Как заминахте да работите в чужбина?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как заминахте да работите в чужбина?

Мнениеот Bambaa » 15 Май 2014, 14:39

От известно време се замислям дали да не замина за чужбина, обаче се чудя как да си намеря сигурна работа!
До колкото чувам от познати или са отишли да учат и в последствие са си намерили работа в чужбина, или са имали приятели и те са има помогнали за това!

Мислих си за агенция, но не знам до колко мога да се доверя, след толкова репортажи за измамници, които са взели последните пари и надежди на хора, които това е бил единствения изход - заминаването за чужбина! Въпреки, че ако ме насочите към такава, която е сигурна те поне знаят какви професии са най-често срещаните и такива, в които има липса на работещи от дадена професия.
Каква беше вашата история и как се озовахте работещи в чужбина?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как заминахте да работите в чужбина?

Мнениеот valiopaf » 15 Май 2014, 14:43

Нямам личен опит, но мои приятели си търсиха от България работа, квартира и всичко останало, просто в момента, в който ги извикаха на интервю заминаха... и до сега повечето не са се върнали ;) Агенцията също е опция, но трябва да ти е препоръчана от сигурен човек, знаеш :!:
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Как заминахте да работите в чужбина?

Мнениеот silver933 » 18 Ное 2014, 12:09

Не е лесно,има различни агенции, но наистина трябва да бъдат препоръчани,единствения плюс на подобни агенции е,че ти изкарват необходимите документи за работа, но дали ще си доволен от работата,която ще ти предложат не се знае.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как заминахте да работите в чужбина?

Мнениеот Elica » 12 Дек 2014, 18:29

Не е лесно изобщо, обаче това е положението :(
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как заминахте да работите в чужбина?

Мнениеот Andrey » 13 Дек 2014, 14:56

МНого познати заминаха на място и от там започнаха да си търсят работа, доста рисковано според мен, но за щастие - успяха да се справят :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как заминахте да работите в чужбина?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Дек 2014, 16:08

valiopaf написа:Нямам личен опит, но мои приятели си търсиха от България работа, квартира и всичко останало, просто в момента, в който ги извикаха на интервю заминаха... и до сега повечето не са се върнали ;) Агенцията също е опция, но трябва да ти е препоръчана от сигурен човек, знаеш :!:

Това е истински късмет да заминеш на сигурна работа, много мои познати заминаха и почнаха там да си търсят късмета, много не успяха и се върнаха :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как заминахте да работите в чужбина?

Мнениеот S_Milenska » 16 Дек 2014, 13:34

Аз ходих за едно лято на студентска бригада и това ми беше всичкото :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как заминахте да работите в чужбина?

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2014, 15:03

rabotnata pchela написа:Това е истински късмет да заминеш на сигурна работа, много мои познати заминаха и почнаха там да си търсят късмета, много не успяха и се върнаха :(

А някои казват, че има много работа, май нещата са до късмет, някои просто си го имат късмета, който е най-важнияъ при такива ситуации :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как заминахте да работите в чужбина?

Мнениеот Anka » 17 Мар 2015, 12:34

Много ми се иска и аз да замина да работя в чужбина и се чудя дали не е удачен вариант да пробвам с фирмите, в които се берат разни зарзавати, а после на място, когато почивам да си търся друг вид работа. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как заминахте да работите в чужбина?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Мар 2015, 13:33

Anka написа:Много ми се иска и аз да замина да работя в чужбина и се чудя дали не е удачен вариант да пробвам с фирмите, в които се берат разни зарзавати, а после на място, когато почивам да си търся друг вид работа. :roll:

На мен ми се вижда много трудоемко и сякаш мъжка работа, но аз съм си малко глезла ;) Мисля, че можеш да се справиш с това без проблем! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта