Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот todorestte » 26 Фев 2017, 17:33

Здр, д-р. Еров,
Аз съм мъж на 35 години. Имам проблем с ерекцията. С моята приятелка сме заедно от 10 години, но от няколко години имам проблем, с който не мога да се справя. Преди поставянето на презерватив-а всичко си е добре, но от момента на поставяне до на пълна загуба на ерекция са необходими няколко секунди.Ако по някакво чудо успея да я задържа по време на секса нищо не чувствам и той спада.От 5 години пия редовно хапчета Небиволол 5мг два пъти на ден по 1/2 и Карбис 16мг пак 2 х 1/2. Имах неравномерно изпомпване на кръвта и високо кръвно налягане. От започването на лечението кръвното налягане и пулса преди започване след края на секса когато се състой са напълно еднакви, 85/125 и пулс около 55. Според сърдечния ми лекар не е проблема в хапчетата, въпреки че на едните като страничен проблем е еректилна дисфунция. Приемам всеки месец за 10дни комбинирани витамини и рибено масло. Пия алкохол 1-2 пъти седмично по много малко (уиски) по препоръка на сърдечния, преди изпиване на хапчетата. Пуша по 2-3 месеца в годината по 1 кутия за 4-5дни, през другото време не.
При мастурбация нямам проблеми, мастурбирам 2 пъти седмично, предполагам се сещате поради какви причини :)
Ще съм Ви благодарен ако ме посъветвате како да направя, за решаване на този проблем.
todorestte
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2017, 17:12

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот okay » 13 Мар 2017, 02:41

Здравейте, аз съм момче на 20 години.
По време на полов акт не изпитвам удоволствието, което нормално един мъж да изпитва, същото е и при еякулация. Много рядко се случва, изключително рядко да се чувствам задоволен. Средностостически на какво се дължи това и в повечето случаи по какъв начин се преодолява?
Благодаря предварително.
okay
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Мар 2017, 02:35

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Пиф » 18 Мар 2017, 12:00

Кой е най-добрия лубрикант за ползване от двама ни (съпругът ми и аз) при менопауза?
Следствие на сухотата партньорът ми изпитва болки. Предполагам след време и при мен ще има проблеми (болки).Ползваме кондоми, но явно не е достатъчно.
Пиф
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Мар 2017, 11:23

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 21 Мар 2017, 01:07

Калина77 написа:Здравей те казвам се Калина на 31г.неомъжена имам чувството,че имам сексуален проблем не свършвам в секса не получавам оргазъм и трудно се възбуждам често правя секс първите 2 3 пъти ми харесва с даден човек и след това вече не не се подмокрям не стигам до оргазъм иначе обичам секса къде е моят проблем.Благодаря! Какво да наппавя за да стигна до оргазъм и защо трудно се подмокрям...


Здравейте, Калина! Когато намирате партньор и правите секс с него трябва той да е желан от Вас и той да Ви желае (да изпитвате сексуално привличане към него). Това че не се овлажнявате добре, най- вероятно се дължи на това, че не познавате своя партньор и той не ви възбужда достатъчно силно. Относно получаването на оргазъм - то е следстие на това, че не сте достатъчно възбудена . Ако намерите своя човек, нещата ще се получат. Винаги може да използвате лубриканти, когато не сте достатъчно овлажнена. Ако желаете консултация, телефонът ми е 0899 85 90 72.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 21 Мар 2017, 01:14

todorestte написа:Здр, д-р. Еров,
Аз съм мъж на 35 години. Имам проблем с ерекцията. С моята приятелка сме заедно от 10 години, но от няколко години имам проблем, с който не мога да се справя. Преди поставянето на презерватив-а всичко си е добре, но от момента на поставяне до на пълна загуба на ерекция са необходими няколко секунди.Ако по някакво чудо успея да я задържа по време на секса нищо не чувствам и той спада.От 5 години пия редовно хапчета Небиволол 5мг два пъти на ден по 1/2 и Карбис 16мг пак 2 х 1/2. Имах неравномерно изпомпване на кръвта и високо кръвно налягане. От започването на лечението кръвното налягане и пулса преди започване след края на секса когато се състой са напълно еднакви, 85/125 и пулс около 55. Според сърдечния ми лекар не е проблема в хапчетата, въпреки че на едните като страничен проблем е еректилна дисфунция. Приемам всеки месец за 10дни комбинирани витамини и рибено масло. Пия алкохол 1-2 пъти седмично по много малко (уиски) по препоръка на сърдечния, преди изпиване на хапчетата. Пуша по 2-3 месеца в годината по 1 кутия за 4-5дни, през другото време не.
При мастурбация нямам проблеми, мастурбирам 2 пъти седмично, предполагам се сещате поради какви причини :)
Ще съм Ви благодарен ако ме посъветвате како да направя, за решаване на този проблем.


След като слагането на презерватива Ви пречи на ерекцията и приятелката Ви е дългогодишна, предлагам да премахнете презерватива. Относно лекарствата- възможно е Небиволол да оказва известно негативно влияние, но след като при мастурбация нямате проблем, значи трябва да търсим причината другаде. Убеден ли сте, че достатъчно силно желаете Вашата половинка? Как определяте Вашите сексуални взаимоотношения? Приемали ли сте лекарства, които подпомагат Вашата ерекция, като хранителни добавки или такива от групата на фосфодиестеразни инхибитори (напр. виагра) ? При необходимост, може да се извърши и консултативен преглед.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 21 Мар 2017, 01:17

okay написа:Здравейте, аз съм момче на 20 години.
По време на полов акт не изпитвам удоволствието, което нормално един мъж да изпитва, същото е и при еякулация. Много рядко се случва, изключително рядко да се чувствам задоволен. Средностостически на какво се дължи това и в повечето случаи по какъв начин се преодолява?
Благодаря предварително.


Вие откъде знаете какво точно е удоволствието при мъжа- кое е нормално и кое не? Откога водите сексуален живот? Имате ли постоянна партньорка? Колко често правите секс с нея? Мислите ли, че имате достатъчно сексуален опит, за да твърдите това? Конкретизирайте проблема!
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 21 Мар 2017, 01:18

Пиф написа:Кой е най-добрия лубрикант за ползване от двама ни (съпругът ми и аз) при менопауза?
Следствие на сухотата партньорът ми изпитва болки. Предполагам след време и при мен ще има проблеми (болки).Ползваме кондоми, но явно не е достатъчно.


Препоръчвам да използвате Глайтгелен .
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот flip937 » 18 Апр 2017, 14:43

Добър ден Д-р Еров!
Възможно ли е от честото мастурбиране да плучим увреждания на организма?Например след оргазъм често имам главоболие,замаяност ,умора и много други.Чувал съм ,че хормона допамин намалява за дълго време и се изхвърлят ценни хранителни вещества с спермата.Вярно ли е?
flip937
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Апр 2017, 17:17

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 27 Апр 2017, 09:20

flip937 написа:Добър ден Д-р Еров!
Възможно ли е от честото мастурбиране да плучим увреждания на организма?Например след оргазъм често имам главоболие,замаяност ,умора и много други.Чувал съм ,че хормона допамин намалява за дълго време и се изхвърлят ценни хранителни вещества с спермата.Вярно ли е?


Здравейте! Колко често мастурбирате и имате ли си партноьорка?
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот flip937 » 03 Май 2017, 19:05

Dr Todor Erov написа:
flip937 написа:Добър ден Д-р Еров!
Възможно ли е от честото мастурбиране да плучим увреждания на организма?Например след оргазъм често имам главоболие,замаяност ,умора и много други.Чувал съм ,че хормона допамин намалява за дълго време и се изхвърлят ценни хранителни вещества с спермата.Вярно ли е?


Здравейте! Колко често мастурбирате и имате ли си партноьорка?


Обикновено 2 пъти седмично.Но в последно време- през ден и сега имам доста силно главоблие-получавам го веднага след оргазъм.Намам гадже.
flip937
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Апр 2017, 17:17

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта