Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Rali_hr » 10 Фев 2015, 13:34

Pipilota написа:Имам чувството,че сами си го налагаме това поведение на децата, защото и за миг не ги оставяме сами и ето навика вече е изграден и просто няма как да се търси спокойствие сега, без това да създава проблеми.

И аз така си мисля, така че никой ен е виновен за нищо. ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Elica » 13 Фев 2015, 17:02

Ех, тези бебета, учете ги докато са малки, а не да ви правят на криви, срамота :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Pipilota » 07 Яну 2017, 20:23

Днес си говорихме с една приятелка, че сегашните майки много се превземат и прекаляват в оплакването, нищо не са видели, така да се каже, но е модерно да си сърдит и оплакващ се. Постоянно се търси помощта на баби, лели и прочие, все безсмислени неща. След като ти е толкова трудно да имаш дете, ами нямай. Едно време нашите баби са гледали по 10 деца и са се справяли и то с много по-натоварено ежедневие от нашето и с повече грижи, за дом, за градина, за животни, за деца
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Яну 2017, 20:32

Pipilota написа:Днес си говорихме с една приятелка, че сегашните майки много се превземат и прекаляват в оплакването, нищо не са видели, така да се каже, но е модерно да си сърдит и оплакващ се. Постоянно се търси помощта на баби, лели и прочие, все безсмислени неща. След като ти е толкова трудно да имаш дете, ами нямай. Едно време нашите баби са гледали по 10 деца и са се справяли и то с много по-натоварено ежедневие от нашето и с повече грижи, за дом, за градина, за животни, за деца

:+1: с лигли се напълни по нашата земя. Колко приятелки родиха, всичките драматизират, сякаш кой знае какво правят, а не е нещо напълно естествено и нормално, реално раждането не е ли най-нормалното нещо на земята...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Локумът » 08 Яну 2017, 15:41

Всъщност, сега, може би заради информацията, която я има навсякъде, жените очакват само лоши неща да се случват с децата им и затова постоянно треперят нас тях и всяко едно тяхно действие. Всичко е насложено с информация, че е страшно и опасно, че всеки по някакъв начин иска са ги нарани. Затова се побъркват, обгрижват до лудост и после пишат "детето ми ме обсебва"
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Snejna » 08 Яну 2017, 18:15

Локумът написа:Всъщност, сега, може би заради информацията, която я има навсякъде, жените очакват само лоши неща да се случват с децата им и затова постоянно треперят нас тях и всяко едно тяхно действие. Всичко е насложено с информация, че е страшно и опасно, че всеки по някакъв начин иска са ги нарани. Затова се побъркват, обгрижват до лудост и после пишат "детето ми ме обсебва"

Локуме, днес съм почти за авсяко нещо съгласна с теб. Деца на по година и половина още не ядат готвено, а карат на пюрета, не им дават да пият сок, защото не им трябвало, а в същото време половината майки пушат цигари без изобщо да се замислят за това и за тази вреда. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот red_eyes » 09 Яну 2017, 14:08

Просто трябва по-добра организация. Не може да се свърши всичката работа на света, затова се степенува кое е по-важно за конкретния момент. После другото. Майките много се паникьосват, едва ли не не са никакви майки, ако не се справят с нещо. По-спокойно :smile: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Ernestina » 12 Яну 2017, 18:02

В днешно време изискванията към жената са много повече, отколкото в миналото. Ако едно време е нормалното е било жената да роди и да стои вкъщи да гледа децата, днес тя трябва да се грижи не само за децата и домакинството, но и да има кариера или поне да бъде и финансов стълб в семейството, че и да изглежда представителна. За това е нормално да има нужда от помощ, както и да усеща по-драматично момента, когато бебчо се роди и наистина има нужда от цялото внимание.
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот dejavu » 13 Яну 2017, 10:20

Някои изисквания и самите ние си ги поставяме и допълнително си усложняваме нещата. Затова преценката е важна и не е зле понякога да се вслушваме в чуждото мнение и да позволяваме да ни помогнат :smile: .
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Ernestina » 13 Яну 2017, 15:44

Едва ли някой си поставя за изискване, да не получава помощ :)
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта