този проблем не можах да намеря информация. В някои от случаите тези пред-оргазмени чувства са съпроводени с нещо като дразнене в областта на простата, но това което не ми се връзва е защо се случва когато съм под психическо напрежение... Този проблем започва да ме притеснява много, понеже не отшумява и се страхувам, че в един момент нямам да мога да се удържам... Ще се радвам на какъвто и да било съвет или насоки към какъв специалист трябва да се обърна, понеже досега никой не ме е насочил към нещо конкретно.
potrebitel001
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Юли 2016, 23:09

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 01 Авг 2016, 21:41

potrebitel001 написа:Здравейте, от няколко месеца имам странен проблем с половата система. Мъж на 27 години съм и от няколко месеца периодично изпитвам пред-оргазмени чувства (не знам как точно да го опиша) на произволен принцип. Случва се без да съм сексуално възбуден нито психически, нито физически, без да имам ерекция, без да изпитвам полов нагон и т.н. За този период от време през който ми се случва, забелязах че става предимно когато съм под психическо напрежение (а на мен ми се случва често, понеже съм доста притеснителен). Понякога се случва по няколко пъти на ден, понякога може да минат дни през който да нямам проблеми... Писах в много други форуми, но без резултат, не съм сигурен дали проблема е за сексолог, или пък уролог, или дори за психолог... Имам някои симптоми на простатит, но точно за този проблем не можах да намеря информация. В някои от случаите тези пред-оргазмени чувства са съпроводени с нещо като дразнене в областта на простата, но това което не ми се връзва е защо се случва когато съм под психическо напрежение... Този проблем започва да ме притеснява много, понеже не отшумява и се страхувам, че в един момент нямам да мога да се удържам... Ще се радвам на какъвто и да било съвет или насоки към какъв специалист трябва да се обърна, понеже досега никой не ме е насочил към нещо конкретно.


Вашите обяснения са много неясни,объркани, недаващи никаква информация за Вашия проблем. Ако искате да съм Ви полезен, дайте ми информация относно това в какво точно се изразява оплакването- свършвате без да се контролирате или имате проблем при свършването - болка,сърбеж.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот potrebitel001 » 01 Авг 2016, 22:13

Dr Todor Erov написа:
potrebitel001 написа:Здравейте, от няколко месеца имам странен проблем с половата система. Мъж на 27 години съм и от няколко месеца периодично изпитвам пред-оргазмени чувства (не знам как точно да го опиша) на произволен принцип. Случва се без да съм сексуално възбуден нито психически, нито физически, без да имам ерекция, без да изпитвам полов нагон и т.н. За този период от време през който ми се случва, забелязах че става предимно когато съм под психическо напрежение (а на мен ми се случва често, понеже съм доста притеснителен). Понякога се случва по няколко пъти на ден, понякога може да минат дни през който да нямам проблеми... Писах в много други форуми, но без резултат, не съм сигурен дали проблема е за сексолог, или пък уролог, или дори за психолог... Имам някои симптоми на простатит, но точно за този проблем не можах да намеря информация. В някои от случаите тези пред-оргазмени чувства са съпроводени с нещо като дразнене в областта на простата, но това което не ми се връзва е защо се случва когато съм под психическо напрежение... Този проблем започва да ме притеснява много, понеже не отшумява и се страхувам, че в един момент нямам да мога да се удържам... Ще се радвам на какъвто и да било съвет или насоки към какъв специалист трябва да се обърна, понеже досега никой не ме е насочил към нещо конкретно.


Вашите обяснения са много неясни,объркани, недаващи никаква информация за Вашия проблем. Ако искате да съм Ви полезен, дайте ми информация относно това в какво точно се изразява оплакването- свършвате без да се контролирате или имате проблем при свършването - болка,сърбеж.


До сега не съм стигал до свършване без да се контролирам, но ми се е разминавало за малко. Не знам как точно да опиша чувството, за това казвам пред-оргазмено... това е чувството точно преди оргазъм, когато усещаш че ти идва. Случва ми се без да съм възбуден, без да имам ерекция и без да имам сексуални мисли. Забелязал съм, че се случва предимно по време на стрес и притеснение, и понякога е съпроводено с нещо като дразнене/напрежение в областта на простата. При еякулация нямам проблеми - нито болки, нито парене.
potrebitel001
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Юли 2016, 23:09

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта