Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Mon_ton » 07 Окт 2016, 11:49

fawla написа:А лятото, когато е много горещо, как може да рискувате да си купувате, след като може и да се окажете после, че си вкарвате автогол?

Ами това е, че хората си купуват и зимата и лятото и толкова. :mad:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот mix_twix » 07 Окт 2016, 14:11

ние сме с нагласата, че всичко от магазина е лошо и всички искат да ни отговят и да ни е гадно и за тва вярваме навсяка баба,а ма от както една искаше да ми продадае хек за 10 лева вече не им вярвам.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот MGB » 07 Окт 2016, 14:35

Купуват и още как! И не се притесняват дали ще е лошо млякото или не. Веднъж пробвали го, пак си взимат от същото място.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот vanusha » 14 Фев 2017, 14:51

Lisica написа:А ако кравата е болна какво правите? :roll: Чакате и на вас да ви стане нещо, не вярвам някоя баба, по-хитра да не се възползва от млякото, независимо от състоянието му.

Разчитам, че бабата не ми продава лошо мляко, забелязвам, че някой път я няма със седмици, казва жената после, че мялкото не било хубаво. Напролет също не идва, когато пасат кравите прясна трева, защото мирише млякото
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот ramimni » 15 Фев 2017, 10:54

Който е съзнателен, няма проблеми с него, всички продавачи да бяха така. Но такива хора всяка сутрин застават на едно и също място и предлагат млякото си. Едва ли биха си позволили да се вяснат пак, ако то не е хубаво или заразено.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот vanusha » 23 Фев 2017, 17:16

ramimni написа:Който е съзнателен, няма проблеми с него, всички продавачи да бяха така. Но такива хора всяка сутрин застават на едно и също място и предлагат млякото си. Едва ли биха си позволили да се вяснат пак, ако то не е хубаво или заразено.

ИДи доказвай малко се получава, никой не изследва това, което си купува от улицата, което би било логично по принцип де. :) Но и аз купувам и досега не съм имала проблеми.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот mix_twix » 24 Фев 2017, 11:00

Бабите са станали и те много хитри и много добре знаят как да извъртят нещата. Това, че виждаш някоя баба, не ти гарантира нито еко, нито био, разбират ги нещата или по-скоро не мислят, че нещо може да е вредно, след като им носи повече ползи, затова не може да се разчита много на каквото и да е било от непознати хора. :roll:
При наличието на мляко в магазина, предпочитам от там.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Мар 2017, 11:11

Предпочитам аз да има кутия, че като е развалено, да има кой да посоча. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Lollipop » 22 Апр 2017, 11:49

rabotnata pchela написа:Предпочитам аз да има кутия, че като е развалено, да има кой да посоча. :mrgreen:

Така е, или ако се купува от някой фермер така да се каже, той да бъде човек, който познавам. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот klarissa » 27 Апр 2017, 16:21

А лятото престрашавате ли се да купувате от улицата, когато е много горещо> :?: Аз си предпочитам хладилните витрини в магазините.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта