Кога спортът става навик?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот S_Milenska » 10 Дек 2014, 12:17

red_eyes написа:За съжаление не обичам да плувам и аз така, защото не мога, а и в повечето басейни водата е ужасно студена, вярно е, че съм зиморничава, но крайниците ми се сковават и да искам не мога, просто ме задушава студената вода, затова и все още търся своя спорт, :D но смятам, че не е добре да става навик, навиците на са хубаво нещо, а винаги трябва да се търси тръпката :idea:

А, не всички навици са хубаво нещо, аз имам навика да пуша и хич не се гордея с това :) А за спорта е хубаво да се намери някакъв, пък дори и това да е карането на колело :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Pipilota » 10 Дек 2014, 17:23

Burborino написа:Аз съм на 32 :lol: Мъжът ми от 9 години се опитва да ме научи, но според мен просто не е бил тогава момента... Защото аз обичам много да съм във водата, но изпитвах панически страх от това да остана без "почва" под краката или да се отпусна. В неделя стана така, че сама пожелах да ми асистира и в един момент лежах във водата по гръб без той да ме държи. След този опит пожелах да опитам да плувам. Естествено съм супер смешна защото като се изморя започвам да махам с ръце, не мога да се обръщам или да стъпвам на краката си след като съм плувала, но и това ще стане. много съм доволна... Още повече, че имам сериозни проблеми с кръста и не мога да тренирам някои неща, а плуването е препоръчително при такива проблеми и помага за заздравяването на гръбните мускули.
Та никога не е късно човек да опита. Иначе аз досега винаги съм си лежала и плувала с възглавничка.

Никакъв шанс да отида там и да се хвана редом с децата, мен на младини ме беше срам, моля се само свършека на света да не е свързан с наводнения, че кончината ми е в кърпа вързана :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот S_Milenska » 27 Юни 2015, 12:04

Мен много ме е срам да спортувам, защото все пак всяко начало в трудно, а когато няма кой да те подкрепя отстрани и става много трудно и гадно и демотивиращо, а как се кефя на хора, чийто кеф е да пробягат 20 километра, красота :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот BeenieGal » 29 Юни 2015, 10:15

S_Milenska написа:Мен много ме е срам да спортувам, защото все пак всяко начало в трудно, а когато няма кой да те подкрепя отстрани и става много трудно и гадно и демотивиращо, а как се кефя на хора, чийто кеф е да пробягат 20 километра, красота :)

Мене тези последните не мога да кажа, че ми правят кеф, по-скоро са ми безумни, но щом казваш, че те е срам, предполагам е добре да започнеш от дома с разни тренировки, има доста неща, които могат да се правят, а когато преминеш трудното начало, едва ли ще има какво да те притеснява да отидеш и във фитнеса :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Pipilota » 29 Юни 2015, 10:34

Докато мине срама доста време има да мине, Кaya. ;)
Иначе и аз се възхищавам на тези, които тичат по много километри, но там вече е спортен хъс и хората участват в състезания, но онези, които не могат да започнат деня си без сутрешната си тренировка са друго нещо :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Mauritius » 29 Дек 2015, 17:22

Pipilota написа:Докато мине срама доста време има да мине, Кaya. ;)
Иначе и аз се възхищавам на тези, които тичат по много километри, но там вече е спортен хъс и хората участват в състезания, но онези, които не могат да започнат деня си без сутрешната си тренировка са друго нещо :)

Като те е срам сама, защо не вземеш другарче, хем няма да ти е толкова скучно, аз смятам, че бих пукнала от скука сама във фитнеса, освен ако нямам програма, за която да мисля и следвам стриктно.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Yunona » 01 Яну 2016, 00:08

Спортът става навик като всяко друго нещо - когато усетиш удоволствието от него :)
Удоволствието да се чувстваш във форма, да се харесваш в огледалото, възхитеният поглед на любимия човек и леката, трудно прикрита завист на околните ... а лично мен - и одобрението на децата ми - това са неща, които подхранват естествената ни суета и представляват най-мощният стимул :)
Нямам време да ходя в зали, оборудвах си малък кът у дома и тренирам четири-шест пъти в седмицата рано сутрин - това е единствената ми възможност. Благодарна съм, че я имам. Благодарна съм и на себе си, че си позволявам това "време-само-за-мен". Страхотно е!
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Яну 2016, 11:06

Yunona написа:Спортът става навик като всяко друго нещо - когато усетиш удоволствието от него :)
Удоволствието да се чувстваш във форма, да се харесваш в огледалото, възхитеният поглед на любимия човек и леката, трудно прикрита завист на околните ... а лично мен - и одобрението на децата ми - това са неща, които подхранват естествената ни суета и представляват най-мощният стимул :)
Нямам време да ходя в зали, оборудвах си малък кът у дома и тренирам четири-шест пъти в седмицата рано сутрин - това е единствената ми възможност. Благодарна съм, че я имам. Благодарна съм и на себе си, че си позволявам това "време-само-за-мен". Страхотно е!

Страхотно е, че спортуваш у дома и си намерила начин, много хора си търсим само оправдания. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Яну 2016, 12:03

От първи януари обикновено всички започваме да спортуваме, но някои си го правят и по принцип, като Yunona :))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Nightmare » 04 Яну 2016, 14:41

Евала за мотивацията, някак все по-трудно се получава при мен, а и сутрин не ми е най-цветното време, след работа пък са други ангажиментите, може би ако се запиша на конкретни тренировки и зная, че ме чакат, само тогава бих била мотивирана, само защото съм ангажирала хората :mrgreen:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

ПредишнаСледваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта