Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Мнениеот southern_sun » 29 Авг 2011, 16:53

Няма по- сладко нещо от дебелото памперсово дупе на детето, което ви все по-рядко ще виждате в бъдеще, понеже с бавни, но сигурни стъпки то навлиза в "чистата фаза". За да имате успех в прехода от памперсите към гърнето, ще се опитаме тук да Ви дадем няколко съвета.
Фройд разглежда този преход в три фази: орална, анална и фалична фази.

Аналната фаза се наблюдава между 2-та и 3-та годинка, т.е. в периода, в който родителите започват с възпитанието на навици за поддържане на чистота. Физиологичното развитие на детето позволява това, понеже в тази фаза детето вече може да контролира ануса си и по този начин и изхождането. В тази фаза от развитието си детето се учи да постъпва самостоятелно и да налага мнението си. Тогава то развива и усещане за радост и удовлетворение да поделя и подарява. Точно в този етап се поставят основите на положителното отношение към собственото тяло.
Аз сложих за пръв път детето си на гърне когато беше на 4месеца, правилно или не, но дъщеря ми се научи да се пази чиста на годинка и половина. А вие кога сложихте детето на гърне?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Мнениеот qproin » 17 Окт 2011, 23:24

аз я сложих на 1 г, в началото прояви интерес, започна дори да казва кога и се ходи но това беше само временно. Сега е на година и половина, и я слагам само сутрин, тъй като през останалото време не иска. Ще чакам още малко време и започваме пак да се учим.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Мнениеот Bella » 18 Окт 2011, 09:18

qproin написа:аз я сложих на 1 г, в началото прояви интерес, започна дори да казва кога и се ходи но това беше само временно. Сега е на година и половина, и я слагам само сутрин, тъй като през останалото време не иска. Ще чакам още малко време и започваме пак да се учим.

Иска се постоянство, използвайте времето докато все още сте в майчинство за да приучите детето си към гърнето.Направили сте много голяма грешка, че отново сте сложили памперса. Чувството на дискомфорт ще накара детето да казва когато има нужда.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Мнениеот сиско » 18 Окт 2011, 22:26

моето дете е на година и 10 месеца и сега се мъча да приуча на гърнето. До скоро не искаше изобщо да седне на него, даже и с дрехите. От няколко дни почна да пикае там, но става с големи молби и викове от моя страна, сам не изявява желание :(
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 12:15

сиско написа:моето дете е на година и 10 месеца и сега се мъча да приуча на гърнето. До скоро не искаше изобщо да седне на него, даже и с дрехите. От няколко дни почна да пикае там, но става с големи молби и викове от моя страна, сам не изявява желание :(

Как го накарахте да седне въпреки нежеланието му?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 15:19

Bella написа:
qproin написа:аз я сложих на 1 г, в началото прояви интерес, започна дори да казва кога и се ходи но това беше само временно. Сега е на година и половина, и я слагам само сутрин, тъй като през останалото време не иска. Ще чакам още малко време и започваме пак да се учим.

Иска се постоянство, използвайте времето докато все още сте в майчинство за да приучите детето си към гърнето.Направили сте много голяма грешка, че отново сте сложили памперса. Чувството на дискомфорт ще накара детето да казва когато има нужда.

Тя е още малка, не мога да я пусна без памперс...идеята ми беше да й покажа, че има и друг вариант. Сега пак я слагам, но ще ни трябва още доста време. а като чета,и другите майки не ги слагат твъдре малки.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Мнениеот сиско » 18 Ное 2011, 00:18

моето дете е почти на 2 г. и вече започнахме да се учим на гърне, малко по малко успяваме, но засега само с малките нужди, надявам се скоро и с голямата :D
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Мнениеот qproin » 18 Ное 2011, 14:13

сиско написа:моето дете е почти на 2 г. и вече започнахме да се учим на гърне, малко по малко успяваме, но засега само с малките нужди, надявам се скоро и с голямата :D

И аз смятам, че около 2 години е правилния момент. Ние ту го ползваме, ту не....по едно време казваше като й се ака или пиша, но май беше само на игра и сега не го прави.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Мнениеот tweety » 18 Ное 2011, 14:49

сиско написа:моето дете е почти на 2 г. и вече започнахме да се учим на гърне, малко по малко успяваме, но засега само с малките нужди, надявам се скоро и с голямата :D

Търпение и постоянство се иска!!! Ще успеете аз успях.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Време ли е вече да сложим детето на гърне?

Мнениеот сиско » 21 Ное 2011, 20:46

имаме напредък, започна и да ака в гърнето, но не винаги, важното е че започна и се надявам, че до месец ще се справим :mrgreen:
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта