Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Мнениеот niya_mazova » 01 Юли 2014, 10:48

Смених работното си място наскоро и попаднах на толкова много негативни хора на едно място, че ми става все по-трудно да се справям с това, което ми изпращат като енергия.

Не знам енергийни вампири ли са, с какво се хранят, но се чувствам ужасно зле и не зная как да ги преодолея. Непрестанната отрова, която се лее от тях направо ме съсипва, то дори и да не говорят се усеща се усеща напрежение и една тежест около тебе :( :(

Отдавна се чудех как негативните хора успяват да преодоляват сами себе си, как съществуват в блатото, което сами си творят :roll: все още нямам теория, де как им се получава, но не им завиждам за положението, само търся начин за преодоляване на работните дни с тях.
Вие как се справяте с негативните хора, каква защита си изграждате, така че да не ви изпиват на екс за закуска :?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Мнениеот Bambaa » 01 Юли 2014, 10:54

Преди време ми се налагаше да чета литература свързана с тези неща, та някъде съм попадала на такива от сорта - как да си изградим енергийна защита, един от начините беше да си се представиш затворена в бяло яйце в плътна черупка, така че да не допускаш всичко случващо се навън да ти влияе, по-скоро преодоляването на негативните хора е състояние на духа, поне от това, което съм чела :idea:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Мнениеот Ivaylo » 11 Юли 2014, 14:53

Просто бъдете по-позитивни, отколкото очаквате от себе си, без да излизате от рамките на реалността. Не ви вълнуват другите хора, вие сте важни.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Мнениеот silver933 » 02 Дек 2014, 12:11

Bambaa написа:Преди време ми се налагаше да чета литература свързана с тези неща, та някъде съм попадала на такива от сорта - как да си изградим енергийна защита, един от начините беше да си се представиш затворена в бяло яйце в плътна черупка, така че да не допускаш всичко случващо се навън да ти влияе, по-скоро преодоляването на негативните хора е състояние на духа, поне от това, което съм чела :idea:

Интересно ми е, как стоиш и си представяш, че си в яйце? :lol: :lol: :lol:
Аз действам по следния начин - игнорирам, ако нещо не ми интересно или някой ме напряга, слушам само служебно, останалото го приемам с тъпа усмивка :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Мнениеот Burborino » 02 Дек 2014, 13:04

Опитвам се да ги избягвам или както се казва "от едното влязло от другото излязло..."
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Мнениеот Mon_ton » 08 Дек 2014, 16:13

Burborino написа:Опитвам се да ги избягвам или както се казва "от едното влязло от другото излязло..."

Така е най-добре, само че като се почне да ти се мрънка целия ден колкото и да пускаш, все остава нещо в главата и става супер напрягащо :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Мнениеот Krum » 09 Дек 2014, 14:37

Много са напрягащи тези хора, могат да ти развалят не само деня, ами и седмицата! :shock:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Мнениеот Локумът » 20 Яну 2015, 17:02

Изобщо не си ги слагам на сърцето тези, дори не си правя труда да им отговарям, да си гледат работата. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Мнениеот mix_twix » 20 Яну 2015, 18:11

Ако много ми се налага да говоря с такива хора, говоря само професионално с тях, не си правим просто лаф, защото ме напрягат. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Негативните хора и тяхната отрова - как да я преодолеем?

Мнениеот Lollipop » 20 Яну 2015, 22:45

mix_twix написа:Ако много ми се налага да говоря с такива хора, говоря само професионално с тях, не си правим просто лаф, защото ме напрягат. :)

И според мен това е най-доброто решение - прлиключваш разговора, който задължително трябва да проведеш с тях и повече не се занимаваш, пускаш ги покрай ушите си, или за по-сигурно караш на принципа "през едното влезнало, през двете излезнало" :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта