Безвредна козметика за бременни и кърмещи!

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Безвредна козметика за бременни и кърмещи!

Мнениеот julianne » 24 Апр 2014, 12:35

Вече влезнах в четвърти месец, т.е. четири месеца се опитвам максимално да огранича използването на каквато и да била козметика или то поне да открия такава, която да е безвредна!

Обаче какво друго й остава на една жена, ок, че си ядеш по колкото искаш, но не можеш да ядеш каквото си искаш :( , например, не можеш да бъдеш достатъчно безотговорен колкото си бил преди това! :!: :mrgreen:
Не се оплаквам, щастлива съм, но имам нужда да се погрижа за себе си, да боядисам косата си, все такива неща, за които съм мислила, като за сравнително безвредна козметика!

Кажете ми коя козметика е достатъчно безвредна, за да бъде използвана от бременни и кърмещи мами! :roll: Четох за някакъв лак за нокти, но много трудно откриваем, само в козметичните салони, евентуално?! :evil: Моля ви да ми дадете съвети, тъй като освен всичко друго, не можете да си представите корените на червената ми коса колко са израснали!!!! :cry: :cry:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Безвредна козметика за бременни и кърмещи!

Мнениеот moni.sparrow » 24 Апр 2014, 12:40

Не зная колко е популярна и дали сравнително лесно може да се намира по магазините, това е минералната козметика! Чела съм единствено добри отзиви за нея, но до сега не съм използвала! Като боята за коса преспокойно можеш да замениш с къна, но лошото е, че ти вече си я боядисвала, а натуралната къна не е препоръчително да се слага върху боядисвана коса, другото, което се предлага е безцветна къна с оцветител :!:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Безвредна козметика за бременни и кърмещи!

Мнениеот pepa1974 » 08 Май 2014, 18:24

Черната къна е ужасно вредна - не по-малко от черната боя, защото черна къна в природата не съществува и се приготвя като към безцветна къна се прибавя ХИМИЯ! Няма у нас контрол за вредност и ако нещо ти се случи благодарение на химикалите, ще се оправдават вносителите, че си алергична! Най-добре не се боядисвай по време на бременността, едва ли си побеляла, а бременността разкрасява всяка жена.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Безвредна козметика за бременни и кърмещи!

Мнениеот red_eyes » 10 Май 2014, 12:01

pepa1974 написа:Черната къна е ужасно вредна - не по-малко от черната боя, защото черна къна в природата не съществува и се приготвя като към безцветна къна се прибавя ХИМИЯ! Няма у нас контрол за вредност и ако нещо ти се случи благодарение на химикалите, ще се оправдават вносителите, че си алергична! Най-добре не се боядисвай по време на бременността, едва ли си побеляла, а бременността разкрасява всяка жена.

julianne пише, че е с червена коса, но съм съгласна с твоето мнение, че черната къна не струва! Що се отнася до истинската - червена много трудно може да си намериш такава, а и самото й използване не е от най-лесните, до колкото съм чувала и няма да ефекта, който се очаква ;)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Безвредна козметика за бременни и кърмещи!

Мнениеот pepa1974 » 13 Май 2014, 16:47

Попаднах на много сладък блог на една бременна и за да не отварям нова тема специално, ще го покажа тук:
http://www.kolibrito.com/
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Безвредна козметика за бременни и кърмещи!

Мнениеот lussy » 16 Май 2014, 15:14

pepa1974 написа:Попаднах на много сладък блог на една бременна и за да не отварям нова тема специално, ще го покажа тук:
http://www.kolibrito.com/

Във втора теми виждам, че го пускаш този блог, твой ли е? :?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Безвредна козметика за бременни и кърмещи!

Мнениеот pepa1974 » 19 Май 2014, 19:23

не, хоби ми е да си чета лични дневници и за този се сетих първо по повод темата със селфитата, защото е първият в който виждам селфи и от селфито видях, че мацката се боядисва като бременна, което пък е опасно според мен, защото аз без да съм бременна си изпатих от боя и очаквах да видя коментари относно боядисването през този период. Надявам се бях изчерпателна! :)
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Безвредна козметика за бременни и кърмещи!

Мнениеот niya_mazova » 30 Дек 2016, 15:02

И аз съм чувала, че докато е бременна жената, не трябва да се боядисва, но май никой вече не го спазва това и го определеха като мит от бабино време :smile: . А за специална козметика за бременни не съм попадала. Такава за предпазване от стрии, за масаж на гърди - да, но разкрасителна има ли,к оято е безвредна?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58


Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron