Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот donni » 09 Май 2014, 17:09

Имаме грандиозен проблем, с който не мога да се справя! До сега не съм споменавала за него в този форум, но вече търся всевъзможни начини за справяне с хиперактивността на детето!

Бебето е на 7 месеца и я гледаме сами със съпруга ми – без помощта на нашите родители! Единственото спокойствие е, когато излезем навън с количката, тогава заспива, вечер не можем да я усмирим до полунощ :( , всичко на всичко й се събира около 8 часа нощен сън! Не мога да я оставя сама в шезлонга, нито никъде другаде, постоянно трябва да бъде в ръцете ми, иначе започва да буйства и плаче, крещи, удря главата си в решетките на кошарата! :cry: :cry:

Вечер хапваме със съпруга ми на смени, тъй като няма друг начин, вкъщи е пълна кочина :oops: , няма как да почистя и да подредя, абсолютно цялото ми внимание и време е отделено за бебето. Таткото се грижи за домакинската работа :oops: до колкото му е възможно през уикендите, направо си е златен! :) Вече изнемогваме! Не мога да отида да се изпишкам, затова през деня пия по-малко течности, до такава степен сме я докарали!!! :cry: :cry:

Нуждаем се от спешна помощ, така че да намерим начин да се справя с детето и с домакинските си задължения едновременно! Има ли начин да я приучим да бъде поне по-спокойна, така че да не се самонаранява, когато е сама…? Всеки съвет и напътствие ще ми бъдат от полза!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот penny » 09 Май 2014, 17:14

Най-доброто решение (съдя от моя опит) е да бъдеш твърда и същевременно детето да усеща загрижеността ти! Не може да нямаш лично време и детето трябва да знае това! Най-добре до остави в кошарката му за игра, докато ти вършиш нещо в стаята и му говори непрестанно за това, което правиш или му пей... това, което ще го успокои най-много, ще се тръшка, ще реве, но трябва да се научи!!!
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Mummy » 10 Май 2014, 15:56

И ние имаме същия проблем, за щастие имаме баба и дядо подръка, които макар и трудно успяват да го занимават докато свърша някоя работа. При нас рекламите по тв действат успокояващо, песничките също, изнасям го на хладно на терасата..., но понякога просто трябва да се умори, за да заспи. Така че общо взето търпя постоянно хленчене и се надявам с израстването да се подобрят нещата...
Mummy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2014, 15:41

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот pepa1974 » 10 Май 2014, 16:00

Няма ли възможност да те отменя някой поне 1 път седмично за по няколко часа? Примерно някоя по-млада пенсионерка от вашия вход, срещу неголяма сума? Не е нормално съвсем сама жена да си отглежда бебето 24 часа.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот penny » 12 Май 2014, 14:33

Аз не знам дали бих си оставила детето на някой друг, освен на бабите и дядовците му... много ще ми е притеснено през цялото време :oops:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот pepa1974 » 13 Май 2014, 16:17

donni, попаднах на един текст, в който се твърди, че пасивното тютюнопушене е свързано със синдрома на хиперактивност и дефицит на вниманието и със смущения в когнитивните способности при децата. Ако пушите в къщата, в която гледате бебето, може това да нарушава спокойствието му? Ако те интересува, мога да издиря този текст.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Pipilota » 21 Ное 2014, 15:29

Имам чувството,че сами си го налагаме това поведение на децата, защото и за миг не ги оставяме сами и ето навика вече е изграден и просто няма как да се търси спокойствие сега, без това да създава проблеми.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Kaya » 28 Ное 2014, 16:35

Еее, много лошо сте се научили, аз съм любопитна изобщо спасихте ли се от тази ситуация и сега какво е положението?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот Andrey » 06 Яну 2015, 13:56

ХАхаха много гадно :))) Успех ви пожелавам. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Бебето иска цялото ми внимание – не мога да се справя!

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Яну 2015, 15:31

pepa1974 написа:Няма ли възможност да те отменя някой поне 1 път седмично за по няколко часа? Примерно някоя по-млада пенсионерка от вашия вход, срещу неголяма сума? Не е нормално съвсем сама жена да си отглежда бебето 24 часа.

Как да не е нормално? В крайна сметка бебетата не са ли нашите деца, а не на съседката, на бабата? Аз винаги сама съм гледала детето си, не ми е дотежало.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron