Народни танци за психическо и физическо здраве има ли опитал

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Народни танци за психическо и физическо здраве има ли опитал

Мнениеот Коцева » 29 Май 2014, 10:54

Скоро видях статия, която ми отговори на въпроса – защо изведнъж школите за народни танци станаха толкова много, ами хората са стресирани, но по-хубавото е, че се грижат за психическото си здраве тропайки хора! :idea: :idea: Така де, вече съм сигурна, че народните танци помагат много и на физическото и емоционално здраве!

Често като се прибирам вечер от работа, минавам покрай едно училище, в чийто физкултурен салон млади и по-възрастни мъже и жени си тропкат хорца, усмихнати със зачервени бузи, тонизирани, щастливи.

Да ви кажа по-благородно не съм завиждала скоро! :oops: Патриота в мен се губи :oops: , но пък съм спокойна, че и млади, и по-възрастни хора са го запазили в себе си и го изразяват точно чрез народни танци. :)
Ама точно този тип танци – народните, никога не са ми допадали, винаги съм предпочитала спортните. Ее поизпуснала съм може би възрастта за тях, но пък се мотивирах изключително много, поне да отида и да питам, не боли.

Интересно ми е дали някой от вас се е опитвал да се освобождава от стреса и напрежението или да поддържа физическото си здраве с народни танци? :? Трудно ли ви беше в началото да влезете в темпото на останалите или се чувствахте психически и физически добре още от първата репетиция? :?
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Народни танци за психическо и физическо здраве има ли оп

Мнениеот draga.mihova » 29 Май 2014, 11:00

Много ми харесват народните танци, винаги съм искала да танцувам. Като по-млада ходих в един ансамбъл, но започнах работа на смени и ми стана невъзможно и до ден днешен това е причината да търся други начини да се разтоварвам от стреса, но иначе народните танци, според мен са най-добрият!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Народни танци за психическо и физическо здраве има ли опитал

Мнениеот red_eyes » 24 Юли 2014, 15:12

Точно народните танци могат да разклатят не само психическото, но и физическото ми здраве!
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Народни танци за психическо и физическо здраве има ли опитал

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Яну 2015, 14:30

red_eyes написа:Точно народните танци могат да разклатят не само психическото, но и физическото ми здраве!

Интересна констатация, народните танци са много добър спорт, особено пък за хора, които обичат да слушат такава музика няма нищо лошо да се забавляват по такъв начин. В наши дни се върна любовта към народните танци и народната музика. Аз също не съм почитател, нито ми се отдава, не уважавам избора на хората. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Народни танци за психическо и физическо здраве има ли опитал

Мнениеот Lili_pili » 20 Яну 2015, 16:10

Много мои познати ходят на народни танци, видя ми се, че това е последната мания сред майките - да ходят на танци. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Народни танци за психическо и физическо здраве има ли опитал

Мнениеот Elica » 20 Яну 2015, 17:41

Аз ходя на народни танци и се чувствам супер, подскачам там, забавлявам се и свалям по някое килце ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта