За или Против използване на техника от деца?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот miron » 29 Яну 2016, 16:03

Абсолютно съм ЗА. Естествено зависи колко време използват техниката и колко време имат за други занимания. Ако ще е контролирано използване, то е задължително да прекарват поне по час на ден пред компютъра.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Jully » 29 Яну 2016, 17:30

miron написа:Абсолютно съм ЗА. Естествено зависи колко време използват техниката и колко време имат за други занимания. Ако ще е контролирано използване, то е задължително да прекарват поне по час на ден пред компютъра.

Това си е доста, може и по-малко да се използва техниката, не е нужно да се прекалява, да не забравяме, че децата най-напред имат нужда от игра навън и да развиват мозъка си. Това не може да стане на компютъра.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот balsam » 08 Фев 2016, 16:56

Като поотраснат е хубаво да боравят с такава техника - ютия, прахосмукачка, печка и такива ми ти работи. :grin:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Pipilota » 08 Фев 2016, 17:23

balsam написа:Като поотраснат е хубаво да боравят с такава техника - ютия, прахосмукачка, печка и такива ми ти работи. :grin:

хахах А като малки трябва да знаят как се отваря хладилника и да носят бира на мама и на тате, нали? :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Andrey » 09 Фев 2016, 11:15

Аз съм против неизползването на техника, задължително е да умеят, от там нататък вече останалото е препоръчително. :mrgreen: За печката можем да поспорим кога се учи. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот iwoni » 09 Фев 2016, 12:28

Andrey написа:Аз съм против неизползването на техника, задължително е да умеят, от там нататък вече останалото е препоръчително. :mrgreen: За печката можем да поспорим кога се учи. :lol:


Е, за печката може и след 30-тата година. Нека да се задоми първо, че тогава :grin:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Elica » 09 Фев 2016, 12:31

Е айде сег аще чакаме да се задоми, може и по-рано да се използва. :)
Но иначе по темата, мисля, че всяко дете е различно, някои ги влече това, други не, въпрос на нагласа и на грижи. :) Използването на техника не означава, че детето ще е глупаво и няма да се развива в другите умения, нали така?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот mamina » 16 Фев 2016, 12:01

Elica написа:Е айде сег аще чакаме да се задоми, може и по-рано да се използва. :)
Но иначе по темата, мисля, че всяко дете е различно, някои ги влече това, други не, въпрос на нагласа и на грижи. :) Използването на техника не означава, че детето ще е глупаво и няма да се развива в другите умения, нали така?


И да използва, и да не използва не означава, че ще е глупаво детето. Всичко се научава, стига да има желание! :grin: Няма как да избягаме от техниката, навсякъде е около нас. Децата бързо свикват с новостите.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот kauda » 16 Фев 2016, 13:35

Между другото има дца на по 2 години, които се справят учудващо добре с телефони, таблети. :) Все пак нан каквото го научиш детето. :) Важното е да не изостава от времето си и все пак да не се вглабява твърде много в игрите.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот penelopa » 17 Фев 2016, 11:03

Не знам двегодишните, но моят десет годишен каквото му попадне в ръцете задължително и човъркнато, разглобено, за да види какво има вътре и как работи. Така ми съсипа един тостер. Вярно, че беше стар и за смяна, но не е в това въпроса :mrgreen: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта