Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това е л

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това е л

Мнениеот Viktor.Ivanov » 27 Юни 2014, 12:35

Вчера ми звъни един приятел от България, със съвет "Тегли си парите от Първа инвестиционна банка, Инвестбанк и Централна Кооперативна Банка, защото са пред таен фалит."
Днес още няколко човека ми звъниха да ме предупредят, че трябва да си изтегля парите. Какво се случва в България, от години не живея в България, изгонен от продажните комунисти...но имам роднини там и когато тези роднини са притеснени, аз няма как да не реагирам.
Кажете ми какво става, какво да ги предупредя или да ги посъветвам? Какъв е проблема с Първа Инвестиционна банка, в интернет няма нищо?
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това

Мнениеот Ivaylo » 27 Юни 2014, 12:42

Голяма част от спестяванията ми са в ПИБ и искрено се надявам това да е лъжа. Но има нещо друго, че от сутринта и на мен ми звънят всякакви хора - тегли, тегли, тегли...
И най-желязната банка няма как да устои на подобна атака, в която хиляди вносители си искат парите обратно, то толкова пари няма никъде физически. И банката ще фалира, защото няма как да направи дадените заеми предсрочно изискуеми и събираеми.
Та така, това е...една клюка събаря цялата система на банките в България, разпространявана от изнервени и уморени хора. Това е моето обяснение...
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това

Мнениеот varlam » 27 Юни 2014, 13:03

Пълни глупости са всички тези клюки, но явно имат ефект, защото опашките пред банките са километрични. Не знам как да си го обясня по друг начин, но глупостта ни върши отново лоша услуга.
Не вярвам, че до вчера ПИБ е била в лошо състояние, но днес глупавите и вредни слухове вече могат да я разклатят.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това

Мнениеот Viktor.Ivanov » 27 Юни 2014, 13:10

Тоест, вашият съвет е да не се поддават на паника, така ли? Ще звънна да ги предупредя, така си и мислех...
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това

Мнениеот dog_lover » 27 Юни 2014, 13:22

Хорааа, не се поддавайте, това е БЛЪФ! Нарочно всяват паника, нали като всички се втурнете да теглите и най-стабилната банка ще се прекършии!! За ваше добро и доброто на спестяванията ви запазете спокойствие!!
Аватар
dog_lover
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юни 2014, 10:35

Re: Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това

Мнениеот Viktor.Ivanov » 27 Юни 2014, 13:27

dog_lover написа:Хорааа, не се поддавайте, това е БЛЪФ! Нарочно всяват паника, нали като всички се втурнете да теглите и най-стабилната банка ще се прекършии!! За ваше добро и доброто на спестяванията ви запазете спокойствие!!


Напълно го разбирам, разбирам и роднините ми, които са на 70 години и отгоре, но не разбирам уж младите хора, които се връзват на това??
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това

Мнениеот chesi_f » 27 Юни 2014, 13:39

В нашия град вече има километрични опашки пред клоновете на банката, явно хората наистина са повярвали :o
chesi_f
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Фев 2014, 11:25

Re: Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това

Мнениеот california_ » 27 Юни 2014, 13:42

И кво сега? Ако ида да си изтегля парите от първа инвестиционна ще успея ли? Ами ако ми глътне картата кво ще правя после???
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05

Re: Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това

Мнениеот Viktor.Ivanov » 27 Юни 2014, 13:49

california_ написа:И кво сега? Ако ида да си изтегля парите от първа инвестиционна ще успея ли? Ами ако ми глътне картата кво ще правя после???

Че каква връзка има банкомата с гълтането на картите и ситуацията в ПИБ?
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Пред фалит ли е ПИБ - Първа Инвестиционна банка или това

Мнениеот Sophia.G » 27 Юни 2014, 14:03

В момента съм във Варна и има опашки пред всички банки - без значение от името. Хората си теглят парите.
Започват кошмарите от 1996-1997 отново.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта