Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Апр 2017, 14:46

Звучи много вкусно! Аз харесвам също рибата, опечена съвсем просто и със свежи подправки запечена, а не със сухи.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот vanusha » 10 Апр 2017, 22:03

Напоследък започнах да се уча да ям риба, и 2 пъти в седмиата хапваме - на хартия, на скарата, на пара, пържена. Най-често вземаме лаврак, пастърва, скумрия, сьомга.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Alex_mor » 11 Апр 2017, 09:44

Аз съм си традиционалист, обичам си скумрията най-много, точно заради силния вкус и аромат, който има. :mrgreen: На скара, после натъркана с копър и лимон ми е повече от любима, винаги така я хапвам. В комбинация със свежа салата си става повече от перфектно ястие.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Kaya » 12 Апр 2017, 12:01

За мен рибата не е много често в менюто, у дома почти никой не обича, яде се рядко и все се караме за нея. Аз също не съм почитател, но се опитвам да я ям, само защото е полезна и да я покажа не децата дори.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот kauda » 07 Май 2017, 12:29

Напоследък хапвам повече риба, у нас започнахме да се храним малко по-здравословно. Все пак рибата е много важна за здравето на човек. Най-често я пека с подправки и лимон, завита в хартия с розмарин и лимон. На пара също я харесвам, на скарата не толкова, но и на скара я ям. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Snejna » 27 Юли 2018, 14:53

През лятото ядем повече риба, иначе не сме много по рибата, а и не обичам да я приготвям вкъщи, после всичко смърди, та не се стои! :)
Рибата най-често е сьомга и я правя на тиган, или печена под фолио с лимон и масло.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Милинка » 27 Юли 2018, 17:47

Не съм по рибната кухня, нещо не ме кефи. Ям само скумрия и то ако се сетя 1, 2-ти в месеца. Е на морето си хапвам и цаца :grin:
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Юли 2018, 17:48

У нас само аз ям риба. жена ми много мрази миризмата ѝ и туй че има много кости и тъй като основно тя приготвя храната у дома , нали се сещате рибата на присъства в менщто на семейството ни. Аз правя 1 по рецепта на Джейми Оливър и то като сме на село и ли навъм н абарбекюто. Деацата много я харесват, но тя се мръщи та мръщи и сме навън и все и мирише. Но сега е лято и има много заведения, на които продават бира с цаца, че си отяждам за цяла година напред :grin:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Pipilota » 30 Юли 2018, 13:03

Иаз не готвя у нас, много мирише, позлволявам си само морски дарове да направя и сьомга, че те миришат толкова. Дори и на скарата да приготвя, после пак смърди супер много и не може да се измирише терасата, сякаш аромата попива навсякъде. Затова предпочитам да си купя, хората ми я сготвили и грижата за миризмите си остава само тяхна. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Dalia » 31 Юли 2018, 13:33

Аз много обичам риба, но у нас мъжът ми не я понася. И покрай него и децата не я ядат. Чакам с нетърпение да отидем на морето и да си похапна вкусна пържена цацичка, но тази година тия дъждове край нямаха. Дори и в момента вали при нас направооо, отвраттттттттттт! Никак не ми е лятно тази година :roll: Но нз морето било хубаво времето казаха моите приятелки , които живеят там и другата седмица живот и здвае и ние ще го видим, дано времето е балгосклонно към нас. Ето, казахте риба и аз към моята любов морето се отнесохххххххххххххххххххх! :heartbeating: :heartbeating: :heartbeating:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron