Смути - здравословната напитка

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Rali_hr » 23 Ное 2015, 15:24

Това е добра опция да се изтиска с цитруспреса, става ли за мандарини? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Грохот » 23 Ное 2015, 16:16

Yunona написа:
rabotnata pchela написа:На мен пък не ми харесва чак толкова, много месесто, предпочитам сок, макар че липсват фибрите, малко кофти избор. :(
Но все пак някой пробвал ли е да си направи смути с цитруси? както става с ципичката? :roll:


Ще горчи :)
Ако слагаш портокал или грейпфрут в смути, първо трябва да изцедиш сока с цитрус преса (ръчна, каквато има във всяка кухня) или електрическа.
После слагаш в блендера и добавяш другите неща - например плодово смути с ягоди и банани. Или пък плодово зеленчуково - със спанак и други зелении.

Ее... то така се губи смисъла, по-добре е да се добави една лъжица мед, ако чак толкова горчи :idea:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Локумът » 23 Ное 2015, 16:22

И мен ме замислите, ама най-малкото няма да стане фино смлято и ще има някакви странни плуващи бели конци из вътре. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот magda » 23 Ное 2015, 17:29

Локумът написа:И мен ме замислите, ама най-малкото няма да стане фино смлято и ще има някакви странни плуващи бели конци из вътре. :mrgreen:

Много зависи от блендера, колко е мощен, какви са ножчетата му и т.н.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Локумът » 15 Дек 2015, 12:55

magda написа:
Локумът написа:И мен ме замислите, ама най-малкото няма да стане фино смлято и ще има някакви странни плуващи бели конци из вътре. :mrgreen:

Много зависи от блендера, колко е мощен, какви са ножчетата му и т.н.

Тцъ, не мога да се съглася с тва. :) Няма значение къв е, и кви да са му ножчетата, те са с еднакви по тип.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Bambaa » 19 Дек 2015, 19:09

Локумът написа:
magda написа:
Локумът написа:И мен ме замислите, ама най-малкото няма да стане фино смлято и ще има някакви странни плуващи бели конци из вътре. :mrgreen:

Много зависи от блендера, колко е мощен, какви са ножчетата му и т.н.

Тцъ, не мога да се съглася с тва. :) Няма значение къв е, и кви да са му ножчетата, те са с еднакви по тип.

Тцъ, на различните приставки са различни по тип
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот exotic » 21 Дек 2015, 13:03

Най-много си харесвам смути с авокадо, ябълка и сок от алое, заедно с малко мед, освен ако не се прави с кисели ябълки, ако е със сладки може и морковче. :smile:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот mamina » 23 Фев 2016, 16:05

exotic написа:Най-много си харесвам смути с авокадо, ябълка и сок от алое, заедно с малко мед, освен ако не се прави с кисели ябълки, ако е със сладки може и морковче. :smile:


Къде намираш сок от алое? Не съм виждала да се продава.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Локумът » 23 Фев 2016, 16:49

mamina написа:
exotic написа:Най-много си харесвам смути с авокадо, ябълка и сок от алое, заедно с малко мед, освен ако не се прави с кисели ябълки, ако е със сладки може и морковче. :smile:


Къде намираш сок от алое? Не съм виждала да се продава.

Има има, дори и в сайта на фрамар има. :) :mrgreen:
А сега дойдох да ви споделя моите две любими смутита, понеже напоследък у нас това е новата мода, в която се пристрастихме и четиримата.
започвам подред
Смути с червено цвекло:
2 ябълки, половин цвекло или една малка главичка, 2 моркова, половин лимон. Всичко това се изтисква на сок. Сипра се в блендера и се слага половин авокадо, бледнираш и пиеш. :bouncymulticolor:
Другото, което също е много вкусно:
шепа спанак, 2 ябълки, 1 портокал, половин авокадо. :) Отново портокала и ябълките в сокоизтисквачка и останалото се блендира и смесва. :)
Жената в желание за добра фигура на всичко слага и джинджифил.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот black » 26 Фев 2016, 17:47

Локумът написа:
mamina написа:
exotic написа:Най-много си харесвам смути с авокадо, ябълка и сок от алое, заедно с малко мед, освен ако не се прави с кисели ябълки, ако е със сладки може и морковче. :smile:


Къде намираш сок от алое? Не съм виждала да се продава.

Има има, дори и в сайта на фрамар има. :) :mrgreen:
А сега дойдох да ви споделя моите две любими смутита, понеже напоследък у нас това е новата мода, в която се пристрастихме и четиримата.
започвам подред
Смути с червено цвекло:
2 ябълки, половин цвекло или една малка главичка, 2 моркова, половин лимон. Всичко това се изтисква на сок. Сипра се в блендера и се слага половин авокадо, бледнираш и пиеш. :bouncymulticolor:
Другото, което също е много вкусно:
шепа спанак, 2 ябълки, 1 портокал, половин авокадо. :) Отново портокала и ябълките в сокоизтисквачка и останалото се блендира и смесва. :)
Жената в желание за добра фигура на всичко слага и джинджифил.

И моята жена напоследък все такива работи забърква, ама аз хич и не искам да ги подуша!
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта