Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Мнениеот pepa1974 » 28 Май 2014, 14:34

Аз пък четох, че единствено нашата си леща е безвредна, а всички други видове, които увират бързо са си генномодифицирани продукти, така че предпочитам за 1 час да я сготвя вместо да се тровя за по-бързо. но кюфтенца от леща могат да се приготвят от всеки вид, така че -няма проблем.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Мнениеот MollyDolly » 29 Май 2014, 13:24

pepa1974 написа:Аз пък четох, че единствено нашата си леща е безвредна, а всички други видове, които увират бързо са си генномодифицирани продукти, така че предпочитам за 1 час да я сготвя вместо да се тровя за по-бързо. но кюфтенца от леща могат да се приготвят от всеки вид, така че -няма проблем.

Никак не съм съгласна с това, което казваш. Все едно е да твърдиш, че сливите са ГМО, защото има различни сортове - червени, жълти, зелени. Специално червената леща, просто е обработена по различен начин, като й е махната обвивката на зрънцето, затова е разполовена (ако си виждала) съответно и затова увира по-бързо :idea: :idea:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Мнениеот kalinka-kuku » 30 Мар 2015, 16:38

МНого обичам леща и всяка седмица си правя, оранжевата е много готина увира страшно бързо, тя ми е като корпус са бързо реагиране, когато трябва да сготвя много на бързо :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Мнениеот kauda » 30 Мар 2015, 17:05

marsu написа:МНого обичам леща и всяка седмица си правя, оранжевата е много готина увира страшно бързо, тя ми е като корпус са бързо реагиране, когато трябва да сготвя много на бързо :)

и аз обичам, но у нас вече им писна да ги храня постоянно с леща :)) Горките ги побърках с тая леща, вече няма да искат да видят леща ;))
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Мнениеот Pipilota » 31 Мар 2015, 10:09

Харесва ми да си хапвам лещени кюфтета, много са ми любими, но много трудно ги приготвям. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Мнениеот Kaya » 27 Юни 2015, 11:40

Много обичам да ям червена леща, толкова бързо се приготвя и става чудесна на пастет с магданоз и чесън. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Мнениеот kauda » 05 Авг 2015, 12:14

Някой чувал ли е за черна леща и как се приготвя ? По-различна ли е на вкус от другата?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Мнениеот lini_leni » 05 Авг 2015, 16:33

kauda написа:Някой чувал ли е за черна леща и как се приготвя ? По-различна ли е на вкус от другата?

Мисля, че всички са със сходен вкус, то няма как да е много по-различен, най-важно според мен е да знаеш как да я приготвяш, колко време да я вариш и с какво да я гарнираш, понеже освен на супа, аз не съм приготвяла по друг начин :|
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Мнениеот Yunona » 05 Авг 2015, 19:03

kauda написа:Някой чувал ли е за черна леща и как се приготвя ? По-различна ли е на вкус от другата?


Много харесвам черната леща :) Наричат я още "леща белуга", защото зрънцата приличат на хайвера на белугата. Ако я накиснеш предварително, увира за 20 минути, но и ненакисната се сварява бързичко. Като се свари, сменя цвета си - покафенява. Има лек привкус на ядки.
Приготвям салати с нея, както и пълнежи за зеленчуци (в съчетание с просо).
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Видовете леща, от коя сте доволни и как я приготвяте?

Мнениеот Lollipop » 06 Авг 2015, 08:36

Никога не съм правила леща на салата, дори и обикновената, за мен лещата е яхния или как да я нарека не знам - манджичка. ;) Бих я пробвала тази леща черната както казва Yunona, пък и съм сигурна, че ще се получи супер вскусно :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron