Кое е ефикасно: Singulair 4mg гранули или Efira 4mg гранули?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Кое е ефикасно: Singulair 4mg гранули или Efira 4mg гранули?

Мнениеот milena stefanovska » 05 Авг 2012, 16:30

Моля някой запознат да сподели мнение относно ефикасността на тези два препарата!Кой от двата е по -ефективен? Питам защото на сина ми,който е с бронхиална астма с алергичен компонент,лекуващата пулмоложка препоръчва да заменим сингулера с ефира.От няколко дни сингулера с доплаща вече 32 лв и мотивите на нашата лекарка са да не плащаме такива пари и да сменим лекарствата -появила се е и Ефира на гранули,която изцяло се поемала от здравната каса.Моите притеснения са свързани с това че преди два месеца някъде Сингулера изчезна от пазара и тогава го заменихме с Ефира 4мг на таблетки,тогава сина ми получи една особена свиреща кашлица,която изчезна след като отново подновихме Сингулер.Обяснението на пулмоложката затова е ,че заради някакво вещество в таблетката се е получило така и тъй като Ефирата също вече е на гранули не би трябвало да има проблем сега-но на мен не ми се иска да "пробвам"-сина ми е на три години и не искам да е опитно зайче...И така-кой от двата препарата е по-ефективен? :?:
milena stefanovska
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2012, 16:16

Re: Кое е ефикасно: Singulair 4mg гранули или Efira 4mg гранули?

Мнениеот geriva » 23 Фев 2013, 14:11

Много добър ефект при нас имаше от Сингулар- детето го приемаше в продължение на година и половина.
Другият медикамент не ми е познат, и за съжаление не мога да изкажа мнение.
При нас терапията беше-Сингулар+ Флексотид спрей (от него не се повлия достатъчно добре) , който беше заменен със Серетид инхалер.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта