Какво се подарява на абитуриент?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Pipilota » 02 Дек 2014, 11:17

Каквото пожелаем, това, може например златен накит, ако мислите, че ще му хареса, много е важна връзката, която имате с детето. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Andrey » 17 Мар 2015, 13:58

Pipilota написа:Каквото пожелаем, това, може например златен накит, ако мислите, че ще му хареса, много е важна връзката, която имате с детето. :roll:

Децата в тоя период си мислят, "ооо, ся ще трупна някой лев!" :) Дори и да им подарите злато си мисля, че е много вероятно на бързо да го продадат на безценица, по-добре пари.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Локумът » 18 Мар 2015, 10:37

Пари, много ясно! Няма какво да се чудите, всички млади хора очакват подаръци в плик ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Юни 2015, 14:42

Сега ходихме на един бал и му подарихме на детето много хубав сребърен пръстен, който той много харесваше и отделно му дадохме още 50лв. Отново ми излезе 100лв подаръка. За абитуриент толкова. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Локумът » 05 Юни 2015, 14:47

Ваня Стойчева написа:Сега ходихме на един бал и му подарихме на детето много хубав сребърен пръстен, който той много харесваше и отделно му дадохме още 50лв. Отново ми излезе 100лв подаръка. За абитуриент толкова. :)

И това е добър вариант, но предполагам най-много са се харесали кинтите :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Фев 2017, 13:28

Локумът написа:
Ваня Стойчева написа:Сега ходихме на един бал и му подарихме на детето много хубав сребърен пръстен, който той много харесваше и отделно му дадохме още 50лв. Отново ми излезе 100лв подаръка. За абитуриент толкова. :)

И това е добър вариант, но предполагам най-много са се харесали кинтите :)

И оръстена хареса, защото ни беше близко детето и знаехме какво иска, дори сам го беше посочил като желан подарък. В последствие разбрах, че мъжът ми му е дал още 100 лева, та като цяло отсрамили сме се.
Тази година дъщеря ми завършва, надявам се да нае я затрупват с излишни неща, момичето си събира от години пари за кола, иска да има собствена, с парите от бала ще успее да го направи.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот roksana » 28 Фев 2017, 23:54

Още ли я има тази традиция на абитуриентите да се подарява бижу? Много отдавна не съм ходила на бал и нямам представа вече какво се подарява. По-лесно ще ми бъде да връча плик с пари и готово. На тази възраст те много по-добра работа биха им свършили.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Elica » 05 Мар 2017, 09:09

roksana написа:Още ли я има тази традиция на абитуриентите да се подарява бижу? Много отдавна не съм ходила на бал и нямам представа вече какво се подарява. По-лесно ще ми бъде да връча плик с пари и готово. На тази възраст те много по-добра работа биха им свършили.

На тази възраст, не мисля, че някаква работа ще им свършат, надали някой си харчи парите разумно. :mrgreen: А иначе традициите вече са да се дават пари, а според мен това е само лесно, но не носи никакви чувства и символика и нищо, парите обикновено отиват по почивки на Слънчака и напиване, та по-добре едно бижу, барем им остане спомен.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Kaya » 05 Мар 2017, 09:50

Най-добре да се подари на родителите по един плик и без друго са фалирали покрай това огромно събитие. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Pipilota » 06 Мар 2017, 13:05

В наши дни всичко е пари, децата искат да получат повече кинти за празниците, тях изобщо не ги интересуват вашите съкровени и дълбоки чувства, ден за напиване и да спечелим малко пари от роднините, защото сме направили нещо велико - завършихме училище.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта