Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 09 Юни 2013, 14:52

mar7ooo_92 написа:Здравейте д-р Еров!

Аз съм момче на 21 години имам сериозна връзка, но имам проблем с преждевременната еякулация. Чел съм много, но до сега не ми е помогнало нищо. Приятели ме посъветваха да пробвам със задържащ спрей или с Лидокаин. Вие какво бихте ме посъветвали, да пробвам ли задържащ спрей или лидокаин, защото се чувствам неудобно като не можем с приятелката ми да се насладим на цялото изживяване?

Поздрави!


Това е едно от най- често срещаните нарушения при младите хора, които в голям процент отшумяват без да се изисква специално лечение. Важно е да имате постоянен партньор и да правите редовен секс. Може да използвате спрей или лидокаин, ако няма достатъчно удоволетворяващ ефект, потърсете ме отново.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Немога да получа оргазъм

Мнениеот btkicoeli2 » 11 Юни 2013, 10:17

Здравейте.Аз съм 39 годишна жена.До сега съм достигала оргазъм предимно сама,а със съпругът ми много много рядко,около 3-4 пъти за 13 години семеен живот.Не се овлажнявам достъчно,направо съм суха и се стягам по време на акта.Немога да се отпусна.Харесвам ужасно много съпруга си.Когато го погледна мисля само за секс,но когато започнем не се отпускам.Моля ви за помощ.Това пречи на сексуалния ни живот.Чувствам се непълноценна.Не искам да симулирам оргазми,а искам пълноценен секс за да сме доволни и двамата.Поръчала съм си СЕНСТРА капс. * 30.Дано да има някаква полза от тях.Незнам.Вие какво мислите,какво мога да пия за да се овлажнявам по-добре и да мога да се отпусна.Дори и да е нещо,което е преди самия полов акт или постоянно да пия нещо незнам..Моля за съвет
btkicoeli2
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юни 2013, 10:03

Re: Немога да получа оргазъм

Мнениеот Dr Todor Erov » 11 Юни 2013, 22:22

btkicoeli2 написа:Здравейте.Аз съм 39 годишна жена.До сега съм достигала оргазъм предимно сама,а със съпругът ми много много рядко,около 3-4 пъти за 13 години семеен живот.Не се овлажнявам достъчно,направо съм суха и се стягам по време на акта.Немога да се отпусна.Харесвам ужасно много съпруга си.Когато го погледна мисля само за секс,но когато започнем не се отпускам.Моля ви за помощ.Това пречи на сексуалния ни живот.Чувствам се непълноценна.Не искам да симулирам оргазми,а искам пълноценен секс за да сме доволни и двамата.Поръчала съм си СЕНСТРА капс. * 30.Дано да има някаква полза от тях.Незнам.Вие какво мислите,какво мога да пия за да се овлажнявам по-добре и да мога да се отпусна.Дори и да е нещо,което е преди самия полов акт или постоянно да пия нещо незнам..Моля за съвет

Ако проблемът е в това, че не се овлажнявате, може да използвате лубриканти преди полов акт, например Глайтен гелен, заедно със Senstra- 2 пъти по 1 капсула. Ако и тогава няма ефект, може да се запишете за консултация .
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Ownex » 20 Юни 2013, 16:26

Здравейте Д-р Тодор Еров.
Момче на 16 години съм.
От много време имам главоболие. Когато мастурбирам главоболието или започва или се засилва. Веднъж точно след мастурбация започна шум в ушите и не е спрял вече 2-ри месец?
От какво може да е това.
Ownex
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Май 2013, 20:59

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот mar7ooo_92 » 20 Юни 2013, 17:26

Dr Todor Erov написа:
mar7ooo_92 написа:Здравейте д-р Еров!

Аз съм момче на 21 години имам сериозна връзка, но имам проблем с преждевременната еякулация. Чел съм много, но до сега не ми е помогнало нищо. Приятели ме посъветваха да пробвам със задържащ спрей или с Лидокаин. Вие какво бихте ме посъветвали, да пробвам ли задържащ спрей или лидокаин, защото се чувствам неудобно като не можем с приятелката ми да се насладим на цялото изживяване?

Поздрави!


Това е едно от най- често срещаните нарушения при младите хора, които в голям процент отшумяват без да се изисква специално лечение. Важно е да имате постоянен партньор и да правите редовен секс. Може да използвате спрей или лидокаин, ако няма достатъчно удоволетворяващ ефект, потърсете ме отново.


Тъй като вземах Лидокаин Актавис 5% маз ( http://apteka.framar.bg/12000786/%D0%BB ... 0%B8%D1%81 ) имам следния въпрос: Какво количество от лидокаина да използвам за да има ефект и колко време трябва да изчакаме преди да започнем да правим секс?
mar7ooo_92
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Май 2013, 12:21

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 20 Юни 2013, 22:04

Ownex написа:Здравейте Д-р Тодор Еров.
Момче на 16 години съм.
От много време имам главоболие. Когато мастурбирам главоболието или започва или се засилва. Веднъж точно след мастурбация започна шум в ушите и не е спрял вече 2-ри месец?
От какво може да е това.


Моят съвет е да осъществите консултация със специалист - невролог
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот brianna » 26 Юни 2013, 03:22

Здравейте докторе!
Запитването ми е относно моя приятел. На 30 години е. При полов контакт много често му спада ерекцията. Не напълно, но толкова, че да не може да се проведе нормален полов контакт. Изважда го и докосвайки се сам стига до състояние на добра ерекция, след това акта ни продължава. Имайте предвид, че постоянно правя упражнения за стягане на вагиналните мускули и се старая да ги държа стегнати по време на акта. Също така с други мои партньори съм нямала подобен проблем.
Също и по време на любовната игра ръката му постоянно е върху пениса, постоянно мастурбира така да се каже. Прави го още от първите ни контакти. И по заучените машинални действия съдя, че го е правил и с други партньорки преди мен. При мой разговор с него той не го отчита за проблем и ми е споделял, че ако не се докосва ерекцията му щяла да спадне. Но за мен това е индикация за някакъв проблем. Имам чувството, че пенисът му не е достатъчно чувствителен. По какъвто и начин да го стимулирам и каквито и методи да използвам аз никога не мога да го докарам до състояние на пълна ерекция или се случва за много кратко. Според вас на какво може да се дължи това?
brianna
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2013, 02:21

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот forumgirl » 01 Юли 2013, 15:36

Здравейте,

Имам следния проблем - с приятелят ми сме на 26години, аз съм имала преди други сексуални партньори и никога не съм имала проблем с ерекцията им (откъдето съдя, че проблемът не е в мен), но с този приятел имаме проблем - успява да получи ерекция, макар и доста по-бавно и трудно от другите мъже, но докато сменяме позата или докато протича самият акт, на него му омеква, понякога му пада съвсем, а понякога успява да свърши, макар и мек. Заедно сме от половин година, но нещата не се оправят, а първоначално бях решила да бъда търпелива, защото преди мен не беше спал с други жени и мислех, че е въпрос на тренинг. Той се чувства зле от този факт, но не предприема никакви мерки.. Неудобно ми е да го принуждавам да отиде на специалист, ако сам не прояви такова желание.
На какво може да се дължи според Вас и какво ще ме посъветвате?
forumgirl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:21

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 01 Юли 2013, 22:31

brianna написа:Здравейте докторе!
Запитването ми е относно моя приятел. На 30 години е. При полов контакт много често му спада ерекцията. Не напълно, но толкова, че да не може да се проведе нормален полов контакт. Изважда го и докосвайки се сам стига до състояние на добра ерекция, след това акта ни продължава. Имайте предвид, че постоянно правя упражнения за стягане на вагиналните мускули и се старая да ги държа стегнати по време на акта. Също така с други мои партньори съм нямала подобен проблем.
Също и по време на любовната игра ръката му постоянно е върху пениса, постоянно мастурбира така да се каже. Прави го още от първите ни контакти. И по заучените машинални действия съдя, че го е правил и с други партньорки преди мен. При мой разговор с него той не го отчита за проблем и ми е споделял, че ако не се докосва ерекцията му щяла да спадне. Но за мен това е индикация за някакъв проблем. Имам чувството, че пенисът му не е достатъчно чувствителен. По какъвто и начин да го стимулирам и каквито и методи да използвам аз никога не мога да го докарам до състояние на пълна ерекция или се случва за много кратко. Според вас на какво може да се дължи това?

Според мен, една от причините, на която може да се дължи проблемът е, че е нямал пълноценни сексуални връзки с предишните си партньорки. Вашият партньор най-вероятно няма здравословен проблем и поради тази причина трябва да му дадете шанс и време. Моят съвет е, по време на любовната игра вместо той да мастурбира, това да го правите Вие. Когато той получи достатъчно добра ерекция, тогава да осъществявате половия акт. Това трябва да стане много тактично, целта е да не му позволявате да се докосва с ръка. Старайте се да удължавате любовната игра, за да може Вашият партньор да получи сила възбуда. Надявам се, с течение на времето проблемът да отзвучи. Ако това не стане, може да се обърнете за консултация към мен.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 01 Юли 2013, 22:40

forumgirl написа:Здравейте,

Имам следния проблем - с приятелят ми сме на 26години, аз съм имала преди други сексуални партньори и никога не съм имала проблем с ерекцията им (откъдето съдя, че проблемът не е в мен), но с този приятел имаме проблем - успява да получи ерекция, макар и доста по-бавно и трудно от другите мъже, но докато сменяме позата или докато протича самият акт, на него му омеква, понякога му пада съвсем, а понякога успява да свърши, макар и мек. Заедно сме от половин година, но нещата не се оправят, а първоначално бях решила да бъда търпелива, защото преди мен не беше спал с други жени и мислех, че е въпрос на тренинг. Той се чувства зле от този факт, но не предприема никакви мерки.. Неудобно ми е да го принуждавам да отиде на специалист, ако сам не прояви такова желание.
На какво може да се дължи според Вас и какво ще ме посъветвате?


Според мен, Вашият приятел не се чувства уверен в своите сексуални възможности, половин година не винаги е достатъчно дълъг период, за да се натрупа опит. Най- вероятно причината е от емоционално естество. Наблегнете на любовната игра, известно време осъществявайте петинг (да не се извършва полов акт). Когато усетите и разберете, че Вашият партньор е достатъчно спокоен и уверен, може да пристъпите към същинската част. Междувременно може да се използват медикаменти с лек успокояващ ефект, но това е желателно да стане след консултативен преглед, за който Вие тактично трябва да го убедите .
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта