Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови?

Мнениеот dejavu » 23 Май 2014, 14:28

Повечето хора знаят, че старите вещи са доста по-качествени, съответно издържат много повече време. :!:
Пример за това са нашите интериорни врати, които не са сменяни предполагам, от както сме се нанесли във въпросното жилище и се усеща нуждата ако не от купуване на нови, то да реставрираме и запазим старите!

Наистина се двоумя какво да направим, понеже апартаментът е с много стаи, респективно и врати – точно седем на брой, като в това число влизат баня и тоалетна. :shock:
Един наш познат майстор ни каза, че е по-добре да запазим старите, като той ще ни помогне да ги въведем в прилично състояние, от колкото да дадем много пари за нови, които така или иначе не са качествени, по неговите думи!
Изправени сме пред наистина огромна дилема, понеже една интериорна врата е средно около 200 лева, дори не искам да си помислям за сумата, която трябва да се отдели за нови! :shock: :shock:

А според вас, до колко могат да се въведат в добро състояние старите интериорни врати, при положение, че касите им са изметнати малко или много от годините и се затварянето не е като при нови? :? :? Кажете как да постъпим и според вас толкова ли са некачествени новите, за да няма смисъл да се подмени с такива? :? :?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови

Мнениеот MollyDolly » 23 Май 2014, 14:35

И аз съм на мнение е добре да се запазят колкото е възможно по-дълго старите врати по-специално... сносните врати са доста по-скъпи от 200 лева, а старите са дървени и висококачествени, така че наистина е добре да се замислиш за варианта на твоя майстор!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови?

Мнениеот ivoblinc » 29 Юли 2014, 16:11

със сигурност бих запазил старите, въпросът е обаче да си намериш наистина добри майстори, които знаят какво правят и да им кажеш, че трябва да се стегнат, ако имат подходящите машини ще стане сравнително бързо
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови?

Мнениеот S_Milenska » 17 Дек 2014, 13:03

Аз много харесвам новите врати, макар че за качество може да се спори - цената е много определяща, от нея зависи материала, който е използван. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови?

Мнениеот YoLindi » 18 Дек 2014, 16:28

Е доста си е да дадеш за 7 врати по 5 стотака, малко си е кофти, според мен, вярно е, че има много готини със супер дизайн, ама дали си заслужава :idea:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови?

Мнениеот Mon_ton » 18 Дек 2014, 16:35

YoLindi написа:Е доста си е да дадеш за 7 врати по 5 стотака, малко си е кофти, според мен, вярно е, че има много готини със супер дизайн, ама дали си заслужава :idea:

Е като искаш хубави врати защо да не, все пак това е инвестиция, която е завинаги, дори и да не е наведнъж :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови?

Мнениеот Rali_hr » 31 Мар 2015, 12:21

Аз харесвам новите супер много, толкова са красиви, ако мога бих ги сменила - малко по малко :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови?

Мнениеот qwerryyy » 31 Мар 2015, 13:45

Rali_hr написа:Аз харесвам новите супер много, толкова са красиви, ако мога бих ги сменила - малко по малко :)

И на мен ми харесват, може да не са издръжливи като едновремешните, но са много красиви поне. ;) А и на интериорната врата кой знае какво може да ѝ се случи :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови?

Мнениеот draga.mihova » 27 Апр 2015, 12:30

qwerryyy написа:
Rali_hr написа:Аз харесвам новите супер много, толкова са красиви, ако мога бих ги сменила - малко по малко :)

И на мен ми харесват, може да не са издръжливи като едновремешните, но са много красиви поне. ;) А и на интериорната врата кой знае какво може да ѝ се случи :)

Абе ако има кой да ти вършее в къщата, било то снаха, свекърва или дете, лесно се чупят :lol: Нашите ги стегнахме и доста години караме с тях, само самите брави подменихме :idea:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Интериорните врати –да запазим старите или да купим нови?

Мнениеот qwerryyy » 17 Юни 2015, 10:11

Не е така, как ще ти вилнее някой из къщата, има си начини вратите да не се блъскат и да не се чупят.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron