Какво е кафето, което харесвате?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Какво е кафето, което харесвате?

Мнениеот Harmony » 17 Юни 2016, 16:01

Как се приготвя кафето в това? Приспособлението вътре ми прилича на нещо като бутало. Как се ползва?
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Какво е кафето, което харесвате?

Мнениеот valensiq » 28 Ное 2016, 16:08

Harmony написа:Как се приготвя кафето в това? Приспособлението вътре ми прилича на нещо като бутало. Как се ползва?

Аз също имам такава чаша и си правя кафето там. Точно като бутало е, слага се кафето на дъното на чашата и отгоре се притиска с това и се оставя, след известно време се присипва в чашата. Става и за чай.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Какво е кафето, което харесвате?

Мнениеот Pipilota » 28 Ное 2016, 16:27

Моет кафе е класика от кафе машина, горещо и ароматно, черно и силно с каймак! Перфектно! Никакви нескафета не пия, пия само такова кафе, когато имам възможност, по-добре без кафе, отколкото с кофти!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво е кафето, което харесвате?

Мнениеот Yunona » 28 Ное 2016, 16:35

Едно време обичах дълги кафета, шварц или еспресо.
Откакто преди 6-7 години крачето ми за първи път стъпи в Италия, разбрах кое е моето кафе - еспресо ристрето :heartbeating:
Късо, силно, ароматно, с каймак. Понякога го пия съвсем чисто, понякога добавям на върха на лъжичката кафява захар, често следобедното ми е с парченце натурален шоколад. Мляко и сметана - никога, бррр...
Вкъщи имаме машина с капсули "Лаваца", на работа машината е пълен автомат - мели го в момента на приготвяне и ни глезят с най-добрите марки на пазара :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво е кафето, което харесвате?

Мнениеот Pipilota » 28 Ное 2016, 16:54

Yunona написа:Едно време обичах дълги кафета, шварц или еспресо.
Откакто преди 6-7 години крачето ми за първи път стъпи в Италия, разбрах кое е моето кафе - еспресо ристрето :heartbeating:
Късо, силно, ароматно, с каймак. Понякога го пия съвсем чисто, понякога добавям на върха на лъжичката кафява захар, често следобедното ми е с парченце натурален шоколад. Мляко и сметана - никога, бррр...
Вкъщи имаме машина с капсули "Лаваца", на работа машината е пълен автомат - мели го в момента на приготвяне и ни глезят с най-добрите марки на пазара :)

Звучи, като че ще ми хареса! Аз също обожавам качествено кафе! А твоето ми звучи като такова,което с радост бих пила в твоята компания!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво е кафето, което харесвате?

Мнениеот annydance » 29 Ное 2016, 10:01

Тук ще се заформи една компания за пиене на кафе :grin: . Лошото е, че само виртуално, но пък всеки да компенсира вкъщи или на работа с най-ароматното, топло и вълшебно кафе, което има! Аз започнах вече с черната Спетема, понякога Лаваца :wink: .
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Какво е кафето, което харесвате?

Мнениеот Andrey » 01 Дек 2016, 17:24

Жената взема някакво си кафе, не мму знам името да си призная, но е много яко, само че го купува на зърна. Смиламе го преди да го сложим в кафеварката, жестока работа ;) И азхаресвам силно късо кафе.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво е кафето, което харесвате?

Мнениеот веселказасмяна » 02 Дек 2016, 10:00

Аз обичам да ми мирише на кафе, но не и да го пия :lol: . Само по аромата мога да разбера дали е хубаво или не.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Какво е кафето, което харесвате?

Мнениеот ivanhelpa » 11 Дек 2016, 12:48

Доста пия Нова Бразилия.
ivanhelpa
 
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Окт 2016, 02:50

Re: Какво е кафето, което харесвате?

Мнениеот Malina » 13 Дек 2016, 16:46

Аз също харесвам къси и горчиви кафета, това е много вкусно за мен. не знам какво пиеше един колега на работата ми, страхотно кафе, но вече нали не пия и ми е останал само спомен за него, но беше на някакви капсули. Страхотно кафе.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта