Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха коса

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха коса

Мнениеот s_ivelina » 28 Май 2014, 12:14

Здравейте някой да сподели тук какви продукти и шампоани използвате!Благодаря!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха к

Мнениеот s_ivelina » 28 Май 2014, 12:28

s_ivelina написа:Здравейте някой да сподели тук какви продукти и шампоани използвате!Благодаря!

моята коса и ужасно суха,трудно се разресва,постоянно използвам шампоани за суха коса.какво ли не..няма спасение..сутрин като стана я третирам с какво ли не..и до обяд същата работа..заплетена суха,леко омазнена корените,трудно я разресвам..споделете ако имате такъв проблем.. :roll:
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха к

Мнениеот MGB » 28 Май 2014, 13:35

Абсолютно същата работа, като включиш приказката, че е и тънка и ме е страх да дърпам много, защото след една седмица ще толкова накъсана, чее :oops: :oops:
и аз съм използвала много и различни продукти - ефект голяма и кръгла 0 :( Мисля, че разковничето е да се спре с боядисването, ако е възможно, понеже моята от боята на Ейвън я докарах до това състояние и нищо не ми е помогнало да я възстановя, освен редовното подстригване, дори вече маските за коса не ми помагат да става така мека, преди като си сложех маска омекотяваще страхотно - сега чак като изсъхне косата става по-способна за разресване :(
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха к

Мнениеот s_ivelina » 28 Май 2014, 14:26

аз пък след раждането и ми стана още по суха косата...не че и преди не е била суха и трудна за разресване..ама сега е просто ужаснааа....някой препоръчват шампоани с пантенол..незнам..ще ползвам и такъв шампоан..кво да се прави... :?
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха к

Мнениеот Коцева » 03 Юли 2014, 13:36

s_ivelina написа:аз пък след раждането и ми стана още по суха косата...не че и преди не е била суха и трудна за разресване..ама сега е просто ужаснааа....някой препоръчват шампоани с пантенол..незнам..ще ползвам и такъв шампоан..кво да се прави... :?

Мисля, ако отидеш в някой от салоните за красота, от които си доволна и ги помолиш да ти поръчат, няма да откажат, друг е въпросът за цената им :?
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха коса

Мнениеот s_ivelina » 03 Юли 2014, 18:00

Там в тези салони продуктите са непосилни за моя джоб.Все пак Ви благодаря Коцева..Има и друг проблем при моята коса..корените ми са мазни ,а косата суха склонност към накъсване..трудна за разресване...чудя се какъв шампоан е подходящ за моя тип коса.. :roll:
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха коса

Мнениеот Rali_hr » 04 Мар 2015, 13:09

s_ivelina написа:Там в тези салони продуктите са непосилни за моя джоб.Все пак Ви благодаря Коцева..Има и друг проблем при моята коса..корените ми са мазни ,а косата суха склонност към накъсване..трудна за разресване...чудя се какъв шампоан е подходящ за моя тип коса.. :roll:

Мисля, че за твоята коса най-подходяща е ножицата, явно косата ти е зверски изтощена и няма магия, с която да я оправиш.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха коса

Мнениеот M.Tasheva » 28 Апр 2015, 17:03

Другото е, че е добре да се си слагаш различни продукти след баня или докато си вътре, нещо като балсам или от бързодействащите маски, иначе за мазни корени използвах шампоан с хума, на мен ми беше доста полезен
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха коса

Мнениеот galya.33 » 12 Май 2015, 16:22

Момичета имате сериозен проблем :( и аз преди бях така :( ама успях да се оправя.
Винаги съм си ползвала по-естествени продукти за косата и не съм я третирала кой знае колко макар че съм я боядисвала 3 пъти :D
естествено обаче като всяко нормално момиче реших за изпращането и бала да си направя прическа. Косата ми беше дълга до кръста и естествено отидох на фризьор за да се оправи с тази грива. След 2 шишета лак косата ми спря да е това което беше.... стана суха, мазна в корените, лесно се късаше.... :cry: пълна гадост! Все си мислех, че може да се оправи до момента в който фризьорката ми каза, че няма друго решение освен да я подстриже войнишки късо :!: :oops: Едва си сдържах сълзите, казах и че това няма да стане и си тръгнах :) като се прибрах взех да чета и да чета и да чета.....
Накрая схванах следните неща: 1 косъма е мъртъв от корена надолу и за това за да имаш здрава коса трябва да се грижиш за скалпа. 2 понеже косата е мъртва тъкан като ноктите (примерно) тя лесно се уврежда както от механични така и от химични продукти.
Ето защо и продуктите в търговската мрежа не помагат - те само временно "залепват" и прибират увредените части на косъма, а след като спре употребата им се разкрива истинското състояние на косата.
Моето решение беше следното: около 2.5 години си мих косата с шампоан съдържащ над 40% алое вера. За този период си я подстригвах старателно сама 3 мъти месечно(за да отрежа САМО нацъфтялото и увреденото и да запазя здравата и нова коса) след това преминах изцяло на био продукти за измиване и мога да кажа че близо 4 години по-късно се радвам на същата здрава и лъскава грива (макар не толкова дълга, защото напрегнатото ежедневие не ми го позволява въпреки, че расте доста бързо), която няма цъфнало и увредено. Даже не съм я подстригвала от Коледа насам което ще рече пети месец и няма и наченки на увреждане. :D
Знам, че отнема много време и грижи, но мисля че си заслужава. :D
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Какъв шампоан използате и какви продукти за много суха коса

Мнениеот LaCoquine » 12 Май 2015, 16:49

galya.33 написа:Момичета имате сериозен проблем :( и аз преди бях така :( ама успях да се оправя.
Винаги съм си ползвала по-естествени продукти за косата и не съм я третирала кой знае колко макар че съм я боядисвала 3 пъти :D
естествено обаче като всяко нормално момиче реших за изпращането и бала да си направя прическа. Косата ми беше дълга до кръста и естествено отидох на фризьор за да се оправи с тази грива. След 2 шишета лак косата ми спря да е това което беше.... стана суха, мазна в корените, лесно се късаше.... :cry: пълна гадост! Все си мислех, че може да се оправи до момента в който фризьорката ми каза, че няма друго решение освен да я подстриже войнишки късо :!: :oops: Едва си сдържах сълзите, казах и че това няма да стане и си тръгнах :) като се прибрах взех да чета и да чета и да чета.....
Накрая схванах следните неща: 1 косъма е мъртъв от корена надолу и за това за да имаш здрава коса трябва да се грижиш за скалпа. 2 понеже косата е мъртва тъкан като ноктите (примерно) тя лесно се уврежда както от механични така и от химични продукти.
Ето защо и продуктите в търговската мрежа не помагат - те само временно "залепват" и прибират увредените части на косъма, а след като спре употребата им се разкрива истинското състояние на косата.
Моето решение беше следното: около 2.5 години си мих косата с шампоан съдържащ над 40% алое вера. За този период си я подстригвах старателно сама 3 мъти месечно(за да отрежа САМО нацъфтялото и увреденото и да запазя здравата и нова коса) след това преминах изцяло на био продукти за измиване и мога да кажа че близо 4 години по-късно се радвам на същата здрава и лъскава грива (макар не толкова дълга, защото напрегнатото ежедневие не ми го позволява въпреки, че расте доста бързо), която няма цъфнало и увредено. Даже не съм я подстригвала от Коледа насам което ще рече пети месец и няма и наченки на увреждане. :D
Знам, че отнема много време и грижи, но мисля че си заслужава. :D

Супер е, че сподели опита си, много си ни полезна, Галя, а каква е марката на този шампоан с над 40% алое и какви био козметики използваш сега, тъй като съм напът да се офъкам много много, но не зная как да поддържам косата си, за да не стигна същото положение :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron