Какво се подарява на абитуриент?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Коцева » 15 Апр 2014, 10:31

Баловете наближават и тази година. Миналата и ние имахте абитуриент, а тази сме канени на бал!
За сина ми не правихме такова събиране, както повечето семейства с роднини и негови приятели, нашият абитуриент реши, че не е необходимо, затова не знам как се подарява на абитуриент. :?

На наше много близко семейство детето им тази година завършва и сме канени на изпращането му, обаче не знам дали има някакви традиции да се подарява нещо определено. :?: Ние мислихме да му дадем парички, но и за сумата не съм сигурна?!!! :!: Мислихме да прибавим към подаръка и нещо по-символично като световната карта с компас :idea: , как ви се струва идеята? :idea:

Знаете ли дали и на майката трябва да се прави подарък или само на абитуриента? Всякакви идеи са от полза, така че ще чакам!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот maminka » 15 Апр 2014, 10:35

Ние скоро не сме ходили на такова събиране, но и аз мисля, че е излишно, в крайна сметка щом са си решили да го направят, мисля че е най-добре да попиташ родителите му дали иска нещо определено, ако не - някой друг да ти подшушне каква сума е нормално да се даде на абитуриент :P според мен не повече от около 50 лева на член от семейството, все пак всеки според възможностите си, нали ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот ruzham » 15 Апр 2014, 10:56

Мисля,че ако не познавате добре детето,най-добре е да се даде някаква сума пари.Сумата,която се дава,по принцип би трябвало да е минимум равностойна на куверта.В смисъл,ако има събитие в заведение,да се покрие разхода поне.Това като минимум.Нагоре-кой колкото може. :) На майката -цветя,ако подарявате букети още,защото аз вече не го правя.Подарявам живи цветя-саксия.
ruzham
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2014, 14:32

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Коцева » 09 Май 2014, 10:43

ruzham написа:Мисля,че ако не познавате добре детето,най-добре е да се даде някаква сума пари.Сумата,която се дава,по принцип би трябвало да е минимум равностойна на куверта.В смисъл,ако има събитие в заведение,да се покрие разхода поне.Това като минимум.Нагоре-кой колкото може. :) На майката -цветя,ако подарявате букети още,защото аз вече не го правя.Подарявам живи цветя-саксия.

Да, хареса ми идеята за живо цвете, но от къде да знам каква е стойността на куверта, неудобно е и да питам :oops: , а и нямам по принцип как вървят цените на кувертите за подобни събития! :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот pepa1974 » 10 Май 2014, 16:17

Кувертите вървят според бройката и категорията на заведението и естествено, какво включва куверта от 40 лв минимум до ....колкото ви побере главата нагоре. Абитуриентските балове вече са на цените на сватби, съответно и кувертите, значи колкото пари давате на сватба, толкова и на абитуриент по тази логика. Това, което чувам и виждам, че се подарява са бижута, супер скъпа козметика и пари, тук -там техника.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот mihailmihov » 12 Май 2014, 16:39

Аз бих ви препоръчал Карвинг- Резба върху плодове и зеленчуци, едно ново нестандартно, интересно искуство на красивата храна.
mihailmihov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Май 2014, 16:30

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот zheleva212 » 13 Май 2014, 11:34

mihailmihov написа:Аз бих ви препоръчал Карвинг- Резба върху плодове и зеленчуци, едно ново нестандартно, интересно искуство на красивата храна.

Хахахахха колко смахнато, ти това ли ще подариш на дъщеря си за бала? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот pepa1974 » 13 Май 2014, 16:03

mihailmihov написа:Аз бих ви препоръчал Карвинг- Резба върху плодове и зеленчуци, едно ново нестандартно, интересно искуство на красивата храна.

:shock: това майтап ли е или тъпа реклама?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот sofi_black » 14 Май 2014, 13:23

pepa1974 написа:
mihailmihov написа:Аз бих ви препоръчал Карвинг- Резба върху плодове и зеленчуци, едно ново нестандартно, интересно искуство на красивата храна.

:shock: това майтап ли е или тъпа реклама?

:lol: :lol: :lol: ще заложа на лоша реклама! :mrgreen:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Какво се подарява на абитуриент?

Мнениеот Kaya » 16 Ное 2014, 17:12

Е, ако е детето ми нещата ще са далеч по-различни, а и честно пък да ви кажа, аз не виждам смисъл да се награждава подобно геройство,все едно на нас роднините на всеки 4г. да ни дават по 100так за добре свършена работа, на децата работата им е да учат, свършили са я и толкова. Достатъчна награда от родителите им е покриването на разходите по бала, това знаете,че не е никак малко, а от роднините, ние даваме по 100лв. За някои може да е малко,но според мен е достатъчно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron