Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Мнениеот Pipilota » 14 Май 2016, 13:36

Slavena написа:Много весело ми изглежда, освен да накарам една бременна позната да открадне нещо, та да видя истина ли е.

:lol: :lol: :lol: Ее ти представяш ли си, не мисля, че е истина! Синът ми има малко белегче на вратлето, когато се роди беше по-тъмно, там определено не съм се пипала, нито съм крала нещо. :) Аз съм чувала, че ако ти се преяде нещо и него ядеш, детето ще има такъв белег в същата форма.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Мнениеот irka » 14 Май 2016, 14:07

Знам го от майка ми и баба ми, че като се уплаши или стресне от нещо, тогава ставало :smile: . Такива поверия колкото искаш, едва ли има нещо вярно.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Мнениеот pavleta » 16 Май 2016, 10:35

Ако слушахме и спазвахме забраните за бременните, то 9 месеца не трябва да си показваш носа никъде и да седиш като мумия в дома си :mrgreen: . Някога не са били наясно с много неща, не са разбирали как функционира тялото на бременната и са си мислели, че едва ли не трябва да се пази и от вятъра.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Мнениеот nevena.stoikova » 18 Дек 2016, 09:23

вярно е това поверие аз откраднах 5 дюли човека ме видя и аз се хванах за кръста и сега детето има на кръста си 5 дюли
nevena.stoikova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Дек 2016, 09:17

Re: Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Мнениеот dessiblond » 19 Дек 2016, 12:08

nevena.stoikova написа:вярно е това поверие аз откраднах 5 дюли човека ме видя и аз се хванах за кръста и сега детето има на кръста си 5 дюли


Наистина ли петната изглеждат като дюли? :grin: Никога не съм вярвала в такива поверия. Не е възможно да се пипнеш и на това място бебето да има белег.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Мнениеот Pipilota » 19 Дек 2016, 13:32

А къде са се събрали на кръста му 5 дюли? :)
иначе и азсъм чувала такива поверия, но не знам истина ли са.. по-скоро ме съмнява, но пък знае ли човек :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Мнениеот Rali_hr » 19 Дек 2016, 16:25

Като цяло изводът е яде ли ти се нещо, по-добре да го изядеш или купиш, без да го мислиш излишно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Мнениеот Snejna » 19 Дек 2016, 16:57

Аз знам също, че ако й се преяде нещо, или я стреснат има такава форма после. Примерно ако се изплаши от някаква птица и се пипне, остава белег във формата на птица.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Мнениеот веселказасмяна » 19 Дек 2016, 17:22

На бременните все гледат да им угаждат и все ги канят да си вземат това или онова за хапване, защо трябва да крадат? :smile: Братовчед ми има родилно петно на гърдите, доколкото знам майка му не е крала нищо, а за пипането кой знае по колко пъти на ден си е пипала корема. Тези петна никой не знае защо се образуват.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Ако бременната открадне и се докосне, на детето остава петно

Мнениеот Катерина Иванова » 24 Юни 2019, 09:21

Толкова поверия има, свързани с бременността. Добре, че не са истина :mrgreen: Аз лично не вярвах на подобни.
Катерина Иванова
 
Мнения: 31
Регистриран на: 24 Юни 2019, 09:17

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта