Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 05 Май 2017, 14:27

Здравейте!На 27.04 тази година ми махнаха всичко яйчници,матка всичко.Аз съм на 47 години.То е рано още ,но колко време трябва да не правим секс колко месеца след това.И след това може ли да се изпразва съпругат ми вътре има ли нещо опастност.Не съм наясно ще има ли проблеми нещо.
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 12 Май 2017, 14:39

flip937 написа:
Dr Todor Erov написа:
flip937 написа:Добър ден Д-р Еров!
Възможно ли е от честото мастурбиране да плучим увреждания на организма?Например след оргазъм често имам главоболие,замаяност ,умора и много други.Чувал съм ,че хормона допамин намалява за дълго време и се изхвърлят ценни хранителни вещества с спермата.Вярно ли е?


Здравейте! Колко често мастурбирате и имате ли си партноьорка?


Обикновено 2 пъти седмично.Но в последно време- през ден и сега имам доста силно главоблие-получавам го веднага след оргазъм.Намам гадже.


Мастурбацията няма как да Ви навреди, но не е желателно да прекалявате. Има друга причина за главоболието Ви
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 12 Май 2017, 14:42

Екатерина.Георгиева написа:Здравейте!На 27.04 тази година ми махнаха всичко яйчници,матка всичко.Аз съм на 47 години.То е рано още ,но колко време трябва да не правим секс колко месеца след това.И след това може ли да се изпразва съпругат ми вътре има ли нещо опастност.Не съм наясно ще има ли проблеми нещо.


Моят съвет е да изчакате два месеца. Няма проблем съпругът ви да еякулира във Вас.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Пролет » 16 Май 2017, 15:47

Здравейте д-р Еров проблема ми е че нямам никакво желание за секс .Аз съм жена на 27 с десет годишна връзка . От известно време положението е плачевно мъжът ми губи търпение а аз не мога да се справя с проблема правим го от време на време само защото се насилвам .Ще съм благодарна ако ми дадете някакъв съвет.
Пролет
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2017, 15:38

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Zeratolbv » 19 Май 2017, 15:17

Здравейте! Проблема е следния, два пъти ми се случи да имам полов контакт с момиче, но не ми стана и беше много неловко. На 18 съм и това ме притеснява. При мастурбация всичко е ОК. Проблема какъв може да е :/
Zeratolbv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2017, 13:31

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот roberto.cavalli » 19 Май 2017, 17:34

Здравейте доктора.
Моят проблем е следният на 22 години съм,.. имал съм 5 6 контакта сексуални от тях единият е с мъж.. но проблемът мисля че всеки ден мастурбирам понякога и по два пъти и другото което е не ми става бях с момиче и не ми става трябва да ми направи орална любов та да ми стане дори го хваща разтърква го и не иска да се вдигне това е от доста време.. моля ви помогнете ми тъй като не съм в БГ и няма как да се видим за сега но това е проблем и то голям когато го хващам аз ми става дори и по време на секса не е напълно надървен а е мек и постоянно трябва да го докосвам.... а пряителката ми без св**ка не може да да ми стане дори и един час да ми го разтърква какво бихте ми казали,.. извинявам се за директните цитати и изрази но няма срамно.
roberto.cavalli
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2017, 17:22

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 24 Май 2017, 10:48

Пролет написа:Здравейте д-р Еров проблема ми е че нямам никакво желание за секс .Аз съм жена на 27 с десет годишна връзка . От известно време положението е плачевно мъжът ми губи търпение а аз не мога да се справя с проблема правим го от време на време само защото се насилвам .Ще съм благодарна ако ми дадете някакъв съвет.


Здравейте! Причините за намаленото сексуално желание са комплексни- много често са психогенни или хормонални. Първо, според Вас, има ли някакъв проблем във взаимоотношенията с партньора Ви? Имате ли някаква случка в живота с висок стресов елемент, която да е провокирала това състояние? Желателно е да направите изследвания на полови хормони и хормони на щитовидната жлеза и тогава може да ме потърсите, за да обсъдим резултатите.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 24 Май 2017, 10:50

Zeratolbv написа:Здравейте! Проблема е следния, два пъти ми се случи да имам полов контакт с момиче, но не ми стана и беше много неловко. На 18 съм и това ме притеснява. При мастурбация всичко е ОК. Проблема какъв може да е :/


Най- вероятно причината е, че нямате достатъчно сексуален опит. На много мъже се случва именно това. Няма място за притеснение. Съветвам Ви да не бързате да правите секс, а да отделите време, за да опознаете бъдещата си партньорка и да осъществявате по- продължителна любовна игра. С времето нещата ще се получат.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 24 Май 2017, 10:55

roberto.cavalli написа:Здравейте доктора.
Моят проблем е следният на 22 години съм,.. имал съм 5 6 контакта сексуални от тях единият е с мъж.. но проблемът мисля че всеки ден мастурбирам понякога и по два пъти и другото което е не ми става бях с момиче и не ми става трябва да ми направи орална любов та да ми стане дори го хваща разтърква го и не иска да се вдигне това е от доста време.. моля ви помогнете ми тъй като не съм в БГ и няма как да се видим за сега но това е проблем и то голям когато го хващам аз ми става дори и по време на секса не е напълно надървен а е мек и постоянно трябва да го докосвам.... а пряителката ми без св**ка не може да да ми стане дори и един час да ми го разтърква какво бихте ми казали,.. извинявам се за директните цитати и изрази но няма срамно.


Достатъчно ли желаете Вашата партньорка? За да получите добра възбуда, трябва да имате достатъчно силно желание към партньорката си. Тъй като сте имали контакт с мъж, смятате ли, че в онзи случай нещата са били по- добре? Ако сте убеден, че искате да сте с Вашата партньорка, може да приемате стимуланти- на билкова основа, хранителни добавки или медикаменти от групата ( силденафил или тадалафил )
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот abc123 » 28 Май 2017, 00:18

Здравейте! Имам следния проблем- правих орална любов на приятеля си(преди това беше екулирал веднъж като се изми преди фелациото), след което продължих с ръка.( не е еякулирал в устата ми или върху мен). След като се целувахме, той направи орална любовна мен( близа генеталиите ми). Какъв е шансът да съм бременна? Аз съм девствена. Последната ми менструация настъпи на 19ти май, рисковият контакт на 24ти срещу 25ти в полунощ. На 20г. съм.
Благодаря предварително!
abc123
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Май 2017, 23:55

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта