Защо тапети, а не латекс?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Защо тапети, а не латекс?

Мнениеот gabinka_80 » 25 Май 2017, 11:24

klarissa написа:На мен ми харесват повече, по-стилно изглежда и по-топло, голите стени карат да се чувстваш някак си много стерилно.

Защо да изглеждат стерилно, ако са в приятни и топли цветове могат да направят стаята много уютна и да изглежда повече от добре. Тапетите често са прекалено шарени и трудно се избират добри цветове, за да не става претрупано.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Защо тапети, а не латекс?

Мнениеот bob_care » 25 Май 2017, 12:11

У нас някои стаи са ми с тапети други са ми с латекс, и двете изглеждат добре, ако се ползват топли цветове и добре да са направени и двете могат да изглеждат супер. Стерилната обстановка повече идва от мебелите.
bob_care
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Апр 2017, 14:19

Re: Защо тапети, а не латекс?

Мнениеот kikimoraa » 25 Май 2017, 15:04

И двете ми харесват,а вече има тапети, които не са толкова натрапчиви, както бяха преди - все в цветя или други шарки, които правят голямо впечатление и с тях става по-кичозно.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Защо тапети, а не латекс?

Мнениеот Локумът » 26 Май 2017, 10:24

Щом не са на тухла бива. За някои помещения, предпочитам да няма тапети, за други ми се връзва добре. В хола сме без тапети, имаме такива лепенки за стените като ефект, за спалнята имаме тапети, в стаята на децата имат тапет само на едната стена, така им хареса на тях, така си го направиха. Така или иначе, ако се омизери, няма спасение, единствен плюс на тапетите е, че ако се изсипе мазнина някъде, тапета може да се смени, докато по латекса винаги ще избива.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Защо тапети, а не латекс?

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Май 2017, 11:10

И на тапети сме били у нас и на латекс, общо взето разнообразяваме май всеки път като правим ремонт, харесва ми да виждам дома си различен и затова често правя някои промени.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Защо тапети, а не латекс?

Мнениеот Lili_gagarin » 26 Май 2017, 12:28

Причина защо няма,всеки си слага тва, което го кефи, пък ся как се почиства няма какво да се коментира и тапета може да се промени до неузнаваемост. :mrgreen: а предимство тапета няма, нито за изолация става да речем... предимството е, че не е нужно стените да са равни, да се сложи тапет, докато при боята си личи много.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Защо тапети, а не латекс?

Мнениеот _Лилия_ » 30 Окт 2018, 16:38

Съвсем различно изглежда една стая с тапети. Има толкова видове, повечето вече се и почистват лесно. Създават уют и настроение. От друга страна, латексът е практично и бързо решение, но е някак по-студена атмосферата в боядисана с латекс стая.
В нашия хол сме сложили тапет на цветя на едната стена, другите три са с латекс. Според мен е интересно и по-свежо така.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Защо тапети, а не латекс?

Мнениеот Frac » 30 Окт 2018, 17:32

Аз не ги харесвам тапетите, да има някои много стилнми, но по-скоро не. Имам само 1 стена влъщи с тапет-релефен, че мазилката, която харесах беше мн скъпа :mrgreen:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Защо тапети, а не латекс?

Мнениеот Милинка » 02 Ное 2018, 17:32

Аз харесвам тапетите, много видове вече могат да се почистват с препарата или топла вода. Някак по-цветни и свежи са ми :) Придават ми усещане за топлина и уют.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Защо тапети, а не латекс?

Мнениеот Rossi Ross » 01 Фев 2019, 14:52

Безспорен факт е, че с тапетите визията се променя коренно, но не мога да си представя да се занимавам толкова време с лепила, напасване и т.н. Отделно че е и по-скъпо.
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта