Безотговорното поведение на родителите води до смърт

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Безотговорното поведение на родителите води до смърт

Мнениеот bojo_kolev » 03 Юни 2014, 10:53

Предизвика ме да напиша тази тема случката с убитото дете в Стара Загора! Понеже съм от града и всеки ден минавам от това място по път за работа, станалото ме шокира, потресе!1

Все ден ставах свидетел на желанието на родителите да оставят децата си с колата пред входа на самото училище (пешеходна зона), след което се прави завой през пешеходната алея, тъй като няма как да се излезе от улицата, без да се качиш на нея и да не се получи задръстване.

Това е практика, не е изключение, но това е резултата на безотговорното поведение на един родител, един от многото безотговорни родители, довели до смъртта на едно невинно дете!!!

Не е ли това типичното поведение на българския родител, смея да твърдя, че е така, защото само няколко метра по нататък се намира детска ясла и детска градина, а положението пред техните входове никак не е различно!

Вечерта, прибирайки се видях да мият кръвта на детето от асфалта, въпреки че всичко беше приключило, се усещаше тягостната атмосфера и тежкия въздух, който допълнително усилваше витаещата скръб по улицата.

Със сигурност може да се намери адекватно решение на този проблем, но въпросът е, че такава случка трябва да провокира повишеното внимание не само на нарушителите (родителите), но и на органите, които трябва да следят за спазването на правилата, особено когато става дума за живота и безопасността на най-ценното за всеки родител - децата :(

Какво според вас е адекватното решение на проблема, такъв какъвто го виждаме в момента, защото е ясно, че нищо не може да се върне?!
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Безотговорното поведение на родителите води до смърт

Мнениеот MGB » 03 Юни 2014, 10:57

Мразя шофьорите, нямам книжка и никога не съм искала да имам, а сега има и още една причина да ги мразя още повече. Жалко е наистина, че дете плаща цената за безотговорното поведение на родителя :( а няма ли камери, няма ли кой да следи какво се върши там, както и пред детската градина и яслата, за които спомена? :shock: :?
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Безотговорното поведение на родителите води до смърт

Мнениеот Dominator » 03 Юни 2014, 11:26

И аз минавам от там всяка сутрин и вечер и съм свидетел на едно и също нещо... Родителите не могат да оставят колите си малко по-далеч и да закарат децата си до училището. Не, те спират едва ли не на стълбите на училището. Ако изключим това, всеки, подчертавам ВСЕКИ, който е с по-хубава кола, особено с еднакви номера, влиза в централната зона и си шофира, все едно е отворената за автомобили, а не пешеходна част на града.
Какво да кажем за доставчиците на магазините, те влизат по всяко едно време в тази затворена за моторни превозни средства част на центъра. Във Варна, на плажната алея има определени часове за зареждане и всички ги спазват. Времето е от 4 до 6,30 сутрин, когато почти няма човекопоток. Защо не се вземе такова решение и за Стара Загора, но да се следи изпълнението и глобите за нарушителите да са много солени, за да се откажат да нарушават. Както е известно, българинът спира да нарушава закона единствено когато му се бръкне дълбоко в джоба.
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: Безотговорното поведение на родителите води до смърт

Мнениеот bisertaskov » 03 Юни 2014, 11:42

Ужасяващо е да загубиш детето си по този нелеп начин, поклон .
Лошото че това безотговорно поведение на някои шофьори ще продължи, редовно там се прави обратен завой и съм свидетел на това. Влиза се с колите в парковете и няма кой да ги спре.Полицията дреме някъде по пътищата и заработват фишове а не ли е по добре да дремат покрай училища и детски площадки, но там няма глоби.Простотията в тая смота държава вече взима връхна точка и не виждам никакъв изход.

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: ПАЗЕТЕ ДЕЦАТА :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Безотговорното поведение на родителите води до смърт

Мнениеот Sophia.G » 03 Юни 2014, 20:42

bojo_kolev написа:Предизвика ме да напиша тази тема случката с убитото дете в Стара Загора! Понеже съм от града и всеки ден минавам от това място по път за работа, станалото ме шокира, потресе!1

Все ден ставах свидетел на желанието на родителите да оставят децата си с колата пред входа на самото училище (пешеходна зона), след което се прави завой през пешеходната алея, тъй като няма как да се излезе от улицата, без да се качиш на нея и да не се получи задръстване.

Това е практика, не е изключение, но това е резултата на безотговорното поведение на един родител, един от многото безотговорни родители, довели до смъртта на едно невинно дете!!!

Не е ли това типичното поведение на българския родител, смея да твърдя, че е така, защото само няколко метра по нататък се намира детска ясла и детска градина, а положението пред техните входове никак не е различно!

Вечерта, прибирайки се видях да мият кръвта на детето от асфалта, въпреки че всичко беше приключило, се усещаше тягостната атмосфера и тежкия въздух, който допълнително усилваше витаещата скръб по улицата.

Със сигурност може да се намери адекватно решение на този проблем, но въпросът е, че такава случка трябва да провокира повишеното внимание не само на нарушителите (родителите), но и на органите, които трябва да следят за спазването на правилата, особено когато става дума за живота и безопасността на най-ценното за всеки родител - децата :(

Какво според вас е адекватното решение на проблема, такъв какъвто го виждаме в момента, защото е ясно, че нищо не може да се върне?!


Четох днес в сайтовете ,че таткото си взел децата от училище, запалил, извъртял и премазал горкото дете. Каква е тази работа, питам аз? Познавам добре района, това е някаква лудост. Децата да си ги прибираш от училище с колата, да правиш маневри с несъобразена скорост, защото имаш скъпа кола и всички ти се подчиняват...някои неща трябва да се провенят в мисленето ни. До тогава няма да бъдем щастливи...
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Безотговорното поведение на родителите води до смърт

Мнениеот Мади Ранчева » 04 Юни 2014, 15:54

Sophia.G написа:Четох днес в сайтовете ,че таткото си взел децата от училище, запалил, извъртял и премазал горкото дете. Каква е тази работа, питам аз? Познавам добре района, това е някаква лудост. Децата да си ги прибираш от училище с колата, да правиш маневри с несъобразена скорост, защото имаш скъпа кола и всички ти се подчиняват...някои неща трябва да се провенят в мисленето ни. До тогава няма да бъдем щастливи...

Лошото е, че всяко чудо е за три дни, днес и утре шофьорите ще са внимателни, но след седмица това ще е забравено, а след година може и никой да не се сети, когато прави маневра на забранено място, просто нямаме съзнанието да се учим от грешките си, там е проблемът, а за щастие и дума да не става :!:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Безотговорното поведение на родителите води до смърт

Мнениеот pepa1974 » 09 Юни 2014, 16:59

Голяма трагедия! Един живот отнет толкова нелепо! Трябва нещо да се промени, да не допускаме повече такива трагедии.Водачът трябва да понесе последиците и да се следи да се спазват знаците.Тези доставчици наистина също са безобразни и никой не следи, къде спират, а карат безобразно.Трябва да се зареждат магазините през нощта и да се залагат големи глоби на тези, собственици чийто магазини се зареждат по всяко време.Трябва пешеходните зони да са наистина пешеходни, а не полупешеходни и да има здрави санкции за нарушителите, но за всички.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Безотговорното поведение на родителите води до смърт

Мнениеот Anka » 01 Дек 2014, 16:32

Това настина беше ужасна трагедия, още и още ми е мъчно като се сетя.... :(
Наистина е крайно време да се научим, че от самите нас и нашите действия зависи живота на децата ни - собствените, защото утре всяко едно дете може да е на това място и никой не е застрахован! :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron