Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот Fancy » 22 Май 2014, 14:52

Привет! Имам известни опасения относно раждането има един месец, а още не знам дали ще раждам естествено или секцио.

Има и друго - с нормална височина, но с тесен таз и това допълнително ме притеснява, ако е седалищно какви са рисковете и за двама ни и дали задължително ще се наложи да родя секцио. :roll: Като, че ли ми се иска да родя естествено и да си спестя всички тези главоболия след секциото, но как да взема най-доброто решение, особено ако в последния момент се окаже, че трябва да е с операция, най-малко няма да имам времето да се настроя психически за това! :|

Възможно ли е момичетата с преживяна подобна дилема да споделят опита си и в крайна сметка какво се е случило :?: :roll:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот penny » 22 Май 2014, 15:05

И аз не съм с широк таз и ако ти кажа, че ми беше лесно ще те излъжа! Не беше седалищно раждане, но ако е такова, никой не би ти позволил да го родиш, ще те срежат, бързо трябва да се нагаждаш според ситуацията - няма начин! ;)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот pepa1974 » 23 Май 2014, 19:43

И аз мисля, че при седалищно раждане ще родиш със секцио или ще те цепнат пак, но нямаш ли си лекар, който да ти каже?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Ное 2014, 10:22

Аз се чудя тази история с тесния таз от кога се появи на бял свят :) Когато са раждали по обори и плевни как тазовете им винаги са били достатъчно широки,а сега видиш ли - отесняхме и не можем да си свършим работата, като раждането?
А за секциото, опре ли ножа до кокала няма да имаш много време да мислене и настройване. :) Когато отиваш да раждаш влизаш с мисълта,че ще слушаш! Затова е важно да имаш доверие на лекаря си:)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот dDedov » 18 Юни 2015, 10:33

rabotnata pchela написа:Аз се чудя тази история с тесния таз от кога се появи на бял свят :) Когато са раждали по обори и плевни как тазовете им винаги са били достатъчно широки,а сега видиш ли - отесняхме и не можем да си свършим работата, като раждането?
А за секциото, опре ли ножа до кокала няма да имаш много време да мислене и настройване. :) Когато отиваш да раждаш влизаш с мисълта,че ще слушаш! Затова е важно да имаш доверие на лекаря си:)

Ооо хич не ми излизайте с тея за плевните и оборите, какъв е бил процентът на оцелелите майки и деца и аз не зная с точност, но е бил далеч по-различен от днешния.
Относно темата, моята жена имаше съмнения, че ще й се наложи секцио, за щастие нямаше проблеми, но до колкото разбирам е била една от малкото късметлийки или поне така й е казала акушерката :idea:
dDedov
 
Мнения: 71
Регистриран на: 27 Фев 2014, 13:28

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот Jully » 18 Юни 2015, 11:58

Тесният таз няма нищо общо с раждането, проблем може да е единствено размера на плода, как е разположен и т.н. това са основните причини за високата смъртност при раждането, а не защото бебето било идеално разположено, а не могло да излезе през кокалите.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот svetlozara » 18 Юни 2015, 12:34

Секцио при всички положения, далеч по-приятно и по-лесно за жената и за бебето, нещата се случват за минути, няма мъки с часове, не само с тесен таз, ами по принцип така трябва да се ражда.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот Pipilota » 30 Мар 2016, 10:00

И аз не вярвам в историите за тесния таз много,но е въпрос на избор. Обаче, ако бебето е разположено неправилно, то задължително трябва да бъде секцио, няма нужда да се мъчите, а и последствията могат да бъдат много по-големи, отколкото при едно секцио. При седалищно раждане, ако изобщо успееш да родиш, то се приготви за големи мъки след това, разкъсвания и какво ли не. Има си правилна посока на излизане на бебчето, другото не става. Най-добре е да има лекар, на който да се разчита при раждането.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот Mon_ton » 30 Мар 2016, 12:53

Мисля, че всяка жена трябва да направи избора, който ѝ дава сигурност и спокойствие. Ако мислите, че тесния таз може да ви попречи да родите спокойно, то по-добре да се доверите на лекар. За да може да се направи по-безпристрастна оценка и то все пак професионална, много е важно да си намерите лекар, който да ви каже истината в очите, а не някой, който иска да прави бизнес от вашето състояние. В случая съветите ми по тази тема са закъснели, защото бебчето трябва вече да е голямо, но все пак може да е полезно за бъдещи мами, които още не могат да вземат решение и да направят своя избор. Просто се доверете на лекаря си и му споделете опасенията си!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Мар 2016, 15:21

dDedov написа:
rabotnata pchela написа:Аз се чудя тази история с тесния таз от кога се появи на бял свят :) Когато са раждали по обори и плевни как тазовете им винаги са били достатъчно широки,а сега видиш ли - отесняхме и не можем да си свършим работата, като раждането?
А за секциото, опре ли ножа до кокала няма да имаш много време да мислене и настройване. :) Когато отиваш да раждаш влизаш с мисълта,че ще слушаш! Затова е важно да имаш доверие на лекаря си:)

Ооо хич не ми излизайте с тея за плевните и оборите, какъв е бил процентът на оцелелите майки и деца и аз не зная с точност, но е бил далеч по-различен от днешния.
Относно темата, моята жена имаше съмнения, че ще й се наложи секцио, за щастие нямаше проблеми, но до колкото разбирам е била една от малкото късметлийки или поне така й е казала акушерката :idea:

Смъртността в повечето случаи е била не заради факта, че бебето не може да излезе, щото майката е много свита, а от седалищни раждания и подобни!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта