Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Anetto » 10 Ное 2016, 00:56

моля за помощ как да изпратя въпрос към лекаря... нещо не виждам откъде...
Anetto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Ное 2016, 00:21

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Anetto » 10 Ное 2016, 01:10

Привет. Проблемът ми е следният - на 34 години съм и от доста време (2-3 год.) не изпитвам никакво сексуално желание. Имам приятел от 8 години, с който в началото имахме доста добър сексуален живот, но после нещата в мен затихнаха не само към него, но и към всички мъже. С него работим заедно и имаме общи хобита. Преди да срещна приятеля си имах доста активен сексуален живот, така бе и с него в началото. Освен за физиологични причини, за които четох, като понижени нива на полови хормони към какво друго да се насоча?
Anetto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Ное 2016, 00:21

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот emil91 » 20 Ное 2016, 17:31

Здравейте Др Еров
На 41г съм и от доста време имам безцветна и лепкава слуз от пениса и особено ако си помисля нещо сексуално.Ходих при сексолог но без резултат.Реших сам да продължа и си направих микробилогичен тест от еакуланта.Излезе че имам Enterococcus faecalis.От листа с позволените пих за 4 седмици Levofloxacin но без резултат.Мисля да пробвам следващия от листата Ампицилин и да го комбинирам с някой друг-поне така препоръчват в доста издания.Моля за вашето професионално мнение.
Благодаря.
emil91
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Ное 2016, 18:42

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 23 Ное 2016, 11:47

Валери написа:Здравейте! От дълго време обмислям да си направя пиърсинг, който минава през главичката на пениса. Интересува ме до колко е болезнена тази процедура? Колко време трябва да се въздържам от сексуални контакти? С какви медикаменти трябва да се третира мястото? Последният ми въпрос е - дали има опасност за партньора и дали е болезнено (включително и при анален секс)?
Предварително Ви благодаря за отделеното време!


Ще се получи разраняване на тъканите и около месец ще трябва да се въздържате, защото с пиърсинга ще се създадат условия за вкарване на инфекции. Аз не Ви препоръчвам да си правите такива експерименти с това толкова деликатно място, но изборът е изцяло Ваш.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 23 Ное 2016, 12:23

Anetto написа:Привет. Проблемът ми е следният - на 34 години съм и от доста време (2-3 год.) не изпитвам никакво сексуално желание. Имам приятел от 8 години, с който в началото имахме доста добър сексуален живот, но после нещата в мен затихнаха не само към него, но и към всички мъже. С него работим заедно и имаме общи хобита. Преди да срещна приятеля си имах доста активен сексуален живот, така бе и с него в началото. Освен за физиологични причини, за които четох, като понижени нива на полови хормони към какво друго да се насоча?


Причините може да са също психологични,органични, неврологични, но това може да се установи от една консултация. Така ще мога да Ви назнача правилното лечение
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 23 Ное 2016, 12:26

emil91 написа:Здравейте Др Еров
На 41г съм и от доста време имам безцветна и лепкава слуз от пениса и особено ако си помисля нещо сексуално.Ходих при сексолог но без резултат.Реших сам да продължа и си направих микробилогичен тест от еакуланта.Излезе че имам Enterococcus faecalis.От листа с позволените пих за 4 седмици Levofloxacin но без резултат.Мисля да пробвам следващия от листата Ампицилин и да го комбинирам с някой друг-поне така препоръчват в доста издания.Моля за вашето професионално мнение.
Благодаря.


След като се приели антибиотик, се изчаква 10 дни и се прави нов еякулат. След следващата антибиограма, ще ми пишете какви са резултатите и аз ще Ви назнача антибиотик, ако има нужда.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот 201620162016 » 29 Ное 2016, 15:32

Здравейте,

имам връзка с човек, който е доста по-голям от мен. От няколко месеца сме заедно и имаме проблеми - за няколко месеца сме имали няколко успешни полови акта. В повечето случаи е много трудно изобщо да започнем ( размерите са нормални, а аз си правих изследвания и доколкото знам съм здрава, както и той). Предпоследния път използвахме презерватив, лубрикант, и в този конкретен случай приятелят ми получи "протриване", което е получавал много пъти - зачервено е и болезнено за него, минава бавно, и докато не мине напълно ( тогава отне около две седмици да зарастне) не можем дори да опитаме отново. Този проблем влияе с пълна сила и на отношенията ни. Аз имах много стресово напускане на работното си място и допускам, че голяма част от проблема е в мен, но не съм сигурна чия помощ да потърся - на сексолог или на психолог, и дали трябва да отидем на консултация и двамата. Не знам дали това няма да доведе до окончателна раздяла. Чела съм за явлението "вагинизъм", но доколкото разбирам в този случай жената първоначално дълго време не може да има никакви контакти. Аз съм имала други партньори, където също е имало период на "нагаждане", но такова протриване, което да е е болезнено с дни ( и седмици) не се е случвало нито на мен, нито на партньора ми. Благодаря за отделеното време!
201620162016
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Ное 2016, 15:16

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 05 Дек 2016, 23:18

201620162016 написа:Здравейте,

имам връзка с човек, който е доста по-голям от мен. От няколко месеца сме заедно и имаме проблеми - за няколко месеца сме имали няколко успешни полови акта. В повечето случаи е много трудно изобщо да започнем ( размерите са нормални, а аз си правих изследвания и доколкото знам съм здрава, както и той). Предпоследния път използвахме презерватив, лубрикант, и в този конкретен случай приятелят ми получи "протриване", което е получавал много пъти - зачервено е и болезнено за него, минава бавно, и докато не мине напълно ( тогава отне около две седмици да зарастне) не можем дори да опитаме отново. Този проблем влияе с пълна сила и на отношенията ни. Аз имах много стресово напускане на работното си място и допускам, че голяма част от проблема е в мен, но не съм сигурна чия помощ да потърся - на сексолог или на психолог, и дали трябва да отидем на консултация и двамата. Не знам дали това няма да доведе до окончателна раздяла. Чела съм за явлението "вагинизъм", но доколкото разбирам в този случай жената първоначално дълго време не може да има никакви контакти. Аз съм имала други партньори, където също е имало период на "нагаждане", но такова протриване, което да е е болезнено с дни ( и седмици) не се е случвало нито на мен, нито на партньора ми. Благодаря за отделеното време!


Здравейте! За да бъда по- добре информиран, трябва да ми кажете на каква възраст сте Вие и Вашият партньор. Има ли той заболявания? Като напр. високо кръвно, диабет или др. ?Не е проблем разликата в годините, но на един етап в развитието на мъжа, може да има чисто физиологични причини за несъответствието.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот 201620162016 » 09 Дек 2016, 15:16

Dr Todor Erov написа:
201620162016 написа:Здравейте,

имам връзка с човек, който е доста по-голям от мен. От няколко месеца сме заедно и имаме проблеми - за няколко месеца сме имали няколко успешни полови акта. В повечето случаи е много трудно изобщо да започнем ( размерите са нормални, а аз си правих изследвания и доколкото знам съм здрава, както и той). Предпоследния път използвахме презерватив, лубрикант, и в този конкретен случай приятелят ми получи "протриване", което е получавал много пъти - зачервено е и болезнено за него, минава бавно, и докато не мине напълно ( тогава отне около две седмици да зарастне) не можем дори да опитаме отново. Този проблем влияе с пълна сила и на отношенията ни. Аз имах много стресово напускане на работното си място и допускам, че голяма част от проблема е в мен, но не съм сигурна чия помощ да потърся - на сексолог или на психолог, и дали трябва да отидем на консултация и двамата. Не знам дали това няма да доведе до окончателна раздяла. Чела съм за явлението "вагинизъм", но доколкото разбирам в този случай жената първоначално дълго време не може да има никакви контакти. Аз съм имала други партньори, където също е имало период на "нагаждане", но такова протриване, което да е е болезнено с дни ( и седмици) не се е случвало нито на мен, нито на партньора ми. Благодаря за отделеното време!


Здравейте! За да бъда по- добре информиран, трябва да ми кажете на каква възраст сте Вие и Вашият партньор. Има ли той заболявания? Като напр. високо кръвно, диабет или др. ?Не е проблем разликата в годините, но на един етап в развитието на мъжа, може да има чисто физиологични причини за несъответствието.


Здравейте д-р Еров,
:+1: :+1:
аз съм на 27, а той - на 48 години. Той не пие почти никакъв алкохол, не пуши. Няма високо кръвно или диабет. По предположение на двамата, причината за ситуацията е в мен, тъй като съм лесно податлива на стрес и това вероятно се отразява на всичко - преди да се появят проблемите и много стрес на работното място, нещата бяха по-стабилни.
201620162016
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Ное 2016, 15:16

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 15 Дек 2016, 20:41

201620162016 написа:
Dr Todor Erov написа:
201620162016 написа:Здравейте,

имам връзка с човек, който е доста по-голям от мен. От няколко месеца сме заедно и имаме проблеми - за няколко месеца сме имали няколко успешни полови акта. В повечето случаи е много трудно изобщо да започнем ( размерите са нормални, а аз си правих изследвания и доколкото знам съм здрава, както и той). Предпоследния път използвахме презерватив, лубрикант, и в този конкретен случай приятелят ми получи "протриване", което е получавал много пъти - зачервено е и болезнено за него, минава бавно, и докато не мине напълно ( тогава отне около две седмици да зарастне) не можем дори да опитаме отново. Този проблем влияе с пълна сила и на отношенията ни. Аз имах много стресово напускане на работното си място и допускам, че голяма част от проблема е в мен, но не съм сигурна чия помощ да потърся - на сексолог или на психолог, и дали трябва да отидем на консултация и двамата. Не знам дали това няма да доведе до окончателна раздяла. Чела съм за явлението "вагинизъм", но доколкото разбирам в този случай жената първоначално дълго време не може да има никакви контакти. Аз съм имала други партньори, където също е имало период на "нагаждане", но такова протриване, което да е е болезнено с дни ( и седмици) не се е случвало нито на мен, нито на партньора ми. Благодаря за отделеното време!


Здравейте! За да бъда по- добре информиран, трябва да ми кажете на каква възраст сте Вие и Вашият партньор. Има ли той заболявания? Като напр. високо кръвно, диабет или др. ?Не е проблем разликата в годините, но на един етап в развитието на мъжа, може да има чисто физиологични причини за несъответствието.


Здравейте д-р Еров,
:+1: :+1:
аз съм на 27, а той - на 48 години. Той не пие почти никакъв алкохол, не пуши. Няма високо кръвно или диабет. По предположение на двамата, причината за ситуацията е в мен, тъй като съм лесно податлива на стрес и това вероятно се отразява на всичко - преди да се появят проблемите и много стрес на работното място, нещата бяха по-стабилни.


Здравейте! Мога да Ви посъветвам като лубрикант да използвате Глайтгелен. Вашият партньор трябва да си направи микробиологично изследване на главичката на пениса. Може да отидете в бившия Кожно венерически диспансер до 29-та поликлиника при дермато-венеролог, който ще вземе материал и ще направи изследване на Вашия приятел.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта