Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот belleville » 17 Яну 2017, 11:09

Ernestina написа:Едва ли някой си поставя за изискване, да не получава помощ :)


Има и такива, има. Маниачки на тема контрол, които искат сами да се справят и никой да не им се бърка.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Mon_ton » 23 Яну 2017, 13:03

Майките сега искат да бъдат героини и да се представят колко са изстрадали и колко повече са от останалите. Ако получаваш помощ, значи си лоша и нямаш що да се оплакваш, ако гледаш детето само, или ако го гледаш сама,но и от време на време го мяташ при някоя баба на село, то пак имаш защо да сеоплакваш,а ко го направиш достатъчно добре. :) Общо взето, майката трябва да е страдала, един вид. После се оплакваме от децата си, но ние самите прекаляваме с майчинството и захласването по грижите за бебето.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот fawla » 23 Яну 2017, 17:06

Според мен това е провал на един родител, макар и да нямам дете, не е нормално да бъде обсебващо детето и то майката най-често го позволява това и тя самата го е направила. Тук вече става игра на нерви, кой ще победи в превъзпитанието.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот niya_mazova » 23 Яну 2017, 17:58

Това самозабравяне не е добре, като е майка трябва да забрави, че е жена, съпруга, приятел ли? Не е здравословно.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Mon_ton » 15 Фев 2017, 14:50

fawla написа:Според мен това е провал на един родител, макар и да нямам дете, не е нормално да бъде обсебващо детето и то майката най-често го позволява това и тя самата го е направила. Тук вече става игра на нерви, кой ще победи в превъзпитанието.

Tака е, но често в първите 1-2 години е много трудно изглеждането на детето.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот julianne » 15 Фев 2017, 15:30

Как ли ще се справи тогава, когато трябва да съчетае грижата за детето и ходенето на работа? Тогава тичане до градини, до работата, болнични, готвене и т.н.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Malina » 15 Фев 2017, 15:51

Ако детенцето е имало повече колики, като малко, то после логично, че започва да се привързва към определен начин на живот, не трябва да се оставя рязко да се наревава, а постепенно да се ограничи тази връзка. С оставяне за малко, заобиколено от интересни играчки и т.н., а не да бъде наказвано за грешката на родителите му.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Story_teller » 07 Яну 2019, 16:41

Много е трудно, и ние имахме такива периоди, които спокойно признавам, че бих искала никога да не си спомням. Имах чувството, че се задушавам. Исках да избягам. Това не означава че не обичаме децата си, просто и ние сме хора. Радвах се, ако мога да отида до магазина за глътка въздух. Успокоителното е че отминава този период.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот _Лилия_ » 20 Фев 2019, 11:43

Труден период си е, едва ли има родител, за когото да е било лесно и неусетно. Само търпение, повтаряне на мантри и помощ от таткото, баби и дядовци, могат да помогнат да се избута това време. В детската градина вече ще поолекне положението.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Innerlane » 08 Мар 2019, 21:47

Mon_ton написа:Майките сега искат да бъдат героини и да се представят колко са изстрадали и колко повече са от останалите. Ако получаваш помощ, значи си лоша и нямаш що да се оплакваш, ако гледаш детето само, или ако го гледаш сама,но и от време на време го мяташ при някоя баба на село, то пак имаш защо да сеоплакваш,а ко го направиш достатъчно добре. :) Общо взето, майката трябва да е страдала, един вид. После се оплакваме от децата си, но ние самите прекаляваме с майчинството и захласването по грижите за бебето.

Абсолютно. Но има само един по-лош тип майки от това и очевидно аз спадам към него. Разбира се, отдавна съм свикнала да ме гледат лошо и открито или не толкова да ме обвиняват:
"Ти си от ония необразовани глезли, които са избрали секциото... Това не е раждане, а операция. Не си никаква майка."
"Сама си си виновна, че не ти се е получило с кърменето. Детето е лишено от толкова много..."
"Как можа да си дадеш детето на ясла толкова рано. Защо въобще си го родила, като не можеш да стоиш вкъщи и да се грижиш за него първите няколко години???"
"Защо си се върнала на работа толкова рано/Защо работиш през уикендите? Ще изградиш ли въобще някога връзка с детето си?"
"Детето ти е в провинцията при баба си и дядо си цял месец август, когато яслите не работят? Ужас, сигурно плаче по цял ден... Каква майка си ти???"

Мога да продължавам още много, но е ясна идеята. С времето се научих да не си го слагам при сърце. Детето ми е много самостоятелно и социално, ходи с голямо желание на ясла (чак уикендите иска да ходи) и обожава да си играе и с големи, и с малки. Проходи и проговори много рано, има изумителен речник и разбиране за възрастта си. Много е лъчезарна и много обича и мен, и баща си (постоянно ни го казва), но вече е разбрала, че мама и тате ходят на работа. Единственото, което ме крепи е, че детето ми е щастливо, здраво и се развива чудесно. Това ме навява на мисълта, че дори да съм далеч от перфектната майка, явно все пак не съм се провалила тотално и все някакви неща правя добре.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron