Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот kauda » 27 Яну 2016, 11:34

Знам ли, доста е рисково, млякото не е шега работа, а и има доста заболявания,които уреждат млякото с гной и кръв, което не е много вкусно.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот analizatorka » 28 Яну 2016, 10:45

miron написа:
irka написа:Винаги съм си купувала от тротоара, така да се каже, :smile: и никога не съм имала проблем. По-добре това, отколкото боклука от магазина!

Докаго не се вкарате в болница ще си купуваш, после ще се чудиш защо си го правила. Колкото и да е боклук от магазина, той поне е проверен, а това от тротоара, е само ще ти кажа, че бабите не пият толкова много безалкохолно.. :mrgreen:


То и какво да му проверяват - сухо мляко и толкоз :grin:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2016, 11:17

Ми не мога да се съглася, че е сухо мляко, ама айде.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Mon_ton » 28 Яну 2016, 13:20

irka написа:Винаги съм си купувала от тротоара, така да се каже, :smile: и никога не съм имала проблем. По-добре това, отколкото боклука от магазина!

Ти само боклуци виждаш в тея магази, как живееш? :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 28 Яну 2016, 15:34

Не ми се е налагало, родителите ми гледат крави на село и си вземаме от там. Но съм чувала доста истории, точно на крави с мастит, на които се използва млякото и се продава и т.н. Затова си е риск определено. Понеже млякото по външен вид не изглежда е проблемно... никой не иска да го хвърля, като може да спечели пари от това.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Monika_Spasova » 28 Яну 2016, 17:13

Ваня Стойчева написа:Не ми се е налагало, родителите ми гледат крави на село и си вземаме от там. Но съм чувала доста истории, точно на крави с мастит, на които се използва млякото и се продава и т.н. Затова си е риск определено. Понеже млякото по външен вид не изглежда е проблемно... никой не иска да го хвърля, като може да спечели пари от това.

Блякз! То като цяло не е ясно що пием на теленцата кърмата де! :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Elica » 28 Яну 2016, 17:34

Затиова просто не пийте гнусното мляко, което е храна за бебета - теленца! Защо не си правите сирене от кърмата на приятелка? Гнус ви е от човешката кърма, но сте ОК с кърмата на кравите?!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Anka » 28 Яну 2016, 17:52

О(Пределено като вяско нещо е добре да се купува от проверени места, както не си купувате месо и яйца, като ги срещнете на улицата, така трябва да подхождате и с прясното мляко! Вярно, че е добре да се купува от бабите, жените са дошли там от селата, за да изкарат някой лев, но е добер да се запознаете с човека преди да купите.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2016, 21:46

Лелеее, доста странно. Не знам да сд използва мляко със съмнително качество... Май ще трябва да разпитам бабките на село да издадат тайните :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Rali_hr » 29 Яну 2016, 10:53

Pipilota написа:Лелеее, доста странно. Не знам да сд използва мляко със съмнително качество... Май ще трябва да разпитам бабките на село да издадат тайните :mrgreen:

Тъй си е , най-сигурно е да питаш, обаче много се съмнявам, че някоя баба ще ти каже, че си гледа млякото едно към гьотере. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта