Съществува ли ефикасен обезмирисител?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Съществува ли ефикасен обезмирисител?

Мнениеот Bambaa » 20 Юни 2014, 21:25

Привет. Преди около седмица се преместих в друга квартира, имам обаче проблем с миризмата на апартамента, тъй като не е нов и си търся обезмирисител, който не само да се смеси с миризмата в апартамента, а да я премахва.

Четох за някакви натурални обезмирисители, които не мисля, че биха могли да бъдат ефикасни, за миризма, която е наслоявана с години. Ползвали ли сте до сега такива ефикасни препарати - обезмирисители и въобще съществува ли такъв?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Съществува ли ефикасен обезмирисител?

Мнениеот mangusta » 20 Юни 2014, 21:30

Защо преди да пръскаш с химикали къщата си не пробваш първо със сол на няколко места, поне така съм чувала, че обира миризмата и да си направиш някакви ароматизатори от цитрусови плодове, пример :roll:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Съществува ли ефикасен обезмирисител?

Мнениеот xrisy_vd » 21 Юни 2014, 12:31

Включвам се да чета темата, живеем с брата на мъжа ми чиито крака миришат и не се трае, мирише целия апартамент. Понеже той не прави нищо по въпроса, аз трябва да се справя някак си. Чакам предложения :cry:
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Съществува ли ефикасен обезмирисител?

Мнениеот Fancy » 21 Юни 2014, 20:51

xrisy_vd написа:Включвам се да чета темата, живеем с брата на мъжа ми чиито крака миришат и не се трае, мирише целия апартамент. Понеже той не прави нищо по въпроса, аз трябва да се справя някак си. Чакам предложения :cry:

Милата, не ти завиждам, ами мернах преди време тази марка в аптеката Бъг ауей, до сега не съм я чувала, нямам идея как действа. Не е скъп вариант, може да го пробваме и да споделим дали и каква е разликата :?
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Съществува ли ефикасен обезмирисител?

Мнениеот Bambaa » 24 Окт 2016, 14:12

В предишната ми квартира се усещаше такава миризма, просто се просмукваше и по дрехите. Напуснах я, защото така и не можах да се справя с нея. Не знам дали помагат тези обезмирисители. Докато не се пребоядиса и освежи няма как да изчезне такава миризма.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Съществува ли ефикасен обезмирисител?

Мнениеот Mon_ton » 25 Окт 2016, 10:10

За първи път чувам, че има нещо, което се нарича обезмирисител. :eek: Не знам как може да се използва, така или иначе източника на миризмата ще остане.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Съществува ли ефикасен обезмирисител?

Мнениеот m.vulev » 25 Окт 2016, 11:10

Има специални продукти, обезмирисители, които се продават. Те не маскират миризмата като ароматизаторите, които могат да я прикрият за известно време, а направо я разграждат. Ако мирише от канализацията или на повръщано например, пръскаш и изчезва лошата миризма.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Съществува ли ефикасен обезмирисител?

Мнениеот kalina_216 » 23 Май 2017, 14:11

m.vulev написа:Има специални продукти, обезмирисители, които се продават. Те не маскират миризмата като ароматизаторите, които могат да я прикрият за известно време, а направо я разграждат. Ако мирише от канализацията или на повръщано например, пръскаш и изчезва лошата миризма.

Да ти как го обясни, да ти мирише на повръщано, изключително добро описание! Сигурно се разгражда миризмата, да. Не съм пробвала с такъв препарат и специално ще потърся.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта