Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Апр 2017, 20:34

Gold написа:Пчела, все още не, но се надявам скоро да се похваля! За това пък проучвам всичко детайлно - хихи! :grin: Не само около раждането, но и около възстановяването после. Информирах се за доста неща и се чувствам готова. Осъзнах колко е важен изборът на добри специалисти и хубавата апаратура. Искрено мечтая за едно здраво бебче съвсем скоро и за безпроблемно раждане. Пък дано нямам после вагинални проблеми и разкъсвания както е имала майка ми. Ама каквото - такова, божа работа! Ако имам вече знам как да се справя с тях и така! :grin:

не се притеснявай! Всичко ще мине без проблеми, понякога многото четене е на лошо, бременността е нещо естествено за женското тяло и ако си здрава и права, няма за какво да се притесняваш. Но ако искаш, може да си пуснеш едни хормонални изследвания преди забременяването, ей така за спокойствие. :) А иначе може да се консултираш и предварително с гинеколог, фолиевата киселина е добре да я започнеш и при опитите за бебе! Желая ти скоро да се похвалиш!!!!! :grouphug:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот Gold » 19 Апр 2017, 15:52

Благодаря ти за съветите, пчеличке. Наистина бременността е най-страхотното нещо за една жена и за едно семейство. Надявам се скоро да ми се случи. :smile:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Май 2017, 09:48

Браво, че работите по въпроса :) Скоро ще стане, след като го искате, няма де да иде! :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот viviann » 09 Ное 2018, 16:14

Тва са глупости, че нямало удоволствие. Може да има дискомфорт, ако раждането е било естествено. Ама с времето отшумява. Удоволствието или липсата му няма общо с раждането.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот tinkerbell » 15 Ное 2018, 18:28

viviann написа:Тва са глупости, че нямало удоволствие. Може да има дискомфорт, ако раждането е било естествено. Ама с времето отшумява. Удоволствието или липсата му няма общо с раждането.

Напротив, ако раждането е било тежко с разкъсване и шевове, след това може да се получат сраствания и при сексуален контакт има дори болка. Сухотата също говори за проблем. Вече има съвременни нинвазивни методи като терапии с лазер, които лекуват тези състояния.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот maia the bee » 21 Ное 2018, 12:36

Възможно е, но не е задължително. Може жената да има шевове, които да не са зараснали още и да причиняват опъване.
Има и хормонални причини за липсата на достатъчно удоволствие. С времето обаче нещата си идват на мястото и всичко се нормализира.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот Doktoricata » 21 Ное 2018, 18:09

След месец два няма шевове, които да не са зараснали, по скоро има удебеляване на местата и от там да идва болката. Това се коригира, понякога се налага операция.
Аз имах подобни проблеми заради менопаузата и се подложих на процедура с лазер Мона Лиза. Наблягам на името на лазера защото вече на доста места гледам предлагат такава терапия, но не всички апарати са ефективни. Мога да кажа, че съм изключително доволна, оправих се във всички аспекти! :)
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот Dalia » 13 Дек 2018, 22:30

Аз съм раждала секцио и проблеми нямам. Но моя приятелка също раждала така ми сподели че усеща болка и опъване. Казва че е от шевовите, но не зная дали наистина е от това. Ходила е на гинеколог и доктора и е казал че няма никакви предпоставки за това усещане, но е факт.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот Doktoricata » 24 Яну 2019, 18:42

Dalia написа:Аз съм раждала секцио и проблеми нямам. Но моя приятелка също раждала така ми сподели че усеща болка и опъване. Казва че е от шевовите, но не зная дали наистина е от това. Ходила е на гинеколог и доктора и е казал че няма никакви предпоставки за това усещане, но е факт.

Съветът ми е да се прегледа при д-р Валентин Николов в болница Свети Лазар. Там разпиолагат с въпросния лазер.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот tinkerbell » 25 Яну 2019, 18:04

Doktoricata написа:
Dalia написа:Аз съм раждала секцио и проблеми нямам. Но моя приятелка също раждала така ми сподели че усеща болка и опъване. Казва че е от шевовите, но не зная дали наистина е от това. Ходила е на гинеколог и доктора и е казал че няма никакви предпоставки за това усещане, но е факт.

Съветът ми е да се прегледа при д-р Валентин Николов в болница Свети Лазар. Там разпиолагат с въпросния лазер.

Само Николов ли работи с лазера?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта