Има ли живот след смъртта, как мислите?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот Neven498 » 16 Апр 2015, 14:18

mangusta написа:... ние сме енергия, т.е. физическото ни тяло, следователно живота ни е енергия, а енергията не се губи в природата...


Абсолютно убедена съм. Всеки живот е едно пътуване. Просто в различните животи поемаме по различни посоки.
Будизмът (мисля, че?!) казва, че се прераждаме всеки път. Ако наистина, наистина обичаш някого толкова много, със сигурност ще го срещнеш отново. Може да е прероденото му Аз в този твой живот, а може и да е в някой следващ.

Хубава книга по темата, малко абстрактна може би, е "Едно" на Ричард Бах. :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот mix_twix » 16 Апр 2015, 14:39

Neven498 написа:
mangusta написа:... ние сме енергия, т.е. физическото ни тяло, следователно живота ни е енергия, а енергията не се губи в природата...


Абсолютно убедена съм. Всеки живот е едно пътуване. Просто в различните животи поемаме по различни посоки.
Будизмът (мисля, че?!) казва, че се прераждаме всеки път. Ако наистина, наистина обичаш някого толкова много, със сигурност ще го срещнеш отново. Може да е прероденото му Аз в този твой живот, а може и да е в някой следващ.

Хубава книга по темата, малко абстрактна може би, е "Едно" на Ричард Бах. :)

То е много добро успокоение за неизвестното просто.. ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот Neven498 » 16 Апр 2015, 17:19

mix_twix написа:
Neven498 написа:
mangusta написа:... ние сме енергия, т.е. физическото ни тяло, следователно живота ни е енергия, а енергията не се губи в природата...


Абсолютно убедена съм. Всеки живот е едно пътуване. Просто в различните животи поемаме по различни посоки.
Будизмът (мисля, че?!) казва, че се прераждаме всеки път. Ако наистина, наистина обичаш някого толкова много, със сигурност ще го срещнеш отново. Може да е прероденото му Аз в този твой живот, а може и да е в някой следващ.

Хубава книга по темата, малко абстрактна може би, е "Едно" на Ричард Бах. :)

То е много добро успокоение за неизвестното просто.. ;)

Ако се фокусираш върху настоящето, неизвестното няма значение. То така или иначе ще стане известно, когато дойде моментът. :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Апр 2015, 09:12

Опре ли ножът до кокала става ясно какво ще е положението, тъй или иначе ще му дойде времето и няма как да избягаме от там, все пак е добре от време на време да се сещаме за това и да свикваме с идеята, че ще се мре. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот Neven498 » 17 Апр 2015, 11:00

rabotnata pchela написа:Опре ли ножът до кокала става ясно какво ще е положението, тъй или иначе ще му дойде времето и няма как да избягаме от там, все пак е добре от време на време да се сещаме за това и да свикваме с идеята, че ще се мре. :mrgreen:

Точно това е. Вярвам, че не умираме. Би било глупаво да се затрият толкова животи просто ей така. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот Локумът » 17 Апр 2015, 11:25

Neven498 написа:
rabotnata pchela написа:Опре ли ножът до кокала става ясно какво ще е положението, тъй или иначе ще му дойде времето и няма как да избягаме от там, все пак е добре от време на време да се сещаме за това и да свикваме с идеята, че ще се мре. :mrgreen:

Точно това е. Вярвам, че не умираме. Би било глупаво да се затрият толкова животи просто ей така. ;)
То ще се чуе кво е, никой не е дошъл да каже кво е положението. :))
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот mix_twix » 28 Апр 2015, 15:22

Най-вече има смърт след живота, това поне е сигурно! :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Окт 2016, 12:09

mix_twix написа:Най-вече има смърт след живота, това поне е сигурно! :mrgreen:

:lol: При смъртта най-плашещето е неизвестното, но пък и при съня мисля е същото, спиш и просто не се събуждаш, но не се и наспиваш. :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот Malina » 13 Окт 2016, 13:14

ХУбаво е да вярваме, че има нещо и че животът ни има смисъл, но дали е така, ... надявам се скоро да не разбираме.:)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот zheleva212 » 13 Окт 2016, 13:22

Мисля, че има прераждане и се надявам да има, защото като допускаме грешки да можем да ги оправяме и да си взимаме поуките. Иначе ако не го правим представям си как се въртим в кръг и правим едно и също всеки път, направо да полудее човек :smile: .
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта