Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състояние?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състояние?

Мнениеот Nightmare » 28 Май 2014, 11:23

Скоро четох статия, която силно ми повлия – всяка дума, независимо дали е прочетена, помислена или изказана може да повлияе върху структурата на молекулите на ДНК в тялото ти и по този начин върху здравословното ти състояние! :idea: :idea: :idea:

Невероятно, нали? Винаги съм смятала за грозни ругатните, но особено с начина на живот, който водя в момента, все по-често ми се иска да кажа Мамка му!!! :evil: :evil:
Е, явно е, че трябва да успокоя топката и да започна да се радвам на малките жестове, на хубавите думи и все по-често да ги изричам, за да може в един момент да повлияят ползотворно върху мен, а и върху околните!

Вие вярвате ли в твърдението, че думите могат да повлияят върху здравословното ви състояние? :shock:
Ако все още се съмнявате, само мога да се защитя с един от експериментите, който са провели учени. Става дума за семена, които са били убити чрез радиоактивно облъчване, в следствие на хубави думи, респективно предаване на положителна вибрация, семената оживяват! :o :o
Няма какво друго да ви кажа, освен отново да ви попитам – вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състояние? :?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състоя

Мнениеот bojo_kolev » 28 Май 2014, 11:28

Всеки ден учени правят разни открития, това по-скоро ме обезверява, от колкото самото откритие. От друга страна, като се има предвид, че тялото ни се състои от около 90% вода, а тя доказано има памет, това си е нормален извод! :idea: дано повече хора си помислят следващия път, когато изругаят, какво следва! ;)
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състоя

Мнениеот pepa1974 » 02 Юни 2014, 16:10

Вярвям че думите и мислите могат да повлияят на здравословното ни състояние.Колкото пъти си помисля нещо лошо, че ще се случи и то нещо наистина такова става, затова гледам да мисля за хубави неща.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състоя

Мнениеот dessiblond » 04 Юни 2014, 16:27

pepa1974 написа:Вярвям че думите и мислите могат да повлияят на здравословното ни състояние.Колкото пъти си помисля нещо лошо, че ще се случи и то нещо наистина такова става, затова гледам да мисля за хубави неща.

Не е много хубав този пример, по-добре да кажеш, че колкото и пъти си помислиш, че ще се случи нещо хубаво или че ще срещнеш приятен човек - то става! ;) ;)
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състоя

Мнениеот Snejna » 27 Ное 2014, 14:16

bojo_kolev написа:Всеки ден учени правят разни открития, това по-скоро ме обезверява, от колкото самото откритие. От друга страна, като се има предвид, че тялото ни се състои от около 90% вода, а тя доказано има памет, това си е нормален извод! :idea: дано повече хора си помислят следващия път, когато изругаят, какво следва! ;)

Вода, вода и памет, ама тя от къде е минавала тая вода... :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състояние?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Дек 2014, 17:46

Вярвам разбира се, думите така могат да те подредят, че да ти се стъжни света, после депресия и айде ;) болни..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състояние?

Мнениеот silver933 » 17 Дек 2014, 13:27

Ми вярвам, разбира се, всичко е от значение в този живот. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състояние?

Мнениеот Kaya » 14 Апр 2015, 11:24

Е, разбира се, все пак думите са тези, които могат да ни убият желанието за живот за отрицателно време просто, съвсем логично могат да повлияят и на здравето ни. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състояние?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Апр 2015, 12:09

Kaya написа:Е, разбира се, все пак думите са тези, които могат да ни убият желанието за живот за отрицателно време просто, съвсем логично могат да повлияят и на здравето ни. :)

И аз съм на това мнение, думите могат наистина да те 'убият" :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вярвате ли, че думите влияят върху здравословното състояние?

Мнениеот Slavena » 14 Апр 2015, 12:50

Това са пълни глупости, нищо не може да ме засегне толкова, по-скоро действията влияят на здравето.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта