Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Мнениеот niya_mazova » 10 Апр 2014, 16:09

Пълнолунията, пролетната умора, изригванията много ми влияят, започва едно безсъние и непрестанно главоболие!
Все още не съм стигнала до етапа, в който съм повлияна от пролетната умора, но го очаквам съвсем скоро. :oops: Четох в интернет, че помагат витамините, тъй като една от причините човек да се чувства отпаднал и изморен е авитаминозата. :idea:

Предполагам, че има изработен такъв комплекс витамини или хранителна добавка, който да повлияе пролетната умора! :roll: Надявам се да ми помогнете като ми предложите, някоя изпитана хранителна добавка, която ви е повлияла добре!
Друг добър вариант е да ми кажете какво съдържат тези хранителни добавки, за да мога да си ги набавя по друг начин, ако е възможно чрез чайове и билки, например! :idea:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Мнениеот Harmony » 10 Апр 2014, 16:17

За комплекс витамини не зная, нито за хранителна добавка, тук Радослав и ЧОки ще могат да ти бъдат от помощ, но аз си взимам обикновено витамин С, пия повече чай с джинджифил и това е! ;)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Мнениеот pepa1974 » 11 Апр 2014, 17:39

Има прекрасна хранителна добавка, казва се Хармони-с ресвератрол.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Мнениеот choki_moki » 14 Апр 2014, 18:51

интересно е, че аз в момента съм в такъв период. Чувствам се отпаднала, нямам желание и мотивация за нищо и дори елементарните ежедневни задължения са ми в голяма тежест и върша с огромни усилия.
Harmony, бих препоръчала витамини и не виждам нищо лошо в това. Като цяло се стремя да се храня по-разнообразно с повече плодове и зеленчуци в менюто си. Включвам и по един фреш през деня като комбинирам грейпфрут с лимон и понякога потрокалче. Сутрин си разтварям по едно витаминче C.
По принцип всички мултивитамини биха свършили работа, но аз лично съм доволна от Daily One на Amix. Пила съм и витамините на Universal, но от тях се обринах.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Мнениеот mangusta » 15 Апр 2014, 12:51

Това, което описваш е по-скоро е пролетна умора, от колкото ранни признаци на остаряване, първото отминава, но второто само се задълбочава :|
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Мнениеот Radoslav88 » 15 Апр 2014, 16:48

Пролетната умора преминава, просто трябва време на организма да се адаптира. Хубаво е да изключиш кафета и енергийни напитки въпреки че си отпаднал. Вариант са адаптогените като родиола, екдистерон, жен-шен, ехинацея и т.н. Vemoherb и Bulk Powders ползват хубави суровини на тези растения.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Мнениеот pepa1974 » 16 Апр 2014, 13:07

Интересно, за първи път чувам за алергия към витамини. :shock:
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Мнениеот Radoslav88 » 30 Апр 2014, 09:21

pepa1974 написа:Интересно, за първи път чувам за алергия към витамини. :shock:

Алергия може да има както към някоя от съставките в таблетката, но към витамин едва ли. При витамините има предозиране, което въобще не е за подценяване.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Мнениеот franky » 14 Фев 2017, 16:35

Интересно при мен е, че зимата изобщо не ми се ядяха плодове и изобщо не посягах към тях. Сега с отпускането на времето и затоплянето и първите усещания за пролетната умора самият ми организъм явно си го търси, което му е нужно, и рязко ми се приядоха плодове. И сега изяждам поне един на ден.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Хранителна добавка, за да избегнем пролетната умора?

Мнениеот renetka » 14 Фев 2017, 17:26

Аз си взех боров прашец срещу всички тези симптоми от пролетна умора. В другата тема съм го споменавала, но миналата година взимах и се чувствах много бодра и с достатъчно енергия в напрегнат за мен момент. Съдържа много подхранващи целия организъм съставки http://borovprashec.com/blog/post/18/bo ... drave.html.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта